Poniedziałek 24 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Rehabilitacja w centrum Szczecina

Data publikacji: 2021-01-28 06:47
Ostatnia aktualizacja: 2021-01-28 13:47
Rehabilitacja w centrum Szczecina
Fot. Szpital Zdroje  

Ośrodek Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej mieszczący się dotąd na Pogodnie, przy ul. Marii Skłodowskiej - Curie, funkcjonuje już w nowej lokalizacji - przy ul. św. Wojciecha 7. Przebudowa i modernizacja części budynku szpitala pod jego działalność, razem z wyposażeniem, kosztowały ponad 3 mln zł.

W ciągu ostatnich lat dokonano przeniesienia oddziałów szpitalnych z obiektu przy ul. św. Wojciecha do nowych pawilonów pediatrycznych przy ul. Mącznej. W dawnym szpitalu dziecięcym uwolniły się powierzchnie, które sukcesywnie są modernizowane i przebudowywane.

Jednym z etapów tych prac było dostosowanie części przestrzeni II i III piętra budynku przy ul. św. Wojciecha pod działalność Ośrodka Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej, który funkcjonował dotąd przy ul. M. Skłodowskiej-Curie. W centrum Szczecina, powstało zaplecze rehabilitacyjne, w którym specjalistyczne świadczenia udzielane są najmłodszym pacjentom od pierwszych tygodni ich życia, dzieciom, młodzieży oraz dorosłym.

Całkowita wartość projektu wyniosła ponad 3,1 mln zł z czego 2,3 mln pochodziło z dotacji Województwa Zachodniopomorskiego, pozostała zaś kwota ponad 800 tys. zł pokryta została ze środków własnych szpitala. W ramach robót budowlanych, obejmujących pełną modernizację i remont poszczególnych pomieszczeń, wymieniono m.in. okna, instalacje wewnętrzne, wykonano wentylację mechaniczną, dostosowano przestrzenie do wymagań sanitarno-epidemiologicznych i p.poż. W budynku wymieniono także windę osobową. Ośrodek wzbogacił się o nowy sprzęt i aparaturę. Za ponad 80 tys. zł zakupiono m.in. aparaty do krioterapii, magnetoterapii, elektroterapii oraz wyposażenie do kinezyterapii do sal gimnastycznych i gabinetów rehabilitacyjnych.

- Ośrodek Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej od lat jest rozpoznawalnym punktem na szczecińskiej mapie usług związanych z rehabilitacją - mówi Magdalena Knop, rzeczniczka szpitala w Zdrojach. - Zespół posiada doświadczenie w pracy z najmłodszymi pacjentami wymagającymi zintegrowanej i kompleksowej opieki medycznej. Oprócz szerokiego wachlarza świadczeń obejmujących kinezyterapię, fizykoterapię i masaż, w placówce prowadzona jest też terapia neurorozwojowa. Do obiektu przy ul. Św. Wojciecha przeniesione też zostały dwie poradnie - neurologiczna dla dzieci oraz logopedyczna.

(gan)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Zbyszek
2021-01-28 22:12:50
Hej !!! ciekawe czy wiesz gdzie była rehabilitacja na Pogodnie. Dojazd to linie tramwajowe 1 i 9 oraz autobusy 53 i 60. Od przystanków do 8 min. i byłbyś na miejscu. Piszcie prawdę tak jak nxx.
Hej
2021-01-28 20:04:30
Niestety musiałam z synem korzystać z tej rehabilitacji na Pogodnie i dojazd komunikacją miejską najlepszy nie był, chodzi o częstotliwość kursowania autobusów, w centrum będzie łatwiej, choć dla zmotoryzowanych będą koszty parkingu, ale najtaniej wyjdzie parkować w c.h. Kaskada.
nxx
2021-01-28 13:45:55
i tak oto kolejną placówkę opieki zdrowotnej wpycha się do centrum, gdzie zaparkowanie samochodu graniczy z cudem,

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA