wtorek, 17 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > REGATY. Pod okiem mistrzyni

REGATY. Pod okiem mistrzyni

REGATY. Pod okiem mistrzyni
Data publikacji: 2017-08-05 07:05
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:25
Wywietleń: 640 286673

Podczas wielkiego święta żeglarstwa w Szczecinie nie może zabraknąć spotkania z wybitną szczecińską żeglarką. Mieszkańcy i turyści 5 i 6 sierpnia będą mieli okazję spotkać się z Agnieszką Skrzypulec – świeżo upieczoną mistrzynią świata.

Ambasadorka Szczecina, Agnieszka Skrzypulec, wraz ze swoją załogantką Irminą Mrózek-Gliszczyńską tworzą załogę w klasie 470. Dziewczyny, po wielu sukcesach na Igrzyskach Olimpijskich, w regatach Pucharu Świata i Europy osiągnęły największy sukces w swojej karierze. W połowie lipca tego roku zdobyły zloty medal mistrzostw świata. Jest to zarazem historyczny, największy sukces polskiego żeglarstwa w tej prestiżowej olimpijskiej klasie regatowej.

W sobotę i niedzielę (5 i 6 sierpnia) w namiocie TT-Line w Strefie Namiotów Sferycznych na Łasztowni zaplanowano sporo atrakcji i aktywności, w których udział weźmie również Agnieszka Skrzypulec. Dla dzieci w wieku 7-14 lat przygotowana zostanie Akademia Żeglarska. Dzieci pod okiem mistrzyń uczyć się będą podstaw sztuki żeglarskiej. Dowiedzą się, jak poprawnie wiązać węzły i będą mogły wziąć udział w różnorodnych konkursach. 

Odwiedzający namiot będą mieli również okazję porozmawiać z Agnieszką i dowiedzieć się, np. jakie emocje towarzyszyły jej zdobywając tytuł mistrzyni świata. Będzie to również okazja do zdobycia autografu czy zrobienia pamiątkowego zdjęcia.

Agnieszka Skrzypulec jest ambasadorką marki TT-Line oraz projektu Cross The Line. Więcej informacji na: http://crosstheline.info/

Żeglarka jest także laureatką tegorocznych Nagród Żeglarskich Szczecina w kategorii Regatowiec Roku – Nagroda im. kpt. Kazimierza Kuby Jaworskiego.

(k)

Na zdjęciu: W strefie namiotów na Łasztowni zaplanowano sporo atrakcji i aktywności, w których udział weźmie również Agnieszka Skrzypulec.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy