sobota, 07 grudnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Regaty dopłynęły do Trzebieży

Regaty dopłynęły do Trzebieży

Regaty dopłynęły do Trzebieży
Data publikacji: 2016-07-31 17:22
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:11
Wywietleń: 2067 146513

52 Etapowe Regaty Turystyczne w niedzielę dopłynęły do portu docelowego. Tradycyjnie była to Trzebież, skąd także wystartowano. Niestety obie uroczystości odbyły się w porcie rybackim i to już po raz drugi, gdyż Centralny Ośrodek Żeglarstwa nadal nie jest czynny, a brama zamknięta jest na łańcuch.

Uroczystego otwarcia regat dokonał Zbigniew Zalewski, prezes ZOZŻ w towarzystwie Ogierda Geblewicza, marszałka naszego województwa i jednocześnie żeglarza startującego w tych regatach oraz Władysława Diakuna, burmistrza Polic i gospodarza terenu.

Żeglarze - ok. 200 - na jachtach w sile 55 jednostek pokonali najpierw Zalew Szczeciński z metą przy główkach do Kanału Piastowskiego. Popłynęli do Świnoujścia, gdzie następnego dnia wystartowali na Zatoce Pomorskiej, kolejnego popłynęli do Dziwnowa, a następnie do, Kamienia Pomorskiego, Wolina, Nowego Warpna, do Stepnicy i na metę do Trzebieży. W większości były to etapy regatowe i o Błękitne Wstęgi kolejnych zalewów.

Wyjątkowo gorąco powitała żeglarzy Trzebież. Był festyn, występy artystyczne i sztuczne ognie. Następnego dnia ogłoszono wyniki, rozdano puchary, dyplomy  i upominki. Jak zwykle pula nagród była obfita, a największe emocje wzbudziło losowanie upominków.

W klasie ORC Club zwyciężyła „Bryza 33”, w KWR I - „Antidotum”, KWR II „Orson”, w KWR III „Rudzik”, open I „Mescalero”, open II „Bella Trix”, open III „Wyklęty”. Sędzią głównym była Izabella Kidacka, a organizatorem imprezy Yacht Club Polski.

Regaty dobiegły do mety. Była dobra, żeglarska pogoda, ale też zdarzyły się „cisze morskie”. W każdym razie aura dopisała. Uroczystego zamknięcia imprezy dokonał Zbigniew Zalewski, prezes ZOZŻ w towarzystwie Władysława Diakuna, burmistrza Polic i przedstawicieli polickich władz samorządowych. Uczestników regat zaproszono na imprezę za rok.

Tekst i fot. AG

Na zdjęciu: rodzinne zdjęcie żeglarzy uczestniczących w 52 Etapowych Regatach Turystycznych.

Komentarze

mariusz
fajnie ze sa takie imprezy organizowane. regaty byly dobrze widoczne po poludniu kolo miedzywodzia w ubiegly poniedzialek.
2016-08-01 09:42:10

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
8
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wielka Parada Mikołajów

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy obowiązek tworzenia korytarza życia i jazdy na suwak zwiększą bezpieczeństwo na drogach?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie