Środa, 29 listopada 2023 r. 
-3 szczecin
REKLAMA

Regaty dopłynęły do Trzebieży

Data publikacji: 31 lipca 2016 r. 17:22
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:11
Regaty dopłynęły do Trzebieży
 

52 Etapowe Regaty Turystyczne w niedzielę dopłynęły do portu docelowego. Tradycyjnie była to Trzebież, skąd także wystartowano. Niestety obie uroczystości odbyły się w porcie rybackim i to już po raz drugi, gdyż Centralny Ośrodek Żeglarstwa nadal nie jest czynny, a brama zamknięta jest na łańcuch.

Uroczystego otwarcia regat dokonał Zbigniew Zalewski, prezes ZOZŻ w towarzystwie Ogierda Geblewicza, marszałka naszego województwa i jednocześnie żeglarza startującego w tych regatach oraz Władysława Diakuna, burmistrza Polic i gospodarza terenu.

Żeglarze - ok. 200 - na jachtach w sile 55 jednostek pokonali najpierw Zalew Szczeciński z metą przy główkach do Kanału Piastowskiego. Popłynęli do Świnoujścia, gdzie następnego dnia wystartowali na Zatoce Pomorskiej, kolejnego popłynęli do Dziwnowa, a następnie do, Kamienia Pomorskiego, Wolina, Nowego Warpna, do Stepnicy i na metę do Trzebieży. W większości były to etapy regatowe i o Błękitne Wstęgi kolejnych zalewów.

Wyjątkowo gorąco powitała żeglarzy Trzebież. Był festyn, występy artystyczne i sztuczne ognie. Następnego dnia ogłoszono wyniki, rozdano puchary, dyplomy  i upominki. Jak zwykle pula nagród była obfita, a największe emocje wzbudziło losowanie upominków.

W klasie ORC Club zwyciężyła „Bryza 33”, w KWR I - „Antidotum”, KWR II „Orson”, w KWR III „Rudzik”, open I „Mescalero”, open II „Bella Trix”, open III „Wyklęty”. Sędzią głównym była Izabella Kidacka, a organizatorem imprezy Yacht Club Polski.

Regaty dobiegły do mety. Była dobra, żeglarska pogoda, ale też zdarzyły się „cisze morskie”. W każdym razie aura dopisała. Uroczystego zamknięcia imprezy dokonał Zbigniew Zalewski, prezes ZOZŻ w towarzystwie Władysława Diakuna, burmistrza Polic i przedstawicieli polickich władz samorządowych. Uczestników regat zaproszono na imprezę za rok.

Tekst i fot. AG

Na zdjęciu: rodzinne zdjęcie żeglarzy uczestniczących w 52 Etapowych Regatach Turystycznych.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

mariusz
2016-08-01 09:42:10
fajnie ze sa takie imprezy organizowane. regaty byly dobrze widoczne po poludniu kolo miedzywodzia w ubiegly poniedzialek.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA