Piątek 27 stycznia 2023r. 
REKLAMA

Recydywista odpowie za bicie i nękanie

Data publikacji: 2020-11-25 10:08
Ostatnia aktualizacja: 2020-11-26 13:14
Recydywista odpowie za bicie i nękanie
 

Do sądu trafiła sprawa mężczyzny, który m.in. znęcał się nad konkubiną i groził jej pozbawieniem życia.

Stargardzka prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 42-letniemu mężczyźnie, karanemu już wcześniej, który w marcu tego roku wyłamał drzwi i wtargnął do jednego z mieszkań w Stargardzie, gdzie pobił mężczyznę.

- Naruszył nietykalność cielesną pokrzywdzonego, chwytając go za tył głowy oraz przyciskając do ościeżnicy drzwi – informuje Alicja Macugowska – Kyszka, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. - Między 12 i 17 marca uporczywie nękał pokrzywdzonych. Nachodził ich w mieszkaniu, znieważał i wielokrotnie groził im pozbawieniem życia. Ten sam mężczyzna znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoja konkubiną. Ubliżał jej, wszczynał awantury, groził uszkodzeniem ciała i pozbawieniem życia.

- Mężczyzna stosował także przemoc fizyczną wobec konkubiny, którą wielokrotnie bił po całym ciele, popychał oraz szarpał – dodaje rzecznik prokuratury. - W trakcie tych awantur niszczył także przedmioty znajdujące się na wyposażeniu mieszkania.

42-latek dopuścił się tych przestępstw w ciągu 5 lat po odbyciu kary, którą orzekł za podobne przestępstwo Sąd Rejonowy w Pile. Oskarżony jest w areszcie, gdzie czeka na rozprawę. Grozi mu, jako recydywiście, nawet 12 lat więzienia.

(w)

Fot. Dariusz GORAJSKI

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA