Poniedziałek, 02 października 2023 r. 
22 szczecin
REKLAMA

Ranny policjant i rozbity radiowóz

Data publikacji: 29 lipca 2016 r. 14:03
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:10
Ranny policjant i rozbity radiowóz
 

Policjant z obrażeniami ciała trafił do miejscowego szpitala, a pijany taksówkarz został zatrzymany - to efekt interwencji funkcjonariuszy rozpoczętej przy stargardzkim dworcu PKP, a zwieńczonej pościgiem i uszkodzeniem policyjnego radiowozu oraz dwóch innych aut.

W piątek ok. g. 8 policjant i funkcjonariusz Służby Ochrony Kolei podjęli interwencję wobec oczekującego na parkingu przy dworcu PKP kierowcy taksówki, który popełnił drobne wykroczenie. Zachowanie mężczyzny w trakcie kontroli zasugerowało mundurowym, że może on być pod wpływem alkoholu albo środków odurzających. O swoich podejrzeniach powiadomili więc dyżurnego KPP, który wezwał na miejsce policyjny patrol.

- Taksówkarz, gdy usłyszał, że będzie dmuchać w alkomat, odpalił silnik auta i zaczął odjeżdżać - relacjonuje st. sierż. Magdalena Mickiewicz ze stargardzkiej KPP. - Policjant przechylił się wtedy przez przednią szybę pojazdu i próbował wyjąć kluczyki ze stacyjki. Niestety kierowca przyspieszał, próbował zrzucić funkcjonariusza z samochodu, uderzając przy tym w dwa stojące przed nim auta. Policjant upadł wreszcie na ziemię, a taksówkarz odjechał z piskiem opon w stronę centrum miasta.

Policyjny patrol podjął za nim pościg i w końcu zajechał drogę taksówce dopiero przy skrzyżowaniu ul. Konopnickiej z ul. Piłsudskiego. Badanie alkomatem wykazało u taksówkarza 1,5 promila alkoholu. Został zatrzymany. Interweniującego policjanta z obrażeniami ciała przewieziono na szpitalny oddział ratunkowy. Trafili tam również dwaj funkcjonariusze z patrolu. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają stargardzcy policjanci.©℗

(gra)

Fot. arch.

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

rumun
2016-07-31 12:33:22
Pewno były milicjant!
Taxi
2016-07-29 14:43:50
Czyli taksówkarz otrzymał dożywotni zakaz pracy związanej z zawodowym przewożeniem ludności, nie wspominając o prawo jazdy?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA