piątek, 22 czerwca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Ranni pracownicy cukrowni. Mechanik przed sądem

Ranni pracownicy cukrowni. Mechanik przed sądem

Ranni pracownicy cukrowni. Mechanik przed sądem
Data publikacji: 2017-10-11 14:20
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 22:31
Wywietleń: 1349 296158
52-letni pracownik Cukrowni w stargardzkim Kluczewie odpowiada przed Sądem Rejonowym w Stargardzie za wypadek, w wyniku którego trzech pracowników fabryki zostało rannych. Na wczorajszej (10 października) rozprawie mieszkaniec powiatu pyrzyckiego nie przyznał się do winy, tłumacząc, że do zdarzenia doszło z powodu wadliwych urządzeń.

52-letni Miłosz D. jest oskarżony o to, że w październiku 2013 r. jako mechanik kotłów parowych nieumyślnie nie dopełnił swych obowiązków. W feralny wieczór w zakładzie wybuchła bowiem rura zasilająca kocioł z parą wodną i rannych zostało trzech mężczyzn znajdujących się w pobliżu urządzenia. Dwóch z nich, w wieku 22 i 48 lat, odwieziono do stargardzkiego szpitala. Trzeci natomiast, 23-letni mężczyzna, z oparzeniami obejmującymi połowę jego ciała, trafił do szpitala w Gryficach. Wypadek spowodował u niego znaczne zeszpecenie i zniekształcenie ciała oraz trwały uraz psychiczny.

Na wczorajszej rozprawie oskarżony Miłosz D. nie przyznał się do winy, odmówił składania wyjaśnień, ale podtrzymał zeznania złożone wcześniej w prokuraturze. Wynika z nich m.in., że jego zdaniem w tym dniu niesprawne były urządzenia. Pracownicy wiedzieli o tych problemach, dlatego rozruch trwał tak długo. Mężczyzna przyznał jednak, że nikt go nie poinformował, iż „jest coś nie tak z dostawą wody”. Inaczej rozruch kotła zostałby przerwany.

Przesłuchiwanie oskarżonego przed sądem po krótkim czasie na prośbę jego adwokata jednak przerwano i odroczono do końca bm., aby w tym czasie ustalić, czy nie występuje on jako pokrzywdzony w innej sprawie. Wczoraj sędzia zamierzał przesłuchać także trzech świadków feralnego zdarzenia, ale nie stawili się oni na rozprawę. ©℗

(gra)

Na zdjęciu: Sąd Rejonowy w Stargardzie

Fot. Aneta Słaba

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy