Niedziela, 14 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Radny walczy wystawą

Data publikacji: 18 lipca 2016 r. 14:04
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:09
Radny walczy wystawą
 

- Są także inne metody podniesienia bezpieczeństwa na naszych ulicach. Nie tylko za pomocą nakazów i ograniczeń - przekonywał radny Marek Duklanowski (PiS). Ma to udowodnić specjalna wystawa pt. "Tylko spokój nas uratuje", jaką można od poniedziałku oglądać w szczecińskim Urzędzie Miejskim.


To specjalna prezentacja poświęcona urządzeniom bezpieczeństwa ruchu drogowego. Chodzi o np. progi, zwężenia, zmiany organizacji ruchu - wszystko, co może prowadzić do zmniejszenia prędkości przez kierowców.

- Widać to często podczas np. wyścigów kolarskich. Dlatego chcę, aby zobaczyli je także szczecińscy urzędnicy. Wystawę pt. "Tylko spokój nas uratuje" udało mi się sprowadzić z Warszawy ze stowarzyszenia Zielone Mazowsze. Pokazuje ona, jak można podnosić bezpieczeństwo ruchu drogowego poprzez  jego uspokajanie - tłumaczy Duklanowski.

Jego zdaniem wystawa zawiera pewne rozwiązania, powszechnie stosowane np. przez władz miast na zachodzie Europy.
- Są sytuacje wymagające poprawy bezpieczeństwa na naszych drogach. Mieszkańcy o to wnioskują. I w ten sposób np. dochodzi do zmniejszenia prędkości na ulicy 26 Kwietnia. Ale to mało. To nie jest do końca dobre rozwiązanie. Można zastosować pewne metody inne od stosowanych, od tych, do których jesteśmy przyzwyczajeni. Za pomocą nakazów lub ograniczeń w ruchu możemy "wymusić" pewne zachowania. Ale chodzi też np. o pewne ułatwienia dla pieszych. I takie rozwiązania będą stosowane np. na Pogodnie - na ulicy Grzegorza z Sanoka, czy Traugutta - zapewnił radny.

Wystawa prezentowana jest oficjalnie od poniedziałku w Galerii Prezydenckiej na pierwszym piętrze Urzędu Miasta. Ekspozycja potrwa dwa tygodnie. Niewykluczone, że pojawi się ona także w jednej z galerii handlowych.

- Dzięki temu prezentowane rozwiązania mogłyby trafić do większej liczby szczecinian - dodaje Duklanowski.

(dar)

Fot. Dariusz GORAJSKI 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

grzes
2017-06-22 12:14:41
Erazm, miasto to i ludzie i samochody. Sami ludzie to skansen. Pomysly z zachodu Europy proponuje kopiowac nie wybiorczo: strefy spokojne wspolgraja z drogami ktore sa przejezdne, albo otoczone obwodnicami.
Erazm
2016-07-18 23:10:44
Brawo dla p.Duklanowskiego! Proszę się nie przejmować hejtem zmotoryzowanych frustratów i egoistów którym spaliny i nerwice nabyte w korkach źle wpływają na sprawność umysłową. Miasto to ludzie a nie samochody! Powodzenia!
Kontra
2016-07-18 19:32:27
Co znaczą te POgrubienia, skoro to jest PiStolet.
tvp
2016-07-18 18:28:33
W mieście obowiązuje 50 km/h. To bezpieczna prędkość. Ten pan by chciał żeby ludzie jeździli 20 km/h. Im więcej korków i spalin tym lepiej. Typowe myślenie rodem z PIS. Żenada !!!
miki
2016-07-18 15:16:49
Duklanowski chce kandydowac na prezydenta, tylko o to mu chodzi. nie dajcie się na to nabrać.
Szanowny Panie Duklanowski.
2016-07-18 15:08:24
Mam nadzieje że przeczyta pan moją wypowiedź. POtym jak zlikwidowano fotoradary, napędzające kasę dla pana i pana kolegów, nie stwierdzono radykalnego wzrostu wypadków i kolizji. Mieszkańcy nie tyko wnioskują o zmniejszenie prędkości. Mieszkańcy wnioskują także o upłynnienie ruchu a nie pomnażanie korków ulicznych. Ulica 26 Kwietna miała być częścią obwodnicy ( z tego co pamietam )więc ograniczanie prędkości na obwodnicy to PO prostu głupota. POdobną głupotą POchwalić może sie pan jako radny, przy organizacji ruchu na ul. Arkońskiej, także jako części " obwodnicy miasta". Jeśli tę organizacje ruchu, analizowali i projektowali "inżynierowie" POdobni do pana, to jedynie współczuć należy temu miastu
zmęczony_mieszkaniec
2016-07-18 15:05:31
Pilnie należy założyć progi zmniejszające prędkość jadących samochodów i motorów na Al. Papieża Jana Pawła II ! Rozpędzone ww. pojazdy na kostce brukowej na odcinku od Pl. Grunwaldzkiego do Urzędu Miejskiego, wcale nie zważają na pieszych znajdujących się na przejściach dla pieszych, szczególnie naprzeciw komisariatu policji i restauracji chińskiej. Ponadto powodują prawdopodobnie ponadnormatywny ogromny hałas i szum (mimo plastykowych okien), nie dający w godzinach wieczornych spać ani wypocząć ! Co my mamy zrobić ? Prosimy zatem pana radnego o zajęcie się tym problemem !
Goniarz
2016-07-18 15:00:58
Kto pamięta pomysły tego pana dotyczące ulicy Ku Słońcu?
Cristiano
2016-07-18 14:38:39
I o to chodzi, żeby pomyśleć o bezpieczeństwie! Good idea!
Równowaga
2016-07-18 14:32:35
A kiedy będzie można ujrzeć wystawę, pokazującą zmniejszenie prędkości rowerzystów w miastach tak, aby nie zagrażali pieszym i zmotoryzowanym uczestnikom ruchu drogowego, przekraczając pełną prędkością jezdnię? To, co wyprawiają rowerzyści na ulicach Szczecina woła o pomstę do nieba. Rozzuchwaleni coraz większymi przywilejami nadawanymi im przez prezydenta i niektórych miejskich urzędników (ścieżki, pasy ruchu itp.) uważają, że droga należy do nich. A należy zapamiętać jedno - chodniki i drogi są nie tylko dla rowerów, ale przede wszystkim dla pojazdów mechanicznych i pieszych. To, że niektóre osoby populistycznie chwytają się tej szumnej tematyki rowerowej, nie oznacza, że jest to wiodąca gałąź transportu w RP. Rower to rekreacja lub krótkodcinkowy środek transportu osób niezamożnych lub chcących aspirować do ludzi goniących za modą.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA