niedziela, 22 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Radni uchwalają wysokość zarobków prezydenta

Radni uchwalają wysokość zarobków prezydenta

Radni uchwalają wysokość zarobków prezydenta
Data publikacji: 2018-06-21 11:03
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:41
Wywietleń: 1514 334561

Już wiadomo, ile miałby zarabiać prezydent Szczecina od lipca tego roku. Według najnowszego projektu uchwały Rady Miasta, miałoby to być 12 150 zł brutto.

Na najbliższej czerwcowej (26 bm.) sesji Rady Miasta radni zajmą się m.in. projektem uchwały ustalającej wynagrodzenie dla prezydenta Szczecina Piotra Krzystka. Od lipca tego roku miałby zarabiać 12 150 zł brutto. Na tę kwotę składają się: 5 tys. – wynagrodzenie zasadnicze, 2,5 tys. zł dodatku funkcyjnego, 3750 zł dodatku specjalnego (w wysokości nieprzekraczającej 50 procent wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego) oraz 900 złotych dodatku z tytułu wysługi lat (18 proc.).

Według najnowszego oświadczenia majątkowego, prezydent Krzystek w ubiegłym roku zarobił – z samej pensji – w magistracie 160 594 zł (rok wcześniej prawie 159 tys. zł). Do tego dochodzą pieniądze z członkostwa w radzie nadzorczej spółki Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA – 51,5 tys. złotych. ©℗

(dar)

Fot. Ryszard PAKIESER

Komentarze

Zniesmaczony
Jestem szeregowym pracownikiem Tramwaji Szczecińskich Sp.z O.O.szumnie przez Prezydenta Krzystka przemieniona z M.Z.K.(w innych miastach jest dalej M.Z.K.więc dlaczego mu to przeszkadzało)Straciliśmy na tym wszyscy praownicy, poprzez zabranie nam wysługi lat i innych dodatków które Pan Krzystek do tej pory otrzymuje.Dlatego proszę niech przestanie uprawiac hipokryzję i wszystkie dodatki zabierze sobie...
2018-06-21 22:25:25
Sługa Dworski
Wprowadźmy podatek od każdego mieszkańca Szczecina na prezydenta na przykład 10 zł miesięcznie - co dało by godne i patriotyczne życie pomazańcowi a naród by uwielbiał swojego Pana i Władcę; To pozwoliło by Pomazańcowi utrzymać swoich halabardników i łuczników.a ci co by nie płacili tego podatku czyli pogłowia stawali by się własnością Pomazańca i pracowali by na Jego folwarku. Dzięki temu možna by przebudować Basen Górniczy w twierdzę z więzieniem - sekretny plan odnośnie Basenu Górniczego to użycie konstrukcji betonowej na fundamenty i podwaliny twierdzy, dlatego użyto tyle betonu i zrobiono nieprzejezdny wyjazd w kierunku Słonecznego.
2018-06-21 21:37:09
ciekaff
Prezydent Miasta wielkości Szczecina ( min.400 000 mieszkańców) powinien zarabiać netto nie mniej niż 20 000 miesięcznie; bez żadnych dodatków i karty służbowej o wysokości i celach określonych przez Radę Miejską. PiS zmienił zarobki Prezydentów, Burmistrzów ; ale nie zauwazył Rad Miejskich - Gminnych gdzie ...istnieje prawo "huby" !!!
2018-06-21 16:23:00
zastepcy_prezia_doradcy?
Ok ! A ile dostaną zastępcy prezydenta z PIs-u i PO ? Nikt nic nie pisze ? A ile kasy dostają doradcy prezydenta z tytułami dr ? D Cisza jak makiem zasiał ! Koledzy z osiedla ? Układ polityczny ? Wyborcy przejrzyjcie na oczy !
2018-06-21 14:11:34
tylko pytam...
Kto zapłaci z pusty, przebudowany za 300 mln PLlN dworzec autobusowy BASEN GÓRNICZY?????? Kto zapłaci za bezmyślną PĘTLĘ TURKUSOWA?
2018-06-21 13:17:57
$
Tu nie chodzi o pensję z urzędu, bez przesady.
2018-06-21 12:24:56
Shofi
Jeśli już mają być te pensje tak wysokie to Krzystek przynajmniej nie powinien przekraczać 10 tys. brutto
2018-06-21 12:17:02
AXA
Krzystek - najwyżej opłacany ministrant w Polsce.
2018-06-21 11:25:22
I jeszcze narzekaja...
Nikt na Panstwowych Stanowiskach nie powinien zarabiac wiecej jak w Sejmie i Parlamencie ! A jak sie Komus cos Nie podoba, to nic prostrzego jak otworzyc Wlasna Firme i pokazac - co jeden z drugim "po-tra-fi"...? Reasumujac: rowniez Stawki w Rzadzie... Nie powinny byc "Za Soczyste"... w stosunku do przecietnej Krajowej !!
2018-06-21 11:24:59