poniedziałek, 26 października 2020.
Strona główna > Wiadomości > Radni PiS rezygnują z funkcji

Radni PiS rezygnują z funkcji

Radni PiS rezygnują z funkcji
Data publikacji: 2020-09-21 13:36
Ostatnia aktualizacja: 2020-09-23 12:50
Wywietleń: 3452 476051

Klub radnych Prawa i Sprawiedliwości rezygnuje z pełnionych funkcji w Radzie Miasta Szczecin. Powodem mają być "nieodpuszczalne i aroganckie praktyki klubów Bezpartyjni i Koalicji Obywatelskiej, a także samego prezydenta Piotra Krzystka" - czytamy w oświadczeniu klubu PiS, które w poniedziałek przedstawił radny Marcin Pawlicki.

Konsekwencją stanowiska klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości jest rezygnacja Witolda Dąbrowskiego z funkcji przewodniczącego komisji ds. bezpieczeństwa publicznego i samorządności, Stefanii Biernat z funkcji wiceprzewodniczącej komisji ds. bezpieczeństwa publicznego i samorządności, Macieja Ussarza z funkcji wiceprzewodniczącego komisji rewizyjnej. Ponadto klub nie będzie wskazywać radnego na stanowisko wiceprzewodniczącego Rady Miasta.

Radni PiS podkreślają, że to rezygnacja z funkcji, a nie z pracy dla mieszkańców.

- Jesteśmy najbardziej aktywnym klubem radnych, skierowaliśmy najwięcej interpelacji i zapytań, prowadzimy dyżury radnych i spotkania w sprawach mieszkańców, nagłaśniamy wiele kluczowych spraw dla naszego miasta i będziemy nadal kontynuować tę pracę - podkreśla Marcin Pawlicki.

Zdaniem radnych, klub PiS był pomijany przy wszelkich rozmowach i uzgodnieniach. "Nie przeprowadzono żadnych wspólnych ustaleń w sprawie rozdziału funkcji w poszczególnych komisjach, co w poprzednich latach zawsze miało miejsce. Radni opozycyjni mieli możliwość przewodniczenia w kluczowych komisjach, natomiast w tej kadencji narzucono nam te, które mają najmniejszy wpływ na politykę miasta" - czytamy w oświadczeniu.

Oliwy do ognia dolał brak wyboru Bartłomieja Sochańskiego na wiceprzewodniczącego Rady Miasta. "W naszym mieście nigdy się to wcześniej nie zdarzyło, według dobrych praktyk samorządowych, każdy klub opozycyjny miał swojego przedstawiciela wśród wiceprzewodniczących Rady Miasta. Z niedowierzaniem i wielką przykrością przyjęliśmy również wynik głosowania w maju bieżącego roku nad kandydaturą Pani Stefanii Biernat na wiceprzewodniczącą Rady Miasta" - wyjaśniają radni PiS w oświadczeniu.

Zdaniem klubu PiS postępowanie koalicji i prezydenta Krzystka pokazuje, że "demokracja jest jedynie na sztandarach, a nie w codziennym działaniu".

"Ponadto od samego początku na spotkaniach Prezydenta z klubem Prawa i Sprawiedliwości, udział brali inni radni klubu Bezpartyjni, co było nietaktowną i arogancką praktyką. Jako klub radnych Prawa i Sprawiedliwości również nie zgadzamy się z prowadzoną polityką Prezydenta Piotra Krzystka i nie chcemy podpisywać się pod działaniami, które uderzają w mieszkańców i w ich kieszeń przez stałe podwyżki" - podkreślają radni PiS.

Karolina Nawrocka

Na zdjęciu: Klub PiS nie będzie wskazywać radnego na stanowisko wiceprzewodniczącego Rady Miasta.

Fot. Prawo i Sprawiedliwość

Komentarze

@hehe
Jesteśmy uśmiechniętymi i radosnymi tolerancyjnymi Europejczykami którzy widzą wszędzie miłość i niechęć do hejtu.
2020-09-23 12:49:02
Obs.ryver
PiSdzielcom potrzebne oddzielne koryto... Zgadzam się z komentarzem p.Teresy- Szczecinowi jest potrzebny przemysł i miejsca pracy!!!Fabryk Wody i wody mamy wokół dość! A kiedy przebudowa ul.Kolumba i "szczecińskiej wenecji"??? A słynny "szybki tramwaj"kończący bieg w krzakach...będzie kontynuacja? Kiedy? A może nowa przeprawa na Prawobrzeże???A kiedy p a r k i n g o w c e w różnych częściach miasta??? Czy teatr muzyczny będzie kiedys odtworzony???
2020-09-23 12:20:22
hehe
Kwik pisowskiej trzody oderwanej od szczecińskiego koryta - bezcenny.
2020-09-23 08:25:31
do @Teresa
Za to stępka pod prom i klejony taśmą lodołamacz dają lepsze perspektywy ?? Szczerze wątpię ...
2020-09-22 18:10:16
@Teresa
Teresa nie ma racji.Realizacja tych inwestycji nie jest do końca rozwojem skoro nie generuje dochodów dla miasta.To są przede wszystkim koszty w budowie i koszty w utrzymaniu.Na przykładzie stadionu to widać wyraźnie.Do tego wiecznie trzeba będzie dokładać a budżet miasta się zwija.Już na te inwestycje się zadłużamy.I to według ciebie ma być rozwój?Mamy lotnisko do którego będziemy wiecznie dokładać,mamy stadion do którego będziemy dokładać.A gdzie miejsca pracy i przemysł który generuje dochód?No i wracając do radnych pisu to nagle z dnia na dzień podjęto decyzję o Fabryce Wody?Mniej propagandy więcej zimnej wody
2020-09-22 15:50:09
Alicja
Rozumiem, że tym samym radni PiS rezygnują z pobierania pensji z kasy Szczecina.
2020-09-22 14:38:37
Teresa
Od kiedy PiS przestał rządzić Szczecinem nasze miasto wreszcie zaczęło się rozwijać. Fabryka Wody, Morskie Centrum Nauki, nowy stadion Pogoni, węzeł Pogodno, nowa pętla tramwajowa przy hali widowiskowo-sportowej, węzeł przesiadkowy na Głębokim, Ikea, przebudowa torowisk tramwajowych, rewitalizacja ulic w centrum miasta i wiele, wiele innych. Skoro PiS nie potrafił rządzić to niech nie przeszkadza rządzić tym którzy robią to lepiej.
2020-09-22 12:09:55
Do taka prawda
A może by tak pójść po rozum do głowy, co? No chyba, że ma się bardzo daleko, to nic nie pomoże. Jednak próbować warto.
2020-09-22 11:31:11
taka prawda
im mniej szkodników z PiS w Szczecinie tym lepiej
2020-09-22 11:10:11
Do Politykow PiS-u...
Ale nieobecnoscia - tym bardziej Nic nie zdzialacie ??
2020-09-22 10:58:59
tyu
Czy Ziobro został już dostatecznie przeczołgany przez Kaczyńskiego czy jeszcze każe mu stanąć na rękach w TVP o godz. 20 ?
2020-09-22 10:53:38
Dabie
Radna Biernat efektywnosc jej dzialanosci-wystarczy przejechac sie do Dąbia i popatrzec jaki syf.Zaniedbana dzielnica
2020-09-22 10:19:38
Ewa
Przez 8 lat radni PiS rządząc Szczecinem razem z Prezydentem Krzystkiem nie mieli żadnych obiekcji. W tym czasie nasze miasto uległo największej dewastacji.
2020-09-22 09:48:43
SromotnikBezwstydny
A,że Sochańskiego nie wybrano na vice to bardzo dobrze! Jego "dorobek" to wodotrysk na przerobionym basenie p-poż zwany "Bartłomiejką"... To jedyny jego dorobek!!! Niech te kauzyperda syci się jej widokiem jako PiSdzielczy emeryt i więcej nie mąci w mieście .
2020-09-22 09:41:53
Oby tak w całej Polsce
Niech pisowcy rezygnują z funkcji w całym kraju.
2020-09-22 09:37:17
i bardzo dobrze
sztandar PiS czas wyprowadzić
2020-09-22 09:25:03
cdn
Warszawa już zadłuża się na miliard bo wydaje pieniądze na nietrafione projekty.Czy Szczecin czeka podobna droga że będziemy musieli się zapożyczać by starczało na leżaki na Tkackiej,wożenie drzewek po mieście i zrzuty do Odry?Trzeba się opamiętać i zacząć myśleć racjonalnie o Szczecinie.Prezydentowi Krzystkowi koalicja nie wyszła a jak to mówił czasami tak bywa że się jest w koalicji a czasem się nie jest w koalicji.Tu potrzeba dobrego zarządzania
2020-09-22 09:20:44
Niech pisowcy oddadzą mandaty
i przestaną pobierać pensje radnych
2020-09-22 09:16:54
Cg
Teraz POwcy mają pole do popisu. Wiocha z tramwajami w rękach kombinatorów i złodziei. Ale cóż. Szczeciniaki tak chciały. Nawet smród z Odry prawie taki jak w Warszawie.
2020-09-22 08:58:07
yoyo
A p.Kurzawa zrezygnuje też z pracy w ZMPSiŚ ?
2020-09-22 07:49:24
Tiaa...
Tchórze ;-) Od "stępki" też uciekali aż się kurzyło, gdy zaczęła parzyć. Ale czego oczekiwać po ludziach z pseudopatriotycznymi frazesami na ustach. W gębie, pokrzykiwaniu mocni, ale w niczym więcej. Teraz prezes wyśle ich do spółek skarbu państwa , za nasze , a jak ....
2020-09-22 05:56:30
dexter
TAK TRZYMAĆ !!!! TERAZ ZA TYM CHWALEBNYM PRZYKŁADEM POWINNI PÓJŚĆ POSŁOWIE I SENATOROWIE PRAWYCH I SPRAWIEDLIWYCH POLAKÓW KATOLIKÓW!!! GRATULUJĘ ( BEZ IRONI ) I RZYCZĘ Dalszych tego typu akcji!!
2020-09-22 02:00:46
chyba się obrazili
ale za co?
2020-09-21 22:12:10
Mateusz
No to radni oddali oficjalnie miasto w rządy ekipy nieudaczników.Będą niestrzyżone trawniki i zakazy wjazdu samochodów do miasta.to jest najważniejsze że jest na Rayskiego parę leżaków.Nikogo zaś nie interesują zamykane lokale na Jagiellońskiej, Krzywoustego czy Wojska Polskiego.Wojska Polskiego nie uratują nawet te rysunki.
2020-09-21 22:01:37
?????
Jak byli w koalicji ostatnie 8 lat to nie rezygnowali ...
2020-09-21 20:54:28
Adam
Szacun! Pogonimy Krzystka i resztę przy najbliższych wyborach!
2020-09-21 20:48:15
Tadek
Bardzo dobrze zrobili nie ma co firmować tego syfu jaki się dzieje w mieście
2020-09-21 20:45:39
szymuś
Chociaż jedni nie będą się układać z krzystkiem
2020-09-21 20:17:08
Baba Jaga
Teraz nie będzie platforma z bezpartyjnymi zwalać winy na pisowcow. Maja okazje się wykazać Haha
2020-09-21 20:15:56
Gaba
No i dobrze, tez bym nie chciała mieć nic wspólnego z platforma i krzystkiem
2020-09-21 20:14:49
Alinka
Platfusy to największe obiboki jakich znam
2020-09-21 20:13:45
były działacz PIS
To jest syndrom odstawienia od cyca ... " sześć Bożen na drogę" !!!
2020-09-21 19:19:56
Baba z wozu
Koniom lżej . Najpierw ich rząd PIS zezwolił ustawą na podwyżki w strefie płatnego parkowania , a oni teraz wielki bunt pod publiczkę?? Nie z nami te numery Pisiornio , śmietnik historii już na was czeka !!
2020-09-21 18:56:51
abc
To daj Boze ostatnia kadencja Krzystka i platfusow przy zlobie.Chociaz w porównaniu do włodarzy ''freie stadt Danzing'',Poznania,Warszawki to ten Krzystek tak mocno jak tamci się nie osmiesza.
2020-09-21 17:39:43
Ania
I za to macie mój szacunek
2020-09-21 17:19:50
Koryto
Po prostu chca więcej koryta tak jak pan Ziobro od prezesa Kaczynskiego dla swoich chce więcej ministerstw, więcej stanowisk w spółkach skarbu państwa itd.Jak ci radni pisowi nie chcą pracowac to niech zrezygnuja z miesięcznych diet ok 3tys złotych placonych im co miesiąc z podatków mieszkańców Szczecina
2020-09-21 17:12:26
Romek
Mają jaja trzeba przyznać
2020-09-21 16:14:56
tumitas
Hej, -jeśli Państwa przy tej katastroficznej wiadomości może zdziwić, że na załączonym zdjęciu, p. Przewodniczący radny M. Pawlicki jest b. zadowolony z siebie i uśmiechnięty, chyba powinniście wiedzieć, że w Grupie Azoty (i nie tylko) "zarabia" ca. 1,5mln./rocznie. -nihil novi-, ale najpierw musicie zostać asystentem Posła !
2020-09-21 15:49:07
hubi
A gdzie się podział supermen Matecki? Nie miał czasu stanąć do foto? A może pojechał wspierać Ziobrę?
2020-09-21 15:41:27
Nemo
Widać dzieje się źle w miejskim zarządzie oj źle.Niekoszone trawniki to ledwo wierzchołek góry lodowej
2020-09-21 15:20:17
mdm
Z tyłu chowa się niejaki Stankiewicz Robert, radny-bezradny, radny-widmo. Przez kilka lat był niby szefem regionalnej Solidarnej, ale przy jego działaniach partia liczyła w regionie około 10 osób, w tym połowa to jego zapisani na siłę pracownicy. Żenada na całego.
2020-09-21 15:18:51
Helikotper z Misia
nasze miasto wydaje 75 pln na sekundę ! Jak widać nadzór nad tymi pieniędzmi jest zerowy.
2020-09-21 15:04:25
rozgonić wszystkich
ekipa darmozjadów z każdej strony odgrywająca teatrzyk przed mieszkancami dbająca o swoje sprawy- zmiana barw w zależności od rozdania kart wystarczy prześledzić przeszłość