Wtorek, 27 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Radni PiS o nieruchomości dla sióstr misjonarek miłości

Data publikacji: 11 grudnia 2020 r. 15:52
Ostatnia aktualizacja: 13 grudnia 2020 r. 15:19
Radni PiS o nieruchomości dla sióstr misjonarek miłości
Fot. Ryszard PAKIESER  

Klub radnych Prawa i Sprawiedliwości w Szczecinie apeluje "w imieniu mieszkańców do prezydenta Piotra Krzystka o podjęcie zdecydowanych działań w sprawie Domu Zakonnego Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Miłości". - Widać, że prezydent nie kontroluje tej sytuacji w samorządzie. Wymyka mu się ona spod kontroli - mówił w piątek na konferencji prasowej przewodniczący klubu radnych PiS Marcin Pawlicki. - Koalicja rządząca działa jedynie wtedy, kiedy trzeba głosować za podwyżkami. W innych sytuacjach to klekoczący samochód, który ledwo jedzie.

Radni Prawa i Sprawiedliwości wystosowali apel do prezydenta Piotra Krzystka o przeprowadzenie konsyliacyjnych i merytorycznych rozmów i działań, które doprowadzą do realnego wsparcia Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Miłości. Przypomnijmy, że magistrat przygotował projekt uchwały w sprawie bezprzetargowego przekazania za symboliczną kwotę trzech nieruchomości położonych przy ul. Bulwar Gdański 31 na rzecz Domu Zakonnego zgromadzenia Sióstr Misjonarek Miłości. Zgodnie z zapisami dokumentu, zgromadzenie otrzymałoby grunt bez przetargu w użytkowanie wieczyste na 99 lat oraz kupiłoby stojące na nim budynki.

Nieruchomość dla sióstr kalkutek w zawieszeniu

Uchwała miała zostać przegłosowana na listopadowej sesji Rady Miasta, ale ostatecznie nie została wprowadzona do porządku obrad. To efekt wniosku klubu radnych Koalicji Obywatelskiej, która uważa, że to kolejne przekazanie ziemi za bezcen Kościołowi.

- Przewodnicząca Rady Miasta Renata Łażewska obiecała, że w grudniu na prezydium przedyskutujemy i umieścimy w porządku obrad grudniowej sesji sprawę sióstr kalkutek. Poruszałem ten temat, ale przewodnicząca słowa nie dotrzymała. Ciężko uwierzyć w jakiekolwiek obietnice - krytykował Marcin Pawlicki.

Konferencja radnych PiS w szczecinie ws. nieruchomosci sióstr misjonarek miłosci

Radni PiS podkreślają, że działalność społeczna wykonywana przez siostry w dużej mierze obejmuje posługę wobec najuboższych zarówno materialną, jak i duchową. "Nie ma wątpliwości, że prowadzona działalność to również realizowanie zadań, które leżą w gestii Gminy Miasto Szczecin. To w pewnym stopniu «wyręczanie» instytucji samorządowych w obszarze rozwiązywania problemów społecznych. Nieprzypadkowo podkreślamy istotę działalności Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Miłości i przedkładamy ją ponad wartości materialne, gdyż jest to praca nieoceniona o dużym znaczeniu" - czytamy w apelu.

Radni PiS: To symbol bezwarunkowej pomocy

- Tę działalność siostry wykonywały w zaciszu, bez zbędnego rozgłosu. Tutaj potrzebny jest akt szacunku i doceniania ich pracy, a rozgłos jest całkowicie niepotrzebny - mówiła radna Agnieszka Kurzawa. - Uchwała nie powinna wzbudzać takich kontrowersji, a do mediów zostały przeniesione rozmowy, które radni powinny przeprowadzać w Urzędzie Miasta. Koalicja Obywatelska używa argumentów, które nie powinny paść. To prowokacje ideologiczne, światopoglądowe, antychrześcijańskie.

- Ten budynek to żywy symbol bezwarunkowej pomocy. Tym bardziej nasze oburzenie budzi postawa koalicji rządzącej, która nie chce wprowadzić uchwały pod obrady. Po raz drugi mamy w tej sprawie do czynienia z brakiem empatii. Pomoc siostrom misjonarkom powinna być ponad jakimikolwiek podziałami politycznymi - dodał radny Krzysztof Romianowski.

Karolina Nawrocka

Na zdjęciu: Radni PiS podkreślają, że działalność społeczna wykonywana przez siostry w dużej mierze obejmuje posługę wobec najuboższych zarówno materialną, jak i duchową.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

@Aga
2020-12-13 15:00:46
Od tego mamy instytucje w mieście np. MOPR , tam BIEDNI dostaną nawet gotówkę , pod pewnymi warunkami ...nie trzeba "łaski " żadnych siostrzyczek!!! Scenariusz będzie taki sam ,jak ze Szpitalem Miejskim ! Najpierw zwrot dl a Boromeuszek , później Dymer z Dzięgą łapę położą i jeszcze kasę z miasta ciągnąć będą !!! INTERES ŻYCIA DLA MIASTA I JEGO MIESZKAŃCÓW.tyle
Budynek dla sióstr
2020-12-13 13:24:23
Czy to trzeba być pisiorem zakapiorem żeby zagłosować za przekazaniem tego budynku dla sióstr zakonnych, ja już miesiąc temu się wypowiadałem żeby ten budynek przekazać siostrom a pisiory dopiero teraz się obudzili.
Aga
2020-12-13 12:56:32
Ludzie nie bądźmy tak zawiśni mamy jedno życie te siostry naprawdę pomagaja najbiedniejszym
nachlane bydle
2020-12-13 10:58:33
wyjaśnia. Należy wygrać wybory, zmienić Konstytucję - tak jak zmieniono "Przyjaźń z...", wypowiedzieć umową między Polską i Watykanem. To tylko na początek, następnie przyjdzie problem co zrobić z "istotami ludzkimi" w habitach, gdzie będą mieszkać i co jeść itd. Roboty dla "profesor z US" , "macic", "parasolek", jonatana, Jaruna i innych dużo. Problem istniał (menele, ubodzy), istnieje i istniał będzie. Tego problemu nie rozwiązała nawet tak oczekiwana "demokracja liberalna". O tym co zrobić z wymienionym budynkiem należy dyskutować i szukać możliwej opcji do zaakceptowania. Ja na początek przed budynkiem postawił bym "Frygę" i rozwinął "trawnik".
jonatan
2020-12-12 22:36:25
"Klub radnych Prawa i Sprawiedliwości w Szczecinie apeluje "w imieniu mieszkańców do prezydenta Piotra Krzystka o podjęcie zdecydowanych działań w sprawie Domu Zakonnego Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Miłości"." Wypraszam sobie wypowiedzi, że radni PiS występują w imieniu mieszkańców. Na jakiej podstawie radni PiS uzurpują sobie prawo do reprezentowania wszystkich mieszkańców Szczecina? Mówcie w imieniu własnym i waszych sympatyków, których w Szczecinie akurat nie jest zbyt wielu.
Do@do @ale,? i innyc
2020-12-12 21:52:17
Z nim nie dyskutuj , to nachlane bydle ( były oficer PRL) dziwię się ,że administrator forum umieszcza jego obraźliwe wpisy !!, To tylko świadczy o Kurierze..
@do @ale,? i innych
2020-12-12 20:55:01
No, stary tetryku, ale żeś bełkot popełnił. "Miszczostwo" świata, dziadku?
Ania
2020-12-12 20:03:27
Przynajmniej jakiś głos rozsądku. Popieram.
Sławek
2020-12-12 15:31:38
Do rydzyk a niech pójdą z kaczorem pod pachą. Złodzieje niech oddadzą ukradzione
do @ale,? i innych
2020-12-12 13:45:35
"napier..cych" (profesor Iwasiów) na KaKa... Kochane po..by (Neumann), ta sytuacja (spasione biskupy, samochodziki..itd) istnieja PO_nieważ "komuch" Kwaśniewski robiący za "prezia wszystkich Polaków" pod_PiS_ał (poprzednik długoPiS-a?) - PO_czytajcie po..y;.Przypominam durniom po raz kolejny; „Biskupy“ i "samochodziki" stnieją w Polsce na mocy tzw. Konkordatu podpisanego przez prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego (ateistę - komucha) 23 lutego 1998, który wszedł w życie 25 kwietnia 1998 r.....Tę umową miedzynarodową (na wieki) podpisano bez pytania się Polaków - zwykłą większością głosów.....Debile, tenże Konkordat „zabetonowała“ w Polskę nowa Konstytucja uchwalona 2 kwietnia 1997 roku przez Zgromadzenie Narodowe, zatwierdzona w ogólnonarodowym referendum 25 maja 1997 roku.....Tyle waszych poszczekiwań o „Biskupyach“ i "samochodzikiach" . To istnieje i istnieć będzie dopóki „jeszcz Poska nie zginęła“. Jak można walczyć o swoje (Watykan będzie) widzieliśmy ostatnio; EU - kontra "łamacze demokracji".
RYSZARD
2020-12-12 13:33:03
one tak sobie przyjechały , poprosiły o godną nieruchomość i zamieszkały jak u siebie ? Jakim paszportem się legitymują , czy mają prawo pobytu i pracy w Polsce ? Ile ich jest i czy obejmuje je polski system emerytalno -rentowy ? Czy mają zarejestrowaną działalność gospodarczą ? Czy płacą za media i wywóz odpadów ?
Swarożyc
2020-12-12 11:14:02
Niech szanowni radni PiS zakupią zakonnicom obiekt za swoje prywatne pieniądze a nie rozdają dobro publiczne.
Jadzia
2020-12-12 10:09:56
Zawsze można oddać Niemcom w pakiecie z elektrociepłownią
:)
2020-12-12 09:52:23
@Dla przestrogi :Powiedz to hierarchom z torunia,krakowa, wrocławia ktorzy tak wlasnie robia. Od opieki nad starszymi sa domy pomocy spolecznej i domy starcow i tam sie pracuje za kase a nie za dobre slowo, siostry tez przeciez jakas pensje maja -placi im kuria
Ale
2020-12-12 09:09:38
Pół Polski kościół dostał za darmo, podatków albo wcale nie płaci albo znikome i jeszcze im mało . Chciwi aż przerażenie ogarnia
?
2020-12-12 09:06:05
Pewien bogaty kapłan z Torunia dostał 2 mercedesy od bezdomnych, siostry kalkutki pomagają bezdomnym w Szczecinie i z racji tego chcą na własność lub za groszę kupić budynek od miasta.Kapłan z Torunia dostał już z WASZYCH podatków ponad 200 mln.złotych a przez ostatnie 30 lat dużo więcej ,nie do zliczenia.CZEGO NIE ROZUMIECIE ? Dlaczego w kościele kobiety nie mogą sprawować mszy świetych, udzielać sakramentów, zostać biskupami,papieżami itd. tylko są sprowadzone do roli służących tym wyżej lub do pomocy bezdomnym a bogaty kler sobie samochodzikami jeździ, na każdej plebanii gosposia a jeszcze parafianie i budżet państwa-podatnicy to finansują.We Francji księża w tygodniu PRACUJĄ w normalnej pracy jak każdy , a parafie utrzmują wierni , ale nie u nas. U nas od lat jest już TEOKRACJA I OLCHOKRACJA,poczytajcie sobie znaczenie tych pojęć i odnieście do rzeczywistosci ,ale wielu to pasuje więc O CO TA AFERA jak śpiewa Viki ;-)
Dla przestrogi
2020-12-12 05:14:26
Uważajcie z tym jadem nienawiści do kościoła katolickiego bo nienawiść to stres a stres to przyczyna wielu groźnych chorob ,w tym zmaterializowanym swiecie nawet wasze dzieci was porzuca bo tak zescie je wychowali tylko kasa sie liczy i wtedy tylko siostry zostana zeby was karmic przewracac i podcierac tylek
Stary PISowiec
2020-12-11 22:43:48
Po co Kalkutankom budynek i parcela na własność, chcą pomagać niech pomagają, przez dwadzieścia lat nie była potrzebna własność a teraz potrzebna jest do czego? Nie chcą pomagać maja wyjście niech się modlą. Kościół katolicki jest b. bogaty, podatków nie płaci, geszeftami się zajmuje i przyklaskuje każdej władzy która jest u steru bez wyjątków. Teraz każdy kościół ma wybudowane plebanie z rozmachem po kilka dziesiąta pomieszczeń, po co im tego tyle. Kościół od miasta dostaje parcele za darmo lub za symboliczna sumę ogłasza zbiórkę datków wśród wiernych na długie lata na budowę kościoła. Kościół powstaje. Szefuje mu pleban i od tej chwili jest własnością kurii a owieczki dalej płacą i słuchają swego guru który co dzień wciska im kity i znane bajery od dwóch tysięcy lat. Pasożytów na tym świecie jest więcej a wśród nich kościół katolicki który mami ludzi jak mało która zorganizowana ponad państwowa organizacja.
Myśl
2020-12-11 22:30:31
Radni partii PiS niech się wypowiadają tylko w swoim imieniu i ewentualnie swoich wyborców. Takie wypowiadanie się w imieniu 'ludu' znane jest z czasów PZPR. Czy pomaganie w udostępnionej Siostrom nieruchomości jest w czymś gorsze od pomagania we własnej? Miasto powinno wspomagać Siostry w ich ciężkiej pracy i stworzyć odpowiednie warunki. Zamiast przekazywać Kościołowi bezpłatnie kolejnej nieruchomości, może lepiej wyremontować ją i dostosować do potrzeb działalności Sióstr.
Hania
2020-12-11 22:09:45
W końcu ktoś odważył się wystapić w obronie ludzi poszkodowanych przez życie bez żadnej nadziei oprócz sióstr misjonarek przeciw bezdusznym liberałom z koalicji nie obywatelskiej
Zazula
2020-12-11 20:52:07
Klub radnych Prawa i Sprawiedliwości w Szczecinie apeluje "w imieniu mieszkańców" W imieniu których mieszkańców bo ja na pewno nie jestem jednym z nich.
Wacek Rondelek
2020-12-11 20:32:22
Jeszcze mało mają w żłobie? A z jakiej paki za darmo?
Wyciągają miliardy.
2020-12-11 19:34:19
Właściciele i właścicielki boga łaski nie robią. To bóg spowodował, że są pijaki i menele. Właściciele boga mają obowiązek posprzątać po bogu. Wyciągają miliardy złotych z Skarbu Państwa, więc pieniędzy mają mnóstwo.
SADAM
2020-12-11 19:18:14
AAA. Rozwiozę darmo bezdomnych z Bulwaru Gdańskiego do domów radnych Koalicji Obywatelskie.
zapraszam do MOPR
2020-12-11 18:58:04
Wszyscy , którzy zadeklarują chęć zmiany i poddadzą się kontroli otrzymają dużo większe wsparcie (również w gotówce) niż siostrzyczki oferują....
głos Ludu
2020-12-11 18:36:52
A ten psychol znowu swoje, o czołgach białych myszkach, czerwonych pająkach. Chłopie 75 lat po wojnie...wyluzuj i weź leki. Miejska Rada ma na zbytki i na idiotyzmy w rodzaju Jarzyny ze Szczecina, ale na pomoc biednym to już nie ma i nie widzi innych mieszkańców i to zarówno dotyczy PiS jak i rządzącą opozycję.
Aleksander
2020-12-11 18:31:56
Beee pisze jak PIS chce pomagac niech pomaga za swoje czyli co uchwalił PIS wszystkie 500 plus 300 i itd to dla swoich dzieci nie dla wszystkich .przeróżne dotacje dla siebie czy dla wszystkich . zeby coś madrego pisać to trzeba się ujawnić następnie każdy w życiu robi błąd . opozycja zamiast wspólpracować i rozwiązywać problemy razem z PIS co robi dupę obrabia w Uni Europejskiej rodzinne sprawy tez u obcych się rozwiązuje . Misjonarki powinni od państwa dotacje na stałe otrzymywać , panie trzaskowski rozdaje kasę podatnika tym z LBTG i fundacji Jolanty LANGE proszę sprawdzić kim ona była razem z Mężem i co robili i kogo sponsorują i jak szkolą tych na strajk uliczny tym nalezy się zająć miliard mu brakuje Trzaskowskiemu gdzie jest ten miliard . jężeli by otrzymali kamienicę na stałe to by sobie szanowali wyremontowali i tak dalej i w zamian pomagali na stałe tylko mądry człowiek podejmie właściwą decyzję cała polska jest za tym aby siostrom cały czas na stałe z rządowych pieniędzy pule wyznaczyć kiedyś może z tu wypisujących te brednie będzie potrzebował nikt nie zna dnia ,ani godziny co się z nim stanie popieramy i prożba dla naszego Rządu wspomuszcie te siostry zakonne na stałe finansowo Będzie prezydentem ktos z PISU w tym mieście to napewno coś dobrego zrobi dla sióstr
:)
2020-12-11 18:26:59
Ten samochód po prawej to może tam parkować? a gdzie pozostałe luksusowe samochody biednych polityków? zaparkowane poza obiektywem, no chyba ze przyjechali tam autobusem linii 52 (o ile znają taką linie i okolice), czy może dojazd tramwajem czy pieszo?
Grażyna
2020-12-11 18:18:24
Dobrze mówią że siostrom trzeba pomóć w ich działaniach na rzecz porzuconych przez wszystkich. Ale są w Szczecinie mieście Solidarności radni którzy mają pełne brzuchy i dobre konta w bankach co i Matkę Teresę z Kalkuty by wygnali cały czas mówiąc że mają serce po lewej stronie
Wic
2020-12-11 18:15:51
Pazerne to są kulczyki i ich najdroższa autostrada w Europie.
cii
2020-12-11 18:15:03
Jak to jest, że okradła nas komunistyczna nomenklatura a durne polaczki posłusznie szczekają akurat na tych co ich bronią ?
p
2020-12-11 18:13:25
Jest lepsze rozwiązanie ,przekazać na rzecz bezdomnych i potrzebujących wszystkie luksusowe siedziby i pałace biskupów,espiskopatu a im oddać stare kamienice miejskie tak jak ta na zdjęciu i niech tam sobie żyją jak Pan Bóg przykazał- w biedzie i pokorze.Do tego seminarium duchowne jest od lat prawie puste tam można by zrobić mega schronisko i noclegownie dla osób bezdomnych i ubogich ? życiowy cytat : "Kler i Kościół zubożają społeczeństwo przez propagowanie ignorancji, przesądów i niewolnictwa. Ubóstwiają zaś siebie za swą piękną szlachetną działalność niesienia odruchów pomocy, nie ze swych własnych skarbców, lecz uzyskanych żebraniem z kieszeni stworzonych przez siebie biedaków." Mark Twain
Katol
2020-12-11 18:08:15
Kiedyś tych co przyjechali tu na sowieckich tankach, z "nowymi" nazwiskami można było rozpoznać po akcencie. Mówiło się o nich "warsiawiak" zza Buga. Teraz ich potomków można rozpoznać po pasztecie na Wigilię i chorobliwej nienawiści do Kościoła Katolickiego.
...
2020-12-11 17:57:54
@Radni PiS mają rację :Przestań bredzic, miasto ma wiele schronisk dla bezdomnych-idz sobie na strone MOP-u czy tam Mopr itd. ale tam pic nie mozna, a siostry pomagaja kazdemu.
MOPR Szczecin
2020-12-11 17:53:13
Ciekawe dlaczego nie chcą korzystać z pomocy Miejskiego ośrodka pomocy rodzinie ??? Odpowiem , bo tam trzeba spełniać podstawowe kryterium : rokować i zmienić postępowanie , przestać chlać, skoro to zbyt duże wymagania no to wybraliśta co chceta nikt publicznych pieniędzy niezgodnie z ustawą rządową wydawał nie będzie !!! szkoda kasy. Siostrzyczki robią tylko za "tło" dla interesów arcy Dzięgi i Dymera pedofila...
Becia
2020-12-11 17:49:38
Dobrze mówią. Popieram. Trzeba pomagać.
Szczecinianin
2020-12-11 17:48:02
Proszę nie apelować w imieniu Szczecinian. Jeżeli chcecie panowie za-radni oddać coś, to najpierw kupcie za swoje i za uczciwą cenę, a później nią dysponujcie.
beee
2020-12-11 17:36:27
Jak PIS chce pomagać, niech pomaga "za swoje". Łatwo jest wydawać cudze pieniądze
Ha,ha
2020-12-11 17:17:58
Sraczki dziś ci radni PiS dostali
@ Jarun
2020-12-11 17:04:34
Zacznij od siebie i nie ubliżaj innym ...
xyz
2020-12-11 17:04:31
Najlepiej ten budynek przekazac na delegaturę ''wscieklych macic'' antifie lub innego llewackiego szubractwa.Siostrzyczki sa be bo robia to od serca,
Radni PiS mają rację
2020-12-11 16:51:44
Siostry robią to, czego nie robi samorząd, pomagają najuboższym, bezdomnym, schorowanym. Bardzo dobry artykuł w Kurierze na temat ich działalności napisała niedawno pani red. Elżbieta Bruska.
Dziędze czy Dymerowi
2020-12-11 16:24:38
będzie to pomoc świadczona? Czy może obu? Dziwnym trafem, jak tylko coś KK ma dostać, to się zaraz "pożyteczni" radni odzywają.
;///
2020-12-11 16:22:13
Niech swoje prywatne domy, mieszkania czy biura przekażą ,po co czekać . Mienie miasta także nieruchomości to mienie mieszkancow i bez ich zgody nie mozna nikomu nic przekazywac a napewno nie za darmo czy bezcen !
taa
2020-12-11 16:19:49
Pomoc - rozumiem. Oddawać coś co jest nasze wspólne - nie rozumiem. Wynająć za symboliczną kwotę.. ale wynająć, żeby mieć nad majątkiem miasta kontrolę!!! ..ja pomagam ptakom, w zimie.. to może mi za 1zł wydzierżawi miasto teren i sprzeda budynek za 1zł?? Będę wdzięczny...
Jarun
2020-12-11 16:13:08
Typowy bełkot nowomowy ze strony małych pisowców. Zwykłe polityczne tchórzostwo w powiedzeniu prawdy: "Tak-tak, nie zaś oznacza nie!" Siostry zakonne od matki Teresy zajmują się bezdomnymi i menelami. Robią to za darmo a praca nie jest łatwa, zwłaszcza, że osoby te piją "na okrętę". Byłem-widziałem. Urząd miejski i radni robią za łaskawców, że dadzą kamienicę a zakonnice wyremontują. A weźcie sobie tych bezdomnych wy lewackie dobrodziej pod dach i opiekujcie się nimi, wysłuchujcie ich bluzgów, pretensji. W czym problem ? Co się pultasz jeden z drugim ? Siedzisz przy kompie i cwaniakujesz hultaju.
Jola
2020-12-11 16:10:02
Za najuboższymi to nikt nie chce się ująć dobrze że znaleźli się odważni.Kto zna Szczecin to wie ile dobrego tam misjonarki robią dla ludzi których ciężko doświadczył los
Kk
2020-12-11 16:07:30
Co roku księży i sióstr zakonnych ubywa bo brak jest chętnych na te stanowiska a o dziwo obiektów zwiazanych z kk przybywa

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA