Środa, 19 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Radni PiS apelują o obronę polskich interesów

Data publikacji: 23 lutego 2024 r. 17:19
Ostatnia aktualizacja: 28 lutego 2024 r. 12:04
Radni PiS apelują o obronę polskich interesów
Radni PiS chcą, aby władze samorządowe przyjęły stanowisko w sprawie rafinerii w Schwedt, parku Dolnej Odry i portu kontenerowego w Świnoujściu. Fot. Agata Jankowska  

Sprawa Parku Narodowego w Dolinie Dolnej Odry, rafineria w Schwedt i port kontenerowy w Świnoujściu to trzy tematy, o których mówili w piątek 23 lutego radni sejmiku i rady miasta Prawa i Sprawiedliwości podczas konferencji w Szczecinie. Zaraz potem złożyli wniosek o zwołanie sesji sejmiku do przewodniczącej Teresy Kaliny.

Radni Prawa i Sprawiedliwości zarzucają marszałkowi Geblewiczowi i włodarzom Szczecina brak reakcji w kwestiach, które są "żywotnymi interesami Pomorza Zachodniego i polskiej racji stanu".

Ich zdaniem budowa portu kontenerowego to konieczność. Obawiają się jednak, że obecna ekipa rządząca nie będzie chciała realizować tego projektu ze względu na reakcję strony niemieckiej. Rafał Niburski przypomniał, że Prawo i Sprawiedliwość było zawsze zwolennikiem tej inwestycji. Podobne stanowisko wyraził Arkadiusz Marchewka, obecny sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury. Politycy PiS nie ufają jednak zapewnieniom obecnego rządu.

- Wiemy, że jak Platforma coś powie, to nie do końca musi być zrealizowane, co wielokrotnie udowodniła - mówił Niburski.

W podobnym tonie wypowiadała się radna Agnieszka Kurzawa:

- Jeszcze kilka miesięcy temu mogliśmy usłyszeć, że ten port nie jest potrzebny, a jego budowa była podważana. Chcemy, aby deklaracja w tej sprawie była jasna i port kontenerowy w Świnoujściu powstał.

Jak podkreślano, projekt powinien zostać zrealizowany przede wszystkim ze względu na jego cele wojskowe.

 - To niezwykle strategiczna inwestycja, nie tylko dla Polski, ale także dla północnej i centralnej Europy - mówiła radna A. Kurzawa.

Lokalne struktury PiS reagują także na brak reakcji władz Szczecina i województwa na zwiększoną emisję dwutlenku siarki przez rafinerię w Schwedt.

 - Chcemy, aby marszałek, ale i ugrupowanie Piotra Krzystka, do tego się ustosunkowali. Mamy do czynienia z różnymi niepokojami i protestami, i zagrożeniem żywotnych interesów gospodarczych. Padły kiedyś sugestie, aby nie ulegać presji ekologów tam, gdzie po prostu zagraża ona pewnym interesom - dodał wiceprzewodniczący Sejmiku, Maciej Kopeć.  

Radni wypowiedzieli się też w kwestii budowy Parku Doliny Dolnej Odry. Postulują oni wsłuchanie się władz samorządowych w głosy i opinie wszystkich środowisk.©℗

Więcej na ten temat w „Kurierze Szczecińskim” i eKurierze z 26.02.2024 r.

Agata Jankowska

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

HAHAHA
2024-02-28 11:42:28
ONI APELUJĄ O OBRONĘ SWOICH GRUBYCH WYNAGRODZEŃ W ENEI I GRUPIE AZOTY TŁUMOKI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
do trola "do"
2024-02-26 13:04:53
Myślisz ze kogoś twoje wklejki interesują? Że ktoś tę twoją propagandę czyta? Wszystko co zaczyna się od "do..." pomijam bez czytania, bo wiem że to ty trolu niezmordowany. Trolu, który pamięta co tam kopacz w 2013 powiedziała, ale nie pamięta jak pisowcy kradli i oszukiwali Polaków przez 8 lat. Z kimś o tak wybiórczej pamięci, nie da sie normalnie rozmawiać. idź być sobie trolem gdzieś indziej, to porządny portal, nie dla pisowskiej hołoty
nie chwaląc się
2024-02-26 10:40:51
tez sobie kupiłem tytuła , bo tak chcieli w robocie . Mnie , to niepotrzebne do niczego . Chcieli , to mają , a ja mam na wszystko wyj...e . Co mi zrobią ? Jak to głąby są po takich samych papierach .
mnie nie zdziwi
2024-02-26 10:38:28
jak nowa Ministra , też tam będzie ( na tej liście ) . Cienka z wiedzy ogólnej jak pokrojona tabaka w rogu !
Do Trolli PIS
2024-02-25 15:54:59
Kto kształcił się na Collegium Humanum? CBA weszło do kuźni pisowskich "talentów"[LISTA] Władze Collegium Humanum zostały zatrzymane przez CBA. Sprawa dotyczy handlu dyplomami na masową skalę. Na uczelni "kształcili się" pisowcy nominaci. Ich lista liczy ponad 50 nazwisk.
tyFIGO do adwersarza
2024-02-25 15:52:43
Kim trzeba być i jak zjechanym być ,żeby nie zauważyć ,że sam ze sobą dyskutujesz ?? Lecz to i spadaj z tego forum , bo i tak nikt cie nie odbiera poważnie :)))
FIGO do adwersarza
2024-02-25 10:16:50
lepiej być sierotą po PIS-ie , niż pustakiem pukanym przez prestigigatora !
FIGO praktycznie i
2024-02-25 09:31:41
obcesowo ! Wykształcić głąba , aby zechciał poznać filozofie ( różne ) , a tym samym uzbroić Go w możliwość niepopadania w pustkę egzystencjonalną jest sztuką nierealną ! Komuniści odbierając szaraczkom Boga , skazują się na syzyfową pracę psychologów z młodzieżą niedojrzałą ( dorośli też głupieją ) .Człowiek , to raczej nie zwierzak ,że Go ułożysz " drewnianym łańcuszkiem " , dlatego niestety musi rozumieć nieco więcej niż zaspokajanie potrzeb fizjologicznych w hierarchii potrzeb Maslova !
FIGO filozoficznie
2024-02-25 09:20:40
Człowiek w swej mądrości przypomina IKARA .Chciał bliżej słońca i spadł! Ten , co uważa , że może jako Bóg już siebie potępił ! Bóg nikogo nie potępia ! Ten co uważa , że Bóg Ojciec w Niebie lepiej wie, czego człowiek potrzebuje , żyje wiecznie !Każdy , kto uważa ,że wszystko zawdzięcza sobie, żyje do momentu śmierci ciała. Wszak Bóg jest Bogiem żywych, nie umarłych ! Można też wierzyć w wędrówkę Dusz. Opisuje to religia wschodu ,bodajże Hinduizm , czytałem ich " Bhagawadgitę " ( ? ) Jakoś tak !
FIGO z pytaniem
2024-02-25 08:57:18
Ma Humanus nieśmiertelną Duszę ? Jak nie ma , to czym się różni o zwierzęcia ? Kitu , że pochodzi od małpy nie przyjmuję , bo małpy nadal są ! Zanim byli greccy filozofowie , wcześniej byli Prorocy, był Abraham i mln. lat wstecz wiele nie opisanego! Jak się na żywo widzi , stojące pionowo , przekładańce skał wapiennych w Egipcie , to wykształcony dzisiaj człowiek stwierdza : działo się ! Dzisiaj niemalże sięgamy po możliwości Boga , ale nigdy Go nie dościgniemy !Lepiej wierzyć i żyć , niż ... ?!
FIGO najkrócej
2024-02-25 08:47:00
Bóg Transcendentny , objawiał się ... , niewidzialny ! Syn Boży , Jezus Chrystus , nasz Zbawiciel, zrodzony rozpoznawalny i wieczny , bo Zmartwychwstały ( kto to widział ?) .Próżna jest nasza wiara jak nie było Zmartwychwstania powiada Apostoł, a tego byliśmy świadkami . Mahomet staje się po spotkaniu z Bogiem prorokiem Muzułmanów . Filozofia grecka opisująca ludzką Psyche jest jak najbardziej prawdziwa , ale nie dowodzi nie istnienia Boga. Bóg jest Bogiem żywych nie umarłych mówi Jezus!
Zak
2024-02-25 08:37:16
Polska dostaje KPO, czyli pożyczki, które musi oddać i dotacje, które spłacimy w nowych podatkach, a Unia Europejska i Niemcy dostają posłuszny sobie rząd, blokadę CPK, handlu na Odrze, atomu, agendę gender dla naszych dzieci, czy cześć posłów, którzy głosują za paktem migracyjnym i nowymi traktami.
@do@@ FIGO
2024-02-24 22:09:22
Co prawda nie jestem FIGO ale mogę z tobą podyskutować - zacznę od wykazania sprzeczności w twoim wpisie (na razie nie wnikam czy to sofizmat czy raczej paralogizm) - skoro piszesz Bóg to znaczy że chodzi ci o Boga którego żydzi nazywają Jahwe - oczywiście ten sam bóg jest bogiem chrześcijan, żydów i muzułmanów. Z tych tysięcy może nam się zrobić dużo mniej. Jeśli odczuwasz potrzebę to możemy wkroczyć w obszar sofistyki i erystyki - nie mam z tym problemów ale nie wiem czy dasz radę...
Darek
2024-02-24 20:30:54
Jak się słyszy to 30% pól ma być zalanych a bezrobocie na polecenie UE 12%. Pytam jak żyć.
do@@ FIGO
2024-02-24 19:56:02
a w którego Boga mam wierzyć zarejestrowanych jest ponad 4 tysiące ?? Ty wierzysz we właściwego ?? Skąd to przekonanie ?? Zapraszam do dyskusji "sieroto po PISie" ...
gimnazjąm
2024-02-24 17:25:30
A na co nam tyn port i ta Odra? Pigułka "po imprezce" będzie i lekcji na chacie nie będzie do odrabiania. A potem socjal niemiecki i dorobi się na szparagach.
@@ FIGO
2024-02-24 14:44:33
jesteś bezradny , ale szacunek za kulturę. Przynajmniej nie rzucasz się jak wesz na grzebieniu i będziesz miał nagrodę w Niebie . FIGO dla wielu jest niezrozumiały , ale to problem tych co nie rozumieją . Kiedyś , aby coś zrozumieć zdarzało się , że musiałem również czytać wielokrotnie. Powód : a bo to i słowa nowe i jakieś dziwnie nie zrozumiałe i ogólnie ten co to pisał , nie pisał tego przy mnie ? Wykształcenie to Dar Boży i trzeba się o niego postarać. Nie jesteś złym człowiekiem ! Wiary !
@ FIGO
2024-02-24 13:54:19
TY jedyne kim jesteś to zaburzonym psychicznie z przebłyskami pamięci Pisowskim Trollem i sierotą po PISie !! Na udowodnienie tezy szkoda inwencji i czasu oraz ograniczeń i cenzury Kuriera..
But
2024-02-24 11:08:08
A jak wy rządziliście to czemu nie daliście o Polskie interesy?
FIGO cd.
2024-02-24 10:01:02
Nie wiadomo po co Duda obronił stare Sądy , UB-cki TVN . O czym myślał , ten obrażony przez hejterów Anżej ? Co zyskał ? Dzisiaj Ci , którym pozwolił przetrwać zrobili i robią z niego idiotę. Wszystko co podpisał, co ułaskawił jest wadliwe . I to mówią Ci, których miał na końcu szabli . Ogłupione przez Tuska ( jak MY kiedyś ) młode wyborcze społeczeństwo musi zaliczyć " dymanko " , aby zrozumieć , że to mocno boli .Nie wierzę , że nowe pokolenie odbuduje Polskę . Raczej pogrążymy się w UE !
FIGO
2024-02-24 09:53:21
Ja żyłem i byłem uczestnikiem życia politycznego, gospodarczego za czasów cudu gospodarczego Tuska .Jestem starym komuchem , ale jak bardzo byliśmy zadowoleni , że o to przyszedł wreszcie ktoś nie z komuny . Liberał , co wprowadzi nowe lepsze czasy . Dzisiaj wyborcy młodych pokoleń mają te samo prawo uwierzyć Tuskowi , jego sprawczości , skuteczności itd. Niestety w 2015 roku nie było już co ukraść. Budżet wydojony przez mafie vatowskie , 80% ludzi chciało zmiany Sądów. PIS i Duda zawiedli .
@A debile
2024-02-24 09:09:05
Debile być moźe ze przeczytali,tylko debile są po to źeby nie zrozumieć tego co czytaja.Tak jak wiekszość elektoratu tej partii
Do spojrzenia
2024-02-24 07:25:48
nie jestem zainteresowany polemiką z tobą spojrzenia , więc nie uzurpuj sobie do niej prawa. Poziom twojego komentarza jest na poziomie przysłowiowej baby z magla czy z bazaru czy też lub na poziomie tzw wolnych mediów np kierowanego przez sowietów TVNu…
POłożona
2024-02-24 06:52:01
POłożona tuż przy polskiej granicy niemiecka rafineria chce truć dwa razy bardziej. Rafineria Schwedt (PCK) przyznała, że złożyła wniosek o zatwierdzenie dopuszczalnej wartości SO2 na poziomie 1 000 mg/m3. Dotychczas emitowano 500 mg/m3.Niemcy mocno sprzeciwiali się planom rządu Prawa i Sprawiedliwości dotyczącym użeglownieni Odry. Jest bardzo możliwe, że nowy rząd im ulegnie. Pojawiały się już bowiem pomysły dotyczące tego, aby w okolicach polskiej części Odry ustanowić Park Narodowy .
Do Marecki
2024-02-24 06:38:28
Setki tysięcy imigrantów wjadą do Polski , totalny chaos w kraju wiece , demonstracje , protesty to jest wizerunek KO 13 grudnia , za tym byliście polaczki ?
Do dr Kitel
2024-02-24 06:24:34
Natomiast w 2015 roku Ewa Kopacz na wyjazdowym posiedzeniu klubu Platformy Obywatelskiej w Jachrance przyznała, że partia zatrudniła osoby, którym będzie płacić za krytykę Prawa i Sprawiedliwości oraz prezydenta Andrzeja Dudy w sieci. Zatrudniono 50 osób, ale docelowo miano tę liczbę zwiększyć do 100.
Ośmioletnie
2024-02-24 06:17:14
Ośmioletnie rządy Platformy Obywatelskiej obfitowały w afery i skandale związane z politykami tej partii, nie tylko na szczeblu centralnym, ale też lokalnym. Były to rządy wielkich afer takich jak hazardowa, afera Amber Gold, Infoafera, podsłuchowa czy afera Beaty Sawickiej, która wybuchła jeszcze przed objęciem władzy przez PO. Nieudolne rządy PO doprowadziły do zamknięcia polskich stoczni, czyli afery stoczniowej.
Meluzyna
2024-02-23 22:32:59
Jeśli ktoś wygląda na tłustego kota to znaczy że zdrowy i stabilny finansowo... widać że zmiana władzy nie przeszkodziła być tłustym PISowym kotem... a robienie do kuwety regularnie? nie ma zaparcia?
Marecki
2024-02-23 21:29:38
Żadna inna partia w historii Polski nigdy nie podzieliła i skłóciła Polaków tak jak to zrobił PIS !!! Robią to dalej i próbują pomimo oderwania i odklejenia od żłóbka, owieczki i krówki odchodzą powoli, powoli ale odchodzą !!!
Bogdana
2024-02-23 21:19:37
Co to za hejt na PIS. Teraz zaczyna się wychwalanie Tuska and Co. Dla Polski tragedia , wszystko co dobre z wielką nienawiści niszczą. Jeszcze jedna kadencja rządów PIS, a Polska dogoniłaby pod względem gospodarczym Europę.
dr Kitel do POlaczki
2024-02-23 20:54:02
Paranoje się leczy. Polecam elektrowstrząsy. Możesz wykonać metodą domową, wystarczy widelec w kontakt albo toster do kąpieli. Będzie jednego pisowskiego idiotę mniej
ZENEK
2024-02-23 20:24:18
Radni PiS czekamy kiedy zostanie wyświetlone kulisy zatrucia ODRY oraz wskazania trucicieli, a może sprawa została już zamieciona pod dywan? TO WASZA SPRAWA WIELCY PISOWCY
G.Rażynka
2024-02-23 20:00:45
Puchną PISowi radni puchną że aż miło patrzeć!
POlaczki
2024-02-23 19:56:27
POlaczki dokonali wyboru , utrącili referendum , po co się teraz tym zajmować , apelować , chcieli słupa Merkel na piedestale i jego ferajny , to niech tak mają , polska zginie , naród wyginie polski , zostawić tak jak jest , upadek polski , był celem dla niemiec i tego dokonują obecnie .
Wacek
2024-02-23 19:51:55
PIS robi widać ich w słoneczku, robią chłopcy i dziewczynki. Uśmiechy i radość jest bo one robią intensywnie robią z pokazem a jak, bo mus jest aby jakiś ślad pozostał po uśmiechach i robocie. Intensywność i zaangażowanie dla ojczyzny bo już niebawem wybory, więc do roboty pokazujmy się że jesteśmy i robimy.
@itd
2024-02-23 19:49:24
"Bodnarenko" - wy sami te nazwy wymyślacie, czy macie jakiś sztab od PRu który te neologizmy dla was tworzy? Spocznij towarzyszu, misja spełniona!
kurierze
2024-02-23 19:47:29
Nie ma ciekawszych tematów? Kto chce w ogóle czytać co mają do powiedzenia pisowskie oszołomy. Mikogo to w tym mieście nie interesuje
A debile
2024-02-23 18:54:40
bo inaczej nie można ich nazwać, nawet nie przeczytali, gdzie ma ów park doliny dolnej Odry powstać, tylko od razu, że blokuje inwestycje wszelkie. Jak daje się po raz kolejny przeczytać i doświadczyć, krytyczne i obiektywne myślenie, które jak zawsze w partii obecnej opozycji, było wybitnie deficytowe, nadal jest popularne.
@Tusk
2024-02-23 18:52:27
Czy ten Tusk jest teraz z tobą w pomieszczeniu? Czy chcesz o tym porozmawiać? A leki dziś brałeś?
spojrzenia
2024-02-23 18:51:34
Ach ten wzrok tęskniący za rozumem. Po co kurier w ogóle o tych pisowskich oszołomach pisze? kogo ich zdanie obchodzi? Te krzykacze tylko krytykować i kłamać potrafią a jak przychodzi do rządzenia, to jedynie swoje kieszenie napychają I kieszenie rodzi swoich. Przestańcie publikować w kurierze zdjęcia pisowców, bo ktoś może przypadkiem na to trafić przy posiłku i mu apetyt odbierze albo nawet zwrot wywoła
itd
2024-02-23 18:48:46
Polactwo sie ucieszy ,ze dostanie znaczone jewro ktore i tak w wiekszosci wroci do dawcow, Bodnarenko ''naprawil'' praworzadnosc i ursula cos tam stwierdzila,ze mozna rzucic polakom karme, Juz niedlugo okaze sie ile ta tranzakcja kazdego z nas bedzie kosztowala,
Panie, ....
2024-02-23 18:47:56
Ale jak to tak? Niemców urazić nie można. Takie czasy nastały.
Mieliście 8 lat
2024-02-23 18:30:07
Teraz jest za późno... "PiS, PO - jedno zło"
Tusk
2024-02-23 17:51:32
dostal wlasnie od cioci von der Leyen pieniadze na zamkniecie wszystkich projektow. Pieniadze przejemy, odsetki zaplacimy.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA