niedziela, 24 marca 2019.
Strona główna > Wiadomości > Radiowóz z blokadą na kole

Radiowóz z blokadą na kole

Radiowóz z blokadą na kole
Data publikacji: 2019-03-14 14:09
Ostatnia aktualizacja: 2019-03-15 22:58
Wywietleń: 5299 380394

Na co dzień jeżdżą do wykolejonych tramwajów, potrąceń, czy wypadków z udziałem autobusów. Inspektorzy Nadzoru Ruchu szczecińskiego ZDiTM są też postrachem kierowców i motorniczych bo bez mrugnięcia okiem nakładają kary za nieprawidłowe oznakowanie pojazdu, jazdę niezgodnie z rozkładem jazdy czy postój w miejscu niedozwolonym.

Nic zatem dziwnego, że furorę zrobiło zdjęcie, które w czwartek rano pojawiło się na Facebooku. Uwieczniono na nim radiowóz NR o numerze bocznym 06 z... blokadą na kole. Auto, którego kierowca każdego dnia od innych egzekwuje przepisy, stało na chodniku przy ul. Grodzkiej, przy wyjeździe z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej.

- To zdjęcie jest dowodem na to, że działamy bez względu na to, kto popełni wykroczenie, bo nikt nie stoi ponad prawem - mówi Joanna Wojtach, rzecznik prasowy straży miejskiej w Szczecinie.

Kierowca, który wezwał straż miejską do zdjęcia blokady tłumaczył potem, że oznakowany radiowóz zostawił w miejscu niedozwolonym, bo "padł mu akumulator".

- Strażnicy sprawdzili, rzeczywiście auto było niesprawne - przyznaje Joanna Wojtach. - Odstąpili więc od nałożenia mandatu, pracownik ZDiTM został pouczony.

Na razie jednak nie wiadomo, w jaki sposób doszło do awarii i jak to się stało, że niesprawne auto pełniło służbę na mieście.

- Skontaktuję się z pracownikiem i wyjaśnimy tę sprawę - zapewnia Hanna Pieczyńska, rzecznik ZDiTM.

Do sprawy wrócimy. ©℗

ToT

Fot. Facebook

Radiowóz z blokadą na kole Radiowóz z blokadą na kole Radiowóz z blokadą na kole

Komentarze

Xawery
Co za wymówka,przecieź sam mógł zadzwonic po straź miejska przecieź woźa kable rozruchowe buhahaaa
2019-03-15 22:13:48
artemor
Czyli jednak grzeją dupe zamiast zajmować się nadzorem ruchu.
2019-03-15 11:55:52
:)
Zastanawiam się, czy nie ma ważniejszych (naprawdę godnych uwagi!) tematów w naszym mieście, aby debatować nad nimi w mediach. A co do „grzania dupy”- to kto komu zabroni zatrudnić się w ZDiTM i grzać swoje „cztery litery”?
2019-03-15 11:40:43
Czytelniczka
Zastanawiam się: czy nie ma ważniejszych problemów w naszym mieście, (godnych naprawdę uwagi!)aby poruszać je w mediach ? A co do "grzania dupy", to kto komu zabroni zatrudnić się w ZDiTM i grzać cztery litery w ogrzewanych pomieszczeniach???
2019-03-15 10:43:22
Trt
DO ARTEMOR GAMONIU TAM JEST BAZA NADZORU NA BASENIE G.
2019-03-15 09:26:58
Alicja
Ciekawa jestem czy gdyby to był zwykły samochód a nie z ZDiTM to tłumaczenie, że akumulator mi wysiadł wystarczyłoby, żeby zdjęli mi blokadę za darmo. Sądzę, że niestety nie.
2019-03-15 08:20:44
$
Wilk syty i owca całą. Straż Miejska zabłysnęła, że nie zna litości, a Nadzór Ruchu oszczędził kasę, bo wstawił bajkę o akumulatorze. Oczywiście to tak jedna kasa - miejska :)
2019-03-15 06:59:57
Haha
Gowno prawda. Zadzwoniłem kiedyś na straż bo policja stanęła sobie na pasach bez sygnałów jakichkolwiek tak wiec nie było pojazdem uprzywilejowanych. Reakcja po drugiej stronie słuchawki „pewnie maja jakaś interwencje, która wymagała stanąć jak najbliżej i bez sygnałów”. Tak wiec niech nie kłamią, ze działają bez względu na to, kto popełnia wykroczenie. Są równi i równiejsi.
2019-03-15 05:11:45
artemor
A te " nadzory ruchu" przeważnie stoją na basenie górniczym i jak nic się nie dzieje to grzeją dupe w ogrzewanych pomieszczeniach pętli.
2019-03-14 21:46:11
RB
Do ZOSIA W przeciwieństwie do Policji, akurat spełnia swoją rolę. Bo policjanci nie rozróżniają drogi hamowania tramwajem na suchej szynie, a na mokrej. Dla nich droga hamowania w obu przypadkach jest taka sama. Po za tym w wielu miastach takie służby jak Nadzór Ruchu funkcjonują więc chyba są potrzebni :)
2019-03-14 21:43:41
xxx
Mógł wezwać przecież sam lawete Zditm i by go odholowali na bazę.
2019-03-14 21:21:28
ZOSIA
Wielka szkoda, że Pan Kierowca nie otrzymał mandatu. NADZÓR RUCH czy faktycznie spełnia swoją rolę NIE i jeszcze raz NIE. Wypadek oczywiście radiowozy POLICJI (obowiązek) i NADZORU RUCHU ZDiTM (pytam tylko po co?)
2019-03-14 19:50:44
khk
Sposób przeprowadzenia interwencji po raz kolejny ośmiesza SM. Jaka byka podstawa założenia blokady? Radiowóz oznakowany ZDTiM - możliwość powiadomienia i dotarcia do użytkownika samochodu nie stwarza najmniejszego problemu. Kontakt telefoniczny do dyspozytora ZDTiM 914800401. Jeśli z jakichś powodów nie można było tego uczynić, Skoda powinna być odholowana na lawecie w związku z popełnionym przez kierującego wykroczeniem. Jak by nie było ogranicza widoczność dla kierujących na wyjazd z garaży Straży Pożarnej. Na przedstawionej serii zdjęć nie widać aby w radiowozie SM były włączone podczas interwencji światła błyskowe, do czego dzielni strażnicy byli zobowiązani. Strażnicy popełnili tym samym wykroczenie. Czy w związku z tym sami się pouczyli czy wezwali na miejsce Policję? Czy mogę za pośrednictwem Kuriera poprosić o wyjaśnienie tego zagadnienia?
2019-03-14 17:55:45
Ch. Eng.
Działamy bez względu kto...? No to kiedy nałożycie blokadę na koła VW Multivana stojącego codziennie rano przed przejściem dla pieszych przy Urzędzie Miejskim /przejście przy dawnej filharmonii/. Stoi tam codziennie rano na polu wyłączonym /namalowane pasy/ skutecznie zasłaniając przejście. Mało tego, przygląda się temu funkcjonariusz SM /jezeli można go tak nazwać/
2019-03-14 16:54:56
Marek34
Zlikwidować tą SM.Deficytowa i denerwują mieszkańców. Lepiej ta kasę dołożyć policji. Kiedyś było około 2 mln.
2019-03-14 16:42:03
Równi i rowniejsi
Jakiś nowy miejski nierób czy nieudolna próba robienia dobrego PR? Jak stanę na zakazie też powiem że mi akumulator padł, ciekawe czy miejskie strażniki będą tak samo pobłażliwe.
2019-03-14 15:56:00
praktyk
Że akumulator "padnie", ok. Ale uszkodzony akumulator nie przeszkadza w jeździe uruchomionym samochodem. Musiał wpierw tam zaparkować, a potem nie mógł go odpalić. Tym bardziej, że pięknie wjechał na chodnik. Lanie wody to przedszkolakom i to też nie ładnie.
2019-03-14 15:28:35
:D
Dobra ściema nie jest zła... Ale jak zwykle kolesiostwo wzięło górą i mandat nie został nałożony. Niestety panowie z NR jak i państwo z SM czują się bezkarnie...
2019-03-14 15:22:19
;/
buhahahha ,po premii /wypłacie dla tego pracownika zditm albo skierowac go do prac publicznych -sprzatanie lisci,smieci itd.
2019-03-14 14:50:58
Czytelnik
Nikt chyba przy zdrowych zmysłach nie uwierzy w te brednie.Byłbym skłonny uwierzyć w prawdziwość i rzetelność dochodzenia do prawdy gdybym usłyszał słowa"przepraszam" przyznaje się popełniłem błąd stając w tym miejscu.Kamery monitoringu pewnie przeczą tezie,ale komu się chce to sprawdzać,komu się chce sprawiedliwie i uczciwie przeprowadzić postępowanie.Łatwiej opowiedzieć bajkę i uciec od problemu.
2019-03-14 14:32:32
Jak
Niesprawne akumulatory??? To może zdarzyć się każdemu i nie jest to niesprawny wóz tylko auto, które uległo awarii