Niedziela, 19 maja 2024 r. 
REKLAMA

Rada Miasta - coś się kończy, coś się zaczyna

Data publikacji: 23 kwietnia 2024 r. 09:26
Ostatnia aktualizacja: 23 kwietnia 2024 r. 09:26
Rada Miasta - coś się kończy, coś się zaczyna
W Radzie Miasta Szczecin zaszły zmiany. Fot. Anna Gniazdowska  

Coś się kończy, coś się zaczyna w Radzie Miasta Szczecin. Dziś radni upływającej kadencji po raz ostatni spotkają się w starym składzie. 7 maja odbędzie się pierwsza sesja nowej rady, której skład wyłoniono dwa tygodnie temu w wyborach samorządowych. Obrady można śledzić na żywo w internecie.

Dziś samorządowcy mają zająć się m.in. zgodą na sprzedaż w przetargu działki przy ul. Sowiej czy podniesieniem wysokości wynagrodzeń dla rodzin zastępczych. Zaplanowano sprawozdanie z wykonania planów finansowych za rok ubiegły w samorządowych jednostkach kultury - co jest ważne w kontekście dyskusji o finansowaniu kultury, która rozgorzała w Szczecinie w ostatnim czasie. W porządku obrad znalazły się także uchwały dotyczące wykazu kąpielisk i określenia sezonu kąpielowego, miejscowych planów zagospodarowania czy też zmian zasad udzielania dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku. Będzie także podsumowanie kadencji. I na tym misja dotychczasowych radnych się zakończy.

7 maja wszystko rusza od nowa. Piotr Krzystek zostanie zaprzysiężony na prezydenta Szczecina. To jego piąta, ostatnia kadencja. W Radzie Miasta zmieni się układ sił. Do tej pory większość miała Koalicja Obywatelska razem z Koalicją Samorządową, czyli ludźmi Piotra Krzystka. Teraz Koalicja Obywatelska ma bezwzględną większość. Można się więc spodziewać zmian w kolegium prezydenckim. Piotr Krzystek ma jednego zastępcę prezydenta z KO, Łukasza Kadłubowskiego (na czterech). W nowym rozdaniu zastępców z KO pewnie będzie więcej.

Koalicja Obywatelska w nowej Radzie Miasta miała dziewiętnaścioro radnych, Prawo i Sprawiedliwość - siedmioro, Koalicja Samorządowa  - pięcioro. ©℗

(as)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Ludwik
2024-04-23 20:32:17
Bardzo się cieszę że "Towarzystwo wzajemnej adoracji po wezwaniem Piotra Krzystka" zostało mocno ograniczone. Przedwyborczy stan samorządu był bardzo zły. Pan Prezydent panował w Szczecinie tak jak Karol III w UK, ale nie rządził, rządzili urzędnicy Urzędu Miasta zgodnie z własnymi celami. Mam nadzieję, że nowy Przewodniczący Rady Miasta nie będzie tak łaskawy dla Prezydenta Szczecina jak poprzednia Pani Przewodnicząca i wymusi wykonywanie uchwał RM w całości.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA