Pytania o czerwony pawilon przy zabytku. Poczta zabiera głos
Pytania o czerwony pawilon przy zabytku. Poczta zabiera głos
Data publikacji: 29 maja 2025 r. 11:54
Ostatnia aktualizacja: 29 maja 2025 r. 15:51
Czerwony pawilon z kebabem w sąsiedztwie zabytkowego gmachu wywołał żywą dyskusję wśród szczecinian. Fot. Dariusz GORAJSKI
Wracamy do sprawy czerwonej budki z fast foodem, która od niedawna działa przy zabytkowym gmachu poczty, przy ul. Bogurodzicy w Szczecinie. Estetyka lokalu budzi kontrowersje, niedawno w tej sprawie interpelowała jedna z radnych. Teraz głos zabiera sama Poczta Polska S.A.
Budynek poczty to historyczny obiekt pochodzący z XIX wieku i jeden z najbardziej rozpoznawalnych w centrum Szczecina. Znajduje się na Miejskim Szlaku Turystycznym. Zdaniem wielu mieszkańców postawienie budki z kebabem obok tak reprezentacyjnego miejsca zaburza okoliczną architekturę krajobrazu. W pobliżu znajdują się bowiem inne zabytkowe budynki, takie jak: Pałac Ziemstwa Pomorskiego, kościół św. Jana Chrzciciela czy Brama Portowa.
Redakcja „Kuriera Szczecińskiego” skontaktowała się z Pocztą Polską, prosząc o komentarz w sprawie czerwonego pawilonu.
Więcej na ten temat w czwartkowym „Kurierze Szczecińskim” i eKurierze z 29 maja 2025 r.
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
Eee tam
2025-05-29 22:39:24
Czepiają się budki a w innych miejscach syf 100 razy większy. Chyba komuś się nudziło i robi aferę a brudu nie widzi koło siebie.
Noe
2025-05-29 22:32:41
Nie macie żadnych poważnych tematów, tylko zajmować się bzdurami?
No przeciez
2025-05-29 20:49:39
jak znalazl dla nowych gosci.
@kaganiec
2025-05-29 18:54:12
Oj, kaganiec. Już niedługo zabiorą ci prawo do wlasnych opinii. Już jeden ormowiec zgłosił się z zapałem do uciszenia niewygodnych opinii o miłośniku pamiątek antypolskiej rzeszy germanów
xxx
2025-05-29 17:48:12
Wpisuje się w ogolny wygląda miasta lombard, monopolowy, kebab, żabka, apteka.
Puxhatek
2025-05-29 15:44:48
To że Poczcie to nie przeszkadza nie dziwi. Do niedawna jej oddziały wyglądały jak sklepiki z mydłem i powidłem oraz IPN owski kram.
Te wszystkie budki, stragany powinny uzyskiwać zgodę architekta miasta. Tak samo jak oszpecajace reklamy. Tylko polecić Łódź i tamtejszą ulicę Piotrkowską.
Gdzie są władze miasta, gdzie Floating Gardena?
Wcześniej
2025-05-29 15:28:11
Wcześniej stał brzydki zdezelowany kiosk ruchu i nikomu nie przeszkadzało.
Yes
2025-05-29 14:49:10
Konkurencji przeszkadza?
Przecież cały Szczecin (oprócz budowli poniemieckich) to jest szkaradztwo architektoniczne a do tego te banery, jak na odpuście czy jarmarku...
Dlatego Ta buda, idealnie wpisuje się w klimat miasta Ciecina XDD
Wyborca Trzaska
2025-05-29 14:47:11
Czepialstwo i malkontenctwo komentatorów forum Kuriera widać nie zna granic...
Miał pomysł na siebie? Zainwestował? Płaci podatki na wasze emerytury?
Więc jedzcie co lubicie i nie przeszkadzajcie innym !!
Na kontener Żabki z alkoholem na pewno nikt zgody by nie wydał !!
@kaganiec
2025-05-29 14:28:04
Ten "policmajster" robi to, co do niego należy. Zajmuje się archeologią, a nie urbanistyką i estetyką miejskich lokali. Na prawdę nie masz się już do czego przywalić? Do pięt panu Łuczakowi nie dorastasz, więc leczysz swoje sfrustrowanie plując jadem na kogoś, kto robi dużo dobrego dla zachowania dziedzictwa tych ziem. A ty co robisz dla tego miasta, poza pluciem jadem wokół?
@uśmiechajcie się!
2025-05-29 14:24:56
"Nowoczesna,kolorowa Polska z wolnymi od trosk kolorowo wytatuowanymi ludżmi wszystkich ras i kultur" - i to cię tak boli, ze ludzie są szczęśliwi, wolni od trosk. Lepiej przecież jakby krzyżem ciągle leżeli i użalali się nad swoją marną egzystencją. Wtedy byś był szczęśliwy, jakby wszyscy byli równie zgorzkniali i sfrustrowani jak ty. Mokry sen pisowca.
planetaplonie
2025-05-29 13:50:14
Ja poczekam na opinię Pana Muranskiego.
to jest
2025-05-29 13:48:31
to przecież jjst nacjonalizm gospodarczy o którym mówił wielce szanowny premier Donald Tusk.
uśmiechajcie się!
2025-05-29 12:56:53
Nowoczesna,kolorowa Polska z wolnymi od trosk kolorowo wytatuowanymi ludżmi wszystkich ras i kultur ma sie przejmować czymkolwiek? Dobrze,że jeszcze jakiekolwiek zabytki gdzieniegdzie przetrwały w kraju pożeraczy kebabów i hamburgerów.Ich bardziej obchodzi estetyka jedzenia z MAC KACZORA niż estetyka otoczenia,w którym żyja.To widać ,słychać i CZUĆ!Wszędzie ten zapach oleju i przypraw.
kaganiec
2025-05-29 12:52:12
Na terenie Szczecina i okolic działa spec grupa pod dyrekcja Mareczka policmajstra, która wydobywa z podziemi wszystko to "historyczne" A to stara cegła a to kawałek czegoś z marmuru czy innego alabastra. Ciekawe że ta sama grupa Mareczkowa nie jest wstanie obronić miasta przed kioskami z kebsem czy innymi frytkami! Czyli na ziemi jest WSIO ok a pod ziemią są "skarby" ! Oj policmajster gubisz się niczym rudy z Zopott i bredzisz ....no ale widać iż waść jest na smyczy "makreli" czy innej urszul
Kolor
2025-05-29 12:32:50
Pytanie brzmi, czy urząd akceptuje prowadzenie danej działalności w konkretnym miejscu, czy również sam wygląd lokalu przed wydaniem pozwolenia...
Pan Witek
2025-05-29 12:03:47
Brzydko, coraz brzydziej. Skoro nikomu to nie przeszkadza, wkrótce będzie ohydnie.
Zgadzam się na przechowywanie moich danych osobowych na urządzeniu, z którego korzystam w formie tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie moich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania przeze mnie ze stron internetowych zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych (w tym na profilowanie i w celach analitycznych) przez Kurier Szczeciński sp. z o.o. Więcej w naszej Polityce Prywatności.