Poniedziałek, 04 marca 2024 r. 
REKLAMA

Pytajcie o Adasia!

Data publikacji: 20 marca 2019 r. 09:37
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:35
Pytajcie o Adasia!
Wigilia jest dniem szczególnym, w którym ludzie się odnajdują przy kolacji w gronie rodzinnym. Jednak właśnie w ten dzień Adaś (964/18) „zagubił" drogę do domu: błąkał się po ulicach prawobrzeża, aby choć w schronisku znaleźć ciepły kąt i jedzenie. Gdzie wciąż jeszcze czeka na nowy dom i rodzinę. Fot. Schronisko/Wolontariat  

Ktoś zamknął przed nim serce w wigilię: pozbawił domu i rodziny, skazał na strach, głód i cierpienie. Błąkającego się psa ktoś inny doprowadził do schroniska. Od tego czasu to przytulisko dla Adasia - sympatycznego psiaka w typie border collie - jest domem.

Psy tej rasy słyną z dwóch cech: inteligencji oraz bezgranicznego, wręcz uległego, oddania swemu opiekunowi. I taki właśnie jest Adaś - schroniskowy numer 964/18, rezydent I wybiegu.

- Dał się poznać z jak najlepszej strony. Jest przesympatyczny, przyjacielski i miły. Czule odnosi się do ludzi. Dla niego człowiek jest najważniejszy i robi wszystko, aby być blisko niego - o tej wigilijnej sierocie opowiadają schroniskowi opiekunowie. - Adaś uwielbia bliskość i dotyk. Jest łasy na głaski. Poza tym jest energiczny i żywiołowy, pasjami biegałby i się bawił. Przyjaźnie reaguje na kontakt z innymi psami.

Adaś zza krat nawołuje ludzi ku sobie. Przyjaźnie merda ogonem. I choć to pięknie umaszczony 5-latek, to jeszcze nikt o niego nie zapytał, szansy nie dał.

- Jesteśmy przekonani, że będzie wspaniałym towarzyszem dla każdej sympatycznej rodziny. Tym bardziej, że jest pojętny i łatwy do prowadzenia. Na pewno wprowadzi do domu mnóstwo radości i pozytywnej energii - komentują Adasia schroniskowi opiekunowie. - Zapraszamy na spacer zapoznawczy z tym pogodnym psiakiem.

Pies w typie border collie - jak sugerują behawioryści - potrzebuje opiekuna „o spokojnym usposobieniu, który będzie w stanie żyć z nim w harmonii i potrafić się z nim porozumieć. W przeciwnym razie psiak łatwo wymknie się spod kontroli. Dlatego jego przyszły opiekun powinien dysponować czasem i być osobą aktywną".

Adaś jest zdrowy i w świetnej kondycji, gotowy do adopcji. Kto chciałby go włączyć do swej rodzinnej drużyny - lub jakąkolwiek inną równie samotną i złaknioną przyjaźni psinę - jest proszony o kontakt ze szczecińskim Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt: tel. +48 91-487-02-81 (al. Wojska Polskiego 247; placówka jest czynna codziennie, również w soboty i niedziele - oprócz świąt - w godzinach 9-16). Uwaga: w schronisku na nowe domy czekają również wspaniałe mruczące kociaki.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami.

(an)

Fot. Schronisko/Wolontariat

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA