sobota, 21 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Pyrzyccy policjanci uratowali samobójcę

Pyrzyccy policjanci uratowali samobójcę

Pyrzyccy policjanci uratowali samobójcę
Data publikacji: 2017-03-14 10:38
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:17
Wywietleń: 444 222851

Policjant w czasie wolnym od służby oraz dzielnicowy z pyrzyckiej komendy zapobiegli tragedii i uratowali 34-letniego mężczyznę, który targnął się na własne życie.

Oficer dyżurny pyrzyckiej jednostki został zaalarmowany przez mieszkankę pobliskiej miejscowości, że jej syn usiłował popełnić samobójstwo. Dyżurny natychmiast skierował na miejsce patrol.  

– Zanim dotarł patrol, na miejscu był już funkcjonariusz pyrzyckiej jednostki sierż. szt. Szymon Zalewski, który w czasie wolnym od służby został zaalarmowany przez rodzinę niedoszłego samobójcy. Kiedy przybiegł na miejsce, mężczyzna leżał na ziemi bez oznak życiowych. Przystąpił do czynności reanimacyjnych. W tym czasie dotarł również dzielnicowy skierowany przez dyżurnego – relacjonuje st. sierż. Marcelina Pałaszewska.

Funkcjonariusze podjęli wspólną akcję reanimacyjną. Po kilku minutach mężczyźnie udało się przywrócić tętno, jednak w dalszym ciągu nie oddychał. Mł. asp. Łukasz Gamułkiewicz i sierż. szt. Szymon Zalewski przez kolejne kilkanaście minut prowadzili resuscytację krążeniowo-oddechową do momentu kiedy mężczyzna zaczął samodzielnie oddychać. Ułożyli go w pozycji bezpiecznej i kontrolowali czynności życiowe do chwili przybycia ratowników medycznych. Mężczyzna został przetransportowany śmigłowcem do szpitala w Szczecinie.

Dzięki błyskawicznej interwencji i profesjonalnej reakcji policjantów kolejny raz udało się zapobiec tragedii i uratować ludzkie życie. Policjanci pyrzyckiej jednostki w ubiegłym roku podczas interwencji udzielali pierwszej pomocy osobom, które również próbowały odebrać sobie życie – podaje policja.

(p)

Na zdjęciu: Mł. asp. Łukasz Gamułkiewicz i sierż. szt. Szymon Zalewski 

Fot. policja

Komentarze

Robcio
Właśnie. Zamkną go "u czubków" i jeszcze bardziej zostanie zgnojony. Pogratuluj sobie, panie stójkowy. Może dostaniesz premię i zegarek od komendanta. 20 lat temu sam przechodziłem przez to piekło i od tego czasu jestem wrakiem człowieka.
2017-03-14 23:50:57
Albo... albo...
Jak juz maja w "glowie"... i zyc IM sie nie chce - to... ? A za jakis czas, popelnia "byc moze" ponownie to samo... i tak w kolko "Panie Macieju" !!
2017-03-14 23:39:15
Suicide
Uratowali, czy działali wbrew woli tego nieszczęśnika, któremu ktoś przeszkodził w realizacji wyznaczonego celu? Poza tym, co było powodem tego kroku i w jaki sposób chciał go wykonać?
2017-03-14 12:33:30
77
i skonczy w szpitalu psychiatrycznym, tez mi pomoc ...
2017-03-14 11:08:03

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Józef Miszczuk
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy