Czwartek 27 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Pyrzyccy policjanci uratowali samobójcę

Data publikacji: 2017-03-14 10:38
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:31
Pyrzyccy policjanci uratowali samobójcę
Mł. asp. Łukasz Gamułkiewicz i sierż. szt. Szymon Zalewski Fot. policja  

Policjant w czasie wolnym od służby oraz dzielnicowy z pyrzyckiej komendy zapobiegli tragedii i uratowali 34-letniego mężczyznę, który targnął się na własne życie.

Oficer dyżurny pyrzyckiej jednostki został zaalarmowany przez mieszkankę pobliskiej miejscowości, że jej syn usiłował popełnić samobójstwo. Dyżurny natychmiast skierował na miejsce patrol.  

– Zanim dotarł patrol, na miejscu był już funkcjonariusz pyrzyckiej jednostki sierż. szt. Szymon Zalewski, który w czasie wolnym od służby został zaalarmowany przez rodzinę niedoszłego samobójcy. Kiedy przybiegł na miejsce, mężczyzna leżał na ziemi bez oznak życiowych. Przystąpił do czynności reanimacyjnych. W tym czasie dotarł również dzielnicowy skierowany przez dyżurnego – relacjonuje st. sierż. Marcelina Pałaszewska.

Funkcjonariusze podjęli wspólną akcję reanimacyjną. Po kilku minutach mężczyźnie udało się przywrócić tętno, jednak w dalszym ciągu nie oddychał. Mł. asp. Łukasz Gamułkiewicz i sierż. szt. Szymon Zalewski przez kolejne kilkanaście minut prowadzili resuscytację krążeniowo-oddechową do momentu kiedy mężczyzna zaczął samodzielnie oddychać. Ułożyli go w pozycji bezpiecznej i kontrolowali czynności życiowe do chwili przybycia ratowników medycznych. Mężczyzna został przetransportowany śmigłowcem do szpitala w Szczecinie.

Dzięki błyskawicznej interwencji i profesjonalnej reakcji policjantów kolejny raz udało się zapobiec tragedii i uratować ludzkie życie. Policjanci pyrzyckiej jednostki w ubiegłym roku podczas interwencji udzielali pierwszej pomocy osobom, które również próbowały odebrać sobie życie – podaje policja.

(p)

Na zdjęciu: Mł. asp. Łukasz Gamułkiewicz i sierż. szt. Szymon Zalewski 

Fot. policja

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Robcio
2017-03-14 23:50:57
Właśnie. Zamkną go "u czubków" i jeszcze bardziej zostanie zgnojony. Pogratuluj sobie, panie stójkowy. Może dostaniesz premię i zegarek od komendanta. 20 lat temu sam przechodziłem przez to piekło i od tego czasu jestem wrakiem człowieka.
Albo... albo...
2017-03-14 23:39:15
Jak juz maja w "glowie"... i zyc IM sie nie chce - to... ? A za jakis czas, popelnia "byc moze" ponownie to samo... i tak w kolko "Panie Macieju" !!
Suicide
2017-03-14 12:33:30
Uratowali, czy działali wbrew woli tego nieszczęśnika, któremu ktoś przeszkodził w realizacji wyznaczonego celu? Poza tym, co było powodem tego kroku i w jaki sposób chciał go wykonać?
77
2017-03-14 11:08:03
i skonczy w szpitalu psychiatrycznym, tez mi pomoc ...

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA