piątek, 25 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Pszczelarze nie narzekają

Pszczelarze nie narzekają

Pszczelarze nie narzekają
Data publikacji: 2016-05-22 16:10
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:03
Wywietleń: 1444 134899

W sobotę (21 bm.) tuż za Łobzem, nieopodal miejscowości Niegrzebia, w pasiecie Bolesława Maruszewskiego spotkali się pszczelarze ziemi łobeskiej, by zgodnie z tradycją świętować kręcenie pierwszego wiosennego miodu.

Spotkanie rozpoczęło się mszą świętą w intencji pszczelarzy i ich rodzin, którą odprawił ks. prałat Józef Cyrulik. Kapłan w homilii podkreślił rolę i znaczenie pszczół w naszym życiu – „technika nie zastąpiła pszczół”.

Impreza stała się okazją do rozmów o kondycji pszczół w łobeskich pasiekach. – Jesteśmy w województwie w pierwszej trójce kół – powiedział Krzysztof Kaczmarek, prezes łobeskiego koła Polskiego Związku Pszczelarzy. -Jest nas w związku trzydziestu siedmiu i mamy w swej pieczy 1750 uli. Jesteśmy już po odbiorze pierwszego miodu wczesnego; z rodzajów: wielokwiat jasny, mniszek, klon, rzepak. Większość pszczelarzy jest zadowolona ponieważ dopisała pogoda i tym samym średnia zbiorów jest bardzo dobra. Oczywiście zawsze myślimy o zdrowotności naszych pasiek . Zwracamy uwagę na zabiegi agrotechniczne na polach . My monitujemy, rozmawiamy z rolnikami o termionach oprysków. Do tej pory współpraca układa się bardzo dobrze. I oby tak dalej było, bo pszczoły to nasze oczko w głowie.

Tekst i fot. (cz.b.)

Na zdjęciu: Łobescy pszczelarze na majówce w pasiece.  

Komentarze

Pszczolka Maja,
A kiedy odbedzie sie Masza Swieta w intencji SAMYCH PSZCZOL i ICH KROLOWEJ, przeciez to one robia najwazniejsza robote... tak swoim wysilkiem jak i swoja pracowitoscia ! Sek pewnie w tym... jak od samych pszczolek zebrac na tace ??
2016-05-22 23:21:54

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie