Środa, 04 października 2023 r. 
14 szczecin
REKLAMA

Pszczelarze nie narzekają

Data publikacji: 22 maja 2016 r. 16:10
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:55
Pszczelarze nie narzekają
 

W sobotę (21 bm.) tuż za Łobzem, nieopodal miejscowości Niegrzebia, w pasiecie Bolesława Maruszewskiego spotkali się pszczelarze ziemi łobeskiej, by zgodnie z tradycją świętować kręcenie pierwszego wiosennego miodu.

Spotkanie rozpoczęło się mszą świętą w intencji pszczelarzy i ich rodzin, którą odprawił ks. prałat Józef Cyrulik. Kapłan w homilii podkreślił rolę i znaczenie pszczół w naszym życiu – „technika nie zastąpiła pszczół”.

Impreza stała się okazją do rozmów o kondycji pszczół w łobeskich pasiekach. – Jesteśmy w województwie w pierwszej trójce kół – powiedział Krzysztof Kaczmarek, prezes łobeskiego koła Polskiego Związku Pszczelarzy. -Jest nas w związku trzydziestu siedmiu i mamy w swej pieczy 1750 uli. Jesteśmy już po odbiorze pierwszego miodu wczesnego; z rodzajów: wielokwiat jasny, mniszek, klon, rzepak. Większość pszczelarzy jest zadowolona ponieważ dopisała pogoda i tym samym średnia zbiorów jest bardzo dobra. Oczywiście zawsze myślimy o zdrowotności naszych pasiek . Zwracamy uwagę na zabiegi agrotechniczne na polach . My monitujemy, rozmawiamy z rolnikami o termionach oprysków. Do tej pory współpraca układa się bardzo dobrze. I oby tak dalej było, bo pszczoły to nasze oczko w głowie.

Tekst i fot. (cz.b.)

Na zdjęciu: Łobescy pszczelarze na majówce w pasiece.  

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Pszczolka Maja,
2016-05-22 23:21:54
A kiedy odbedzie sie Masza Swieta w intencji SAMYCH PSZCZOL i ICH KROLOWEJ, przeciez to one robia najwazniejsza robote... tak swoim wysilkiem jak i swoja pracowitoscia ! Sek pewnie w tym... jak od samych pszczolek zebrac na tace ??

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA