Środa, 04 października 2023 r. 
14 szczecin
REKLAMA

Przysięga ochotników i szkolenie wojskowe [GALERIA]

Data publikacji: 03 czerwca 2023 r. 17:29
Ostatnia aktualizacja: 05 czerwca 2023 r. 21:07
Przysięga ochotników i szkolenie wojskowe
Fot. Dariusz Gorajski  

75 ochotników Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej złożyło w sobotę przysięgę wojskową. Ta uroczysta i ważna dla nich chwila towarzyszyła szkoleniu pt.: "Trenuj z wojskiem", które odbyło się na strzelnicy w Krzekowie (ul. Szeroka 70) i organizowane było przez 12. Brygadę Zmechanizowaną. Zakończyło je dziś z sukcesem 160 uczestników. 

O godzinie 9.30 75 osób, w tym 18 kobiet złożyło przysięgę i, jak podaje kpt. Irena Paczek-Krawczak, wszyscy zostają w wojsku polskim, aby kontynuować szkolenie. Uroczystość odbyła się, w obecności przełożonych, rodzin i zaproszonych gości (m.in. wojewody zachodniopomorskiego Zbigniewa Boguckiego). Natomiast podczas szkolenia pod okiem wyszkolonych wojskowych trenowało 160 osób, które przez 8 godzin nauczyły się: podstaw posługiwania się bronią, strzelania, taktyki, przetrwania w terenie, rzutu granatem, walki wręcz, pierwszej pomocy, terenoznawstwa, działań na wypadek alarmów i skażenia. Na koniec, około godziny 16, wydano certyfikaty potwierdzające udział w szkoleniu. Podczas akcji nie zabrakło pokazów sprzętu wojskowego 12. Brygady Zmechanizowanej. Było to już drugie szkolenie w tym roku - pierwsze odbyło się 1 kwietnia. Udział w szkoleniach jest bezpłatny, a zapisać się na nie mogą osoby między 15. a 65. rokiem życia, mają polskie obywatelstwo i właściwy ubiór. Jak podają organizatorzy, ćwiczenia dla ochotników nie są szczególnie trudne, a przez osiem godzin panuje bardzo przyjazna atmosfera. Każde ze szkoleń kończy się też wspólnym ogniskiem i wręczeniem certyfikatów. 

(aj)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Do TZ.
2023-06-05 20:47:15
Doradca Hołowni na spotkaniu wyborczym powiedział , że Nie ma sensu bronić terytorium Polski , były dowódca generalny rodzajów sił zbrojnych, polityk Polska 2050 i doradca Szymona Hołowni, generał Mirosław Różański.POmyślisz zanim zaczniesz pisać na tym forum ?
FIGO
2023-06-04 16:24:12
O wybory jesienią jestem spokojny ! Wypierdki pana Tuska , pokrzyczeli , popierdzieli i zgodnie zasadą demokracji , nikt ich nie spałował ( i tu szacunek dla PIS-u !) . Niczym obraz ostania wieczerza : Pojedli , popili a judasz został ! Tak , panie Tusk ! i Tyle Twojego w myśl piosenki : " skakała , pierdziała , aż się zesr..ła ". Jedynie czego mi żal , to cudu , aby niebiański ulewny deszcz , obmył Wasze zatwardziałe serca , na znak chrztu do nowej drogi życia wiecznego ! Amen !
TZ.
2023-06-04 15:18:20
Mięso armatnie na Ukrainę?
FIGO
2023-06-04 14:29:27
Pytanie , ilu jest dzisiaj w Warszawie biznesmenów , co to uważają , że 5,- / godz. , dla buraka wystarczy , bo i tak resztę przepije ! Ilu Was tam jest ? Za pierwsze , zarobione , raczej ukradzione nam podatnikom pieniądze , dom w Hiszpanii , nowe BMW-u , i inne propolskie działanie ? . Ilu Was tam jest ? ! Jesienią i tak Was , wykreślimy ! Pamiętamy , te Wasze pierwsze wolności gospodarcze ! Ilu Was ?, cwaniaków , tam jest ?
FIGO
2023-06-04 14:20:37
no, wielki szacun dla komuchów i tajnych TW . Wszyscy pojechali do Warszawy na święto demokracji . Nikt , nie " wiosłuje " jako przeciwnik moich poglądów . Zobaczcie tus...y ( obiecałem nie obrażać ) , pojechaliście , a zaplecze gołe ! W wyborach jesienią będzie podobnie . Pospadacie jak liści , komuniści i to będzie Wasz , żałosny koniec ! I nie ten , u konia pod brzuchem !
FIGO
2023-06-04 13:56:43
Na tym polega demokracja . Wasz , może i milion dzisiaj w Warszawie ( oby tylko był , bez kłamstwa ! ) i Nasz , wystarczy 11 mln przy urnie wyborczej jesienią !. Zadecydują w odpowiedzi na pytanie św. pamięci Jana Olszewskiego , pierwszego propolskiego Rządu Jana Olszewskiego ,: Czyja będzie Polska ? . W 1992 roku wygrał " OSKAR " , Donald TUSK ( policzmy glosy ) . Jest demokracja . Polska jesienią wybierze : SB-ejca z Tuskiem na czele , czy wolna , suwerenna Polska , bez byłych komuchów
FIGO
2023-06-04 13:47:04
dzisiaj wylansują się wszyscy , którym Polski Naród zniewolony przez kacapską wolność , przywiezioną na tankach 1945 roku, podziękuje kartką wyborczą w jesiennych wyborach !. Jako Naród Chrześcijańskiego Miłosierdzia , odpuszczamy im grzechy nieświadomej ignorancji ! . Wiem , sam byłem Polakiem , socjalistycznej Polski , nieświadomy , że nasz wyzwoliciel ZSRR (najpierw nas napadł, (16 .09.1939 r. ) , a potem " wyzwolił", dając nam kontrolowane przez Moskwę , rządy komunistów !Chcemy tego ?
FIGO
2023-06-04 12:58:59
Chciałeś odpowiedzi drogi interlukotorze , to obejrzyj sobie na TVN-ie relacje na żywo z marszu : wypowiedzi " Bolka " , " Oskara " i innych spacerujących w demokratycznym państwie nie pałowanych przez policję jak za czasów Tuska Narodowców w święto 11 listopada ( chociaż, nie uprzedzajmy faktów , może nie spałują ich i PIS-owcy , kto wie ? . Policja lubi śmigać pałą po koszuli i patrzeć jak szwy puszczają ! ) . Życzę im , całych koszul , to oczywiste . Wiem na kogo nie zagłosuję ! .
FIGO
2023-06-04 12:27:26
Obserwuję i widzę jak się lansuje " laicka Europa " . Tak , jak wcześniej pisałem : Ogłupione , podkręcone , w wiecowym klimacie , powie dużo więcej . Będą rozliczać , będą straszyć , lecz MY Polacy w wyborach , kartką wyborczą pokażemy ich wartość dla wolnej , suwerennej Polski . Kolejne cztery lata bez środków z państwowego budżetu na głupoty komunistycznej głupoty . Komuna już była i się nie sprawdziła !
FAGO
2023-06-04 10:21:29
Historyk i eseista FIGO i jego lekcja historii współczesnej. Szkoda tylko, że nie odpowiedziałeś na żadne z pytań zadanych poniżej. Zachowujesz się podobnie do polityków, którzy na zadane pytanie pieprzą o wszystkim i o niczym, bez odpowiedzi na nie. Nazywają to bodajże nowomową.
FIGO zakończenie
2023-06-04 09:53:00
Nie mogę służyć PIS-wi , bom jest dawny komuch i może nawet TW . Nie dziwię się , że nie chcieli mnie w odradzającej się Stoczni Szczecińskiej . Za chlebem , bez języka , ale wolny od codziennych spazmów TVN-u ,z oddali widzę i oceniam politykę strategiczną PIS. Kłamstwem jest , jakoby kradli na potęgę i zadłużali kraj .Prawdą jest , że mimo olbrzymiego zła jakie poczynił w UE król Tusk , są dla niego " dziwnie miłosierni ". Komuniści " takiego szkodnika " powiesiliby natychmiast !Czyż nie ?
FIGO c.d.
2023-06-04 09:18:50
Adam miał i zmarnował . Do rzeczy 04 czerwca w Sejmie " obalono " propolski rząd Olszewskiego . Wyniki znamy. Dzisiaj ten sam Tusk w marszu wolności , chce nawoływać do obalania propolskiego Rządu PIS. Macie wolną wolę i wybierajcie . Drożyznę zafundował Europie Putin i jego agentura . Wejdzie zielony ład , będziecie pieszo chodzić i jeść raz dziennie roślinki , bo na nic więcej nie będzie Was stać. Kto za tym stoi ? Komuniści i dawna agentura ,która nadal działa ! Bóg pomoże przegonić zło !
FIGO c.d
2023-06-04 09:11:56
gdzie się podziały ? ) . Ogłupiony Naród odchodzi od Kościoła ( w nim też nie brakuje agentury, ale też i tej zwyczajnie ludzkiej słabości w postaci grzechu pychy , chciwości , zazdrości i pozostałych . Kościół ,to My ludzie , którzy go tworzymy ) Porzucenie Kościoła , to uwolnienie się od eklezjatyki , która jest postawą stanowionego prawa i norm moralnych . Staczamy się zatem w czasy barbarzyństwa .O.K . cywilizacja , nowe rozdanie , nowa inteligencja. Mamy wolną wolę kto nam zabroni ? Adam
FIGO c.d.
2023-06-04 09:01:49
do dominacji Kacapów i objętych agenturą komisarzy unijnych w UE , do której tak dążyliśmy . UE Schumana jest zwyczajnie zamieniona w agenturę rosyjskich , a tym samym niemieckim interesom podboju gospodarczego całej Europy. Wyrzucić Amerykanów i wprowadzić Lewactwo od Portugalii , aż po Władywostok . Jestem stary i nie długo przywalę w kalendarz . Młodzież uwiedziona głupawkami ze smartfona i propagandą kłamstwa w TVN ( ubecka to telewizja , czy nie ? Wejhert kim był ?Pieniądze z FOZZ-u ,gdzie
FIGO c.d
2023-06-04 08:55:12
z zachodu na utworzenie partii liberalnej . Miller , pożyczka moskiewska , na nową lewicowa partię. Mijają lata KGB- ista PUTIN , obejmuje władze w Rosji .Zaczyna się " odtwarzanie " dawnego mocarstwa ZSSR . Napad na Gruzję , aneksja Krymu wreszcie napad na i wojna na całą Ukrainę . W dalszej kolejności będą Węgry, Polska , kraje nadbałtyckie . W 2014 r było widać jak na dłoni kim jest Putin i Rosja i ich agentura na zachodzie. Nie dziwcie się Lemingi , że ja stary komuch nie chcę wracać już
FIGO c.d.
2023-06-04 08:48:30
zachód na nas napadnie , itd. Kto nas szkolił w ten sposób ? A no Kacapy i ich agentura w Polsce ! Mijają lata , nam się wydaje , że po odkryciu kłamstwa Katyńskiego mamy za sobą złe czasy . Niestety Rosja pozwoliła " połączyć się Niemcom " w momencie kiedy NRD zostało zdominowane przez KGB . Ta ekipa po połączeniu Niemiec z biegiem czasu rządzi już całymi Niemcami .Kacapowo ma się dobrze i ze wschodu i z zachodu . W tym oto układzie Donald Tusk staje się narzędziem agentury . Przyjęta kasa z
FIGO c.d .
2023-06-04 08:42:19
nie czepiamy się o przeszłość. Nawet do Sądów nie miałem pretensji , że nie zrobili krzywdy Kiszczakowi . Ot wszyscy żyliśmy w czasach siermiężnej komuny , ale wspólnie budowaliśmy Polskę Ludową i nawet we wspomnieniach jest mi ona piękną Ojczyzną .Partia dbała o swoich ludzi , lecz przeciwnikom politycznym nie dawała żyć ( te sprawy były gdzieś jakby ukryte przed publicznością ) .Szkoleni przez kacapów , stawaliśmy się kacapskim Narodem objętym wysublimowaną propagandą .Zachód to wróg , zachód
FIGO
2023-06-04 08:36:29
Tusk , któremu swego czasu jako były komuch ściskałem rękę widząc nowe otwarcie na Europejskie Sprawy był również i moim idolem . W dziedzinie " krasomóstwa " mógłby być mi również i nauczycielem . Nie przeszkadzało mi , że był uwikłany w SB jak " OSKAR " , bo zdawałem sobie sprawę ilu Polaków było i nie koniecznie z chęci , lecz często z przymusowego wyboru , albo przez swoją głupotę ( zadawanie się z Sb-ekiem ) . Pokojowe przejęcie władzy od komuchów miało być nagrodą dla nich , że się nie cz
Stosunek
2023-06-04 01:36:32
Stosunek do polskiego munduru pokazał Maciej Zegarski, asystent ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego, który podczas wizyty w Afganistanie zrobił sobie zdjęcie w polskim mundurze, z majtkami naciągniętymi na hełm.Minister Bogdan Klich nie odwołał się od postanowienia prokuratury wojskowej o umorzeniu śledztwa w sprawie handlu bronią na początku lat 90., z udziałem ludzi z WSI. Dzięki tej decyzji nikt z kierownictwa dawnych WSI nie odpowiedział za dostawy polskiej broni dla terrorys
Do @FIGO
2023-06-04 01:34:33
Polska podczas rządów Platformy Obywatelskiej nie osiągnęła progu finansowania swojej armii na poziomie reguły zapisanej w ustawie budżetowej. Zgodnie z regułą Ministerstwa Finansów, co roku na obronność Polska powinna wydawać 1,95% PKB z poprzedniego roku finansowego .Dowództwo polskiej armii zdecydowało o szybszym likwidowaniu jednostek wojskowych przy wschodniej granicy.
Do FIGO
2023-06-04 01:30:35
Otworzyłam drzwi wyciągnęli mamę i mnie z domu . Wsadzili mnie pod ławkę . Bałam się krzyczałam . Sąsiedzi wyszli i mówili co wy robicie . A oni powiedzieli , że mama jest tylko mięsem a mi powiedzieli , że jak będę krzyczeć to mnie zabiją . Bałam się , a na mamie wycieli ZETKI . Powiesili ją do góry nogami . Oni powycinali jej na brzuchu litery Z , mamy zdjęcia w aparacie , żyletkami pocięli jej brzuch i ręce mówi córka !!
@FIGO
2023-06-03 21:41:37
Co to jest te kacapskie barachło? Skąd ono wypełznie (bo chyba nie przypełznie z Rosji}? Po przegranych wyborach, przez kogo? Jakimi sposobami będzie zwalczane (czymkolwiek ono jest)? Zaspokoisz moją ciekawość? Tylko nie wyzywaj mnie zaraz od lewaków, bo z moimi poglądami daleko mi do nich. Po prostu nie bardzo mogę zrozumieć, co miałeś na myśli? Czyżby jakieś rozwiązania siłowe, bo tekst jest o wojsku?
a młotek ma ?
2023-06-03 21:04:41
te prowokator - komentator FIGO... udzielasz się, widać że lubisz sobie pogadać KOMUCH nawrócony? a dlaczego to taki nawrócony komuszy - pseudo patriota u niemca robi? tak bardzo źle ci u jarosława i mateuszka? co polanda źle dba o patriotów, że trzeba tam robić? a jak będzie wojna to gdzie będziesz?
FIGO
2023-06-03 18:48:52
Pogratulować ! . Niebawem trzeba będzie zwalczać kacapskie barachło , co to wypełznie po przegranych wyborach. Niektórzy już przed wyborami fikają .Powtórki z KOD-u im się zachciewa !
szacun
2023-06-03 17:54:33
Te 160 osób, to niezłe gieroje. Strach się ich bać. Mnie tego w wojsku uczyli 2 lata.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA