Niedziela, 19 maja 2024 r. 
REKLAMA

Przez Szczecin przejdzie Drugi Marsz Równości

Data publikacji: 13 września 2019 r. 19:13
Ostatnia aktualizacja: 14 września 2019 r. 20:00
Przez Szczecin przejdzie Drugi Marsz Równości
 

Pierwszy Marsz Równości w Szczecinie, we wrześniu ubiegłego roku, zgromadził ponad 3 tys. uczestników. Na trasie przemarszu pojawili się też przeciwnicy, ale skala protestu nie była duża. W tym roku marsz przygotowano z większym rozmachem. Jest jednym z elementów całodniowej imprezy.

Marsz rozpocznie się o godz. 14. Wyruszy z placu Żołnierza Polskiego (aleja kwiatowa jest miejscem zbiórki). Trasa wiedzie przez ulice: al. Piłsudskiego do pl. Szarych Szeregów, al. Wojska Polskiego, ul. Niedziałkowskiego, al. Papieża Jana Pawła II. Marsz zakończy się na pl. Adama Mickiewicza między godz. 16 a 17.

Imprezy towarzyszące marszowi rozpoczną się już o godz. 10 na Łące Kany, gdzie rozstawione będą stoiska organizacji pozarządowych i gdzie przygotowywane będą transparenty. Po marszu ciąg dalszy zabawy na Łące Kany, z koncertami kapel.

Czemu służą marsze równości? Czy oni muszą się tak obnosić?

Na stronie Stowarzyszenia Lambda Szczecin znajdujemy taką odpowiedź.

„Ależ oczywiście, że nie musimy. I nie robimy tego.
Jeśli wy, heteroseksualni bracia i siostry, idziecie ulicą za rękę z ukochaną osobą czy całujecie ją w kawiarni albo chwilę po tym jak odebrała dyplom, to przecież nie po to by zamanifestować swoją orientację, ale by wyrazić swoją miłość.

Jeśli wy, przed ołtarzem czy w urzędzie, przyrzekacie sobie miłość; jeśli macie na rękach obrączki, to nie po to by pokazać światu że jesteście hetero, ale dlatego że kochacie się i chcecie razem iść przez życie.

Jeśli zakładacie spodnie lub sukienkę, szpilki czy buty bez obcasa, robicie makijaż lub nie – to nie po to by coś manifestować i udowadniać, ale by wyglądać tak, jak sami z sobą czujecie się dobrze.

Różnica między wami a nami jest taka, że wy manifestujecie swoje związki na co dzień, my zaś mamy tylko jeden dzień w roku, kiedy możemy to zrobić nie bojąc się, lub bojąc mniej, niż zazwyczaj, że w naszą stronę polecą wyzwiska, butelki czy pięści.

Wy nie ryzykowaliście wyrzucenia z domu czy pracy, gdyby ktoś odkrył kogo kochacie albo jakiej jesteście naprawdę płci, lub że nie identyfikujecie się z żadną.

Różnica jest taka, że jeśli (kulturalnie i szanując granice) okażecie komuś zainteresowanie, ryzykujecie co najwyżej że dostaniecie kosza, a nie po mordzie.

Ale my kochamy tak samo. Jesteśmy sobą tak samo.

Nasz marsz równości jest okazją, byście to zauważyli. Jesteśmy waszymi sąsiadami, kolegami i koleżankami z pracy czy szkoły (w każdej klasie statystycznie jest 1-2 osoby LGBT), waszymi fryzjerami, piekarzami i dentystami, przedszkolankami waszych dzieci, twórcami muzyki i filmów, które lubicie. Waszymi wikarymi i proboszczami. Jesteśmy waszymi bliźnimi.

Nie możemy czekać aż «społeczeństwo będzie gotowe». Wy, zaczynając wasze związki, nie zastanawialiście się czy ktoś jest na nie gotowy – my też nie chcemy. Każdy z nas ma tylko jedno życie. My chcemy nasze przeżyć godnie. Już teraz, od dziś.

Dla was «obnoszenie się» jest codziennością. Wrzucacie na fejsa przytulone fotki z ukochanymi, z małżonkami i dziećmi. Na śluby zapraszacie dziesiątki bliskich. Jeśli macie trudność z zajściem w ciążę, możecie adoptować dzieci. Ludzie zwracają się do was używając tych form gramatycznych, które akceptujecie. Oglądacie w telewizji i kinach romantyczne komedie i inne filmy o osobach takich jak wy. Żyjecie jak ludzie.

My też jesteśmy ludźmi i też chcemy żyć jak ludzie. Nic ponad”.

* * *

Harmonogram:

• 10:00 - spotykanie się na Łące Kany, obok Piwnicy Kany, gdzie znajdą się stoiska organizacji pozarządowych, sklepy z tęczowymi gadżetami oraz miejsce na wykonanie transparentów. Będzie to czas na poznanie się, spędzenie ze sobą czasu i przygotowanie się do marszu

• 13:30 - zbiórka w miejscu wymarszu

• 14:00 - oficjalne rozpoczęcie zgromadzenia, przywitanie i start Drugiego Marszu Równości w Szczecinie 

• 16:00 lub 17:00 - zakończenie marszu

• 17:00 - 21:00 - powrót na koncerty. Zagrają:

– Kisu Min
– SUP'LIES
– Zdrada Pałki

• 18:00 - wykład międzynarodowej gwiazdy społeczności aktywistycznej. Rémy Bonny odwiedzi Szczecin, aby podzielić się swoim doświadczeniem, opowiedzieć o  zmaganiach kultury osób LGBT+

• 22:30 - Oficjalne After Party po Marszu Równości, gdzie wystąpią polskie drag queens i zagrają DJ-ki. 

Więcej na Facebooku.

(a)

Fot. Dariusz Gorajski

Sonda

Czy popierasz Marsz Równości?
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

kibic
2019-09-14 12:44:08
moim zdaniem trzeba ich kompletnie zignorować ... bo oni wolą kontrmanifestacje i być ofiarami czegokolwiek.zignorować ich to największy dla nich ból.
Śródmieście
2019-09-14 11:02:16
Czy wiecie że 410 000 szczecinian nie pójdzie w tym marszu i oprócz przyjezdnych domokrążców uczestniczących w paradach musieli domówić z zagranicy?To już prawdziwy szok że tyrad o tęczowym świecie lgbt będziemy musieli wysłuchiwać po niemiecku
@kenny
2019-09-14 10:30:27
Widać jak deklaracje rozjeżdżają się z praktyką.Jesteście totalitarni w hałasie propagandy ideologi LGBT+. Tylko jakoś ludzie nie chcą się na to nabrać i słusznie przejawiają zdrowy rozsądek
dysydenci
2019-09-14 10:28:19
Dysydenci ruch lgbtowskiego mówią że neomarksizm ma różne oblicza ale zawsze wychodzi szydło z worka żeby przekształcić społeczeństwo w bezwolną masę.
Marsz LGBT
2019-09-14 09:16:54
W takich marszach powinni maszerować wszystkie katabasy w swoich czarnych lub kolorowych kiecach-sutannach i komżach... No czele powinien chodzić arcybi skop Paetz, z bi skopem Wesoloskim i resztą bi skopów!!!! Przeciez każdy z nich ma wręcz obowiązek uczestniczyć w tym ruchu LGBT, chyba, że skala ich obłudy jest wyzsza niż strach przed ujawnieniem swoich ciągot i odchyleń od tego co głoszą z ambon....
Jarun
2019-09-14 09:07:33
Nie rozumiem tych ludzi. Po co obnosić się "po mieście" ze swoim zboczeniem, wyuzdaniem, dewiacją? Ale kto może zrozumieć pedofila, zoofila, czy nekrofila ? Mają upodobanie w tym, gdzie normalny człowiek czuje wstręt i obrzydzenie. Chorzy psychicznie!
@Janusz
2019-09-14 08:58:12
Tu nie o żadną tolerancję chodzi, to jest tylko przykrywka do narzucania przez małą grupkę tęczowego lewactwa swojej ideologii reszcie społeczeństwa! Ci ludzie chcą uprzywilejowanej pozycji w społeczeństwie, chcą przywilejów i chcą decydować o wszystkim a na to nie ma zgody i nie będzie!
Janusz
2019-09-14 08:33:38
Brawo Szczecin pokże swoją tęczową moc tolerancji.
Janusz
2019-09-14 08:32:02
Do wszystkich homofobow ziejacych jadem nienawiści i pogardy. Miłość nie wybiera. Miłość nie rozróżnia płci. Społeczność LGBT to nie są robaki które można rozgniesc nogą. Niestety PIS do tego chce doprowadzić. Dziś opluc jutro zabić. Trzymam kciuki za Marsz Równości.
lol
2019-09-14 08:23:49
Pewnie w tej imprezie gro uczestników będzie stanowiła obwoźna trupa LGBT, ta która była w Białymstoku i innych miastach, między innymi pan ze stanikiem na głowie i ci "duchowni" z durszlakami na głowach! Pytanie jest takie kto finansuje tych ludzi bo widać że jedyna ich praca to właśnie ten obwoźny cyrk po całej Polsce??
Szczecinianka heteroseksualna katoliczka
2019-09-14 08:03:20
Każdy ma prawo zyc godnie w tym kraju !!! Traktujmy wszystkich rowno !!! Pozdrawiam i życzę bardzo miłego dnia
Olek
2019-09-14 07:47:39
Tuż za seksualnymi dewiantami powinny podążać uliczne polewaczki.
zdziwieni obywatela
2019-09-14 07:13:10
Dlaczego przedrukowujecie tę propagandę?Te stwierdzenia mają się nijak do rzeczywistości.Uczestnicy parad tęczowych są niechętni i agresywnie nastawieni do ludzi wierzących.Wielokrotnie to wyrażają.Język jaki prezentują w przestrzeni publicznej odbiega od tych pięknych deklaracji.Wystarczy przeczytać choćby posty na tym forum.I już nie wmawiajcie nikomu że jest was tak wielu w każdej klasie bo w to nie uwierzymy.I prawa macie takie same jak wszyscy,możecie się kochać jak chcecie na wszystkie sposoby i nikogo to nie obchodzi.W Polsce nie zagląda się nikomu pod kołdry i nikomu nie w smak jak ktoś podnosi kołdrę i mówi żeby patrzeć jacy my jesteśmy wspaniali bo przekroczenie dobrego smaku
sprzatacz
2019-09-14 03:58:57
I co lubią ludzie Pana Krzystka czy nie? Czy to nie jest znak że niezadowolenie z krzystkizmu-gieblewiczyzmu-nitrasizmu przybiera forme protestu obyczajowego? I czy prezydentura Krzystka w perspektywie lat bedzie sie oplacala tym co chca Polski tradycyjnej?
Kenny
2019-09-14 03:05:44
Wszystkie pisowskie i faszystowskie pokurcze, i pożyteczni idioci możecie normalnym Polakom naskoczyć na freda. Gardze pisowską tłuszczą którą jesteście.
Polak
2019-09-14 02:26:25
To nie jest "szczeciński" marsz. Większość to przyjezdni. Jeżdżą po całym kraju na różne marsze i robią sztuczny tłok. Jest was garstka tak naprawdę.
Momencik
2019-09-14 00:47:02
Jeśli chcecie się ze sobą "geić" lub "lesbić" to róbcie to ile chcecie ale tak jak każdy normalny człowiek w domu a nie na ulicy. Nie odstawiajcie tych dewiacji na ulicy lecz zachowujcie się przyzwoicie. Droga LAMBDO żaden heteryk nie odstawia szopki z tego powodu że jest heterykiem, a seksualność to prywatność każdego człowieka i ta powinna pozostać w zaciszu domowym a nie na ulicy, pokazywanie przejawów dewiacji w taki sposób na ulicy jest chore. Homoseksualność lub Biseksualność podobnie jak Heteroseksualność OK ale bez obrzydliwego fetyszyzmu bo w ten sposób na pewno nie pomożecie zwykłym homo lub bi którzy w odróżnieniu od was zachowują się normalnie i nie odstawiają szopek.
STOP, STOP ! !
2019-09-14 00:28:58
Nie robic ULICZNEJ i PUBLICZNEJ reklamy i dla tego rodzaju "Sex-Choroby"...?/!! Gdyz dzieci i mlodziez do lat 18-tu, sa na ulicach zmuszane tego sluchac i na to patrzec...!!!
beee
2019-09-13 23:42:27
Ciekawe, że normalne osoby o orientacji homoseksualnej trzymają się z daleka od tego typu szopek. Uczestniczą w nich wykolejeni dewianci, którzy w bezczelny i nachalny sposób narzucają się ze swoimi zachowaniami reszcie społeczeństwa
W normalnosci
2019-09-13 23:39:50
To te Teczowe Odchylenia - nadaja sie tylko do Leczenia... !!!
Normalna rodzina kaczor i pustynia.
2019-09-13 22:58:09
.
Teoretycznie, po twoim wpisie oceniam twój wiek na 65 plus.
2019-09-13 22:57:24
Ten plus to pisowski dodatek programowy.
KROTKO, z jakiego ty kraju pochodzisz?
2019-09-13 22:55:19
Raczej nie z Polski, bo kaleczysz język jak przedszkolak. Jaką ty szkołę skończyłeś? A może żadną? A nie, przepraszam, jedynym twoim kursem, jest szybki kurs nawiedzonego pisizmu.
NORMALNA RODZINA MĘŻCZYZNA I KOBIETA
2019-09-13 22:32:11
Marsz wykolejeńców i lewaków Po co prowokujecie normalnych ludzi? W jakim celu są te marsze chorych ludzi ?
Kaczy Maliniak
2019-09-13 22:24:26
Miała matka dwóch synów. Jeden był mądry, a drugi był homofobem.
@ czytam
2019-09-13 22:16:46
Zwolennik robienia'czegos' o 3 nad ranem...;)
nieznam
2019-09-13 22:11:58
Andrzej Mleczko dawno temu popełnił rysunek na którym jest żyrafa i słoń w dwuznacznej pozycji. Podpis : "obywatelu nie pieprze bez sensu". Brawo ANDRZEJ!:) Są problemy i różne ludzkie dramaty...tylko nie....bez sensu - ok?
KROTKO
2019-09-13 21:53:46
Ta cala hucpa jest finansowana przez wpywowe lobby homoseksualne z zachodu.Drobnymi kroczkami chca wprowadzic do swiadomosci ,ze rozne zboczenia to normalnosc.Na uniwesytecie torunskim znany profesor Nalastkowski zostal zawieszony na 3 miesiace bo smial napisac artykul na temat lbgt.Na uniwersytecie jagielonskim niejaki jasio hartman nazywany''profesorem''reklamuje kazirostwo i inne zboczena,opluwa.NIKT narod polski ichrzescianstwo..Nikt jego nierusz bo jest z...m.Biedna ta polska mlodziez majac duzo takich wykladowcow.
Teoretycznie
2019-09-13 21:53:33
W ramach równości ja czterdziestolatek żądam uznania mnie oficjalnie za osiemnastolatka. Tak się czuję fizycznie, duchowo i kulturowo. Więc mam do tego prawo.bo tak i chu.j
@anty
2019-09-13 21:46:25
Ty chamie ze swoja morda to sobie w kiblu chlej - nie obrażaj ludzi !Nikt Ci w pod zaszczaną kołdre nie zagląda .
jezdem płciowo zmienny zależnie od wiatru
2019-09-13 21:36:06
"społeczność aktywistyczna " - co za nowomowa ! To już wszystko jest względne - płeć , język ... co dalej ? Może zwierzeta np. ryby będa wybierac płeć / bo sa takie , co tę płeć zmieniaja "kulturowo /.
Antypisior i antyklecha
2019-09-13 21:19:25
Tak samo jak naziole mają prawo manifestować, jak równość to dla wszystkich ,nie będzie mi Kaczor z klechą Dzięgą pod kołdrę zaglądał!! Dostają klechy 2,1mld. zł konkordatu od wszystkich ( także lgbt) więc morda w kubeł...
mARSZ !
2019-09-13 21:17:58
Marsz ,marsz ... NIERÓWNOŚCI !
czytam
2019-09-13 21:16:52
Ok ! Niesamowicie wzruszające wypracowanie o miełości ! A dlaczego zaczynacie swój marsz "równości " akurat o 14 .00 ? Ja wiem i wielu wie . A Wy swoje .
UM
2019-09-13 21:13:38
Biedni chorzy ludzie, współczuć tylko rodziną ! Ale cóż choroba nie wybiera :)
Kto to jest (a)?
2019-09-13 20:55:00
Dlaczego się wstydzi podpisać pod tą agitką sodomitów?
Z Osowa
2019-09-13 20:44:09
Świetna akcja. Eskalacja tolerancji. Będę z rodziną.
cdn
2019-09-13 20:18:33
MAM nadzieje ,ze ta trojka odprawiajaca msze sodomitow z durszlakiem na lewackim lbie dostanie wreszcie po pysku w Szczecinie.
Wynocha z tą promocją sodomii!
2019-09-13 20:10:40
Jest norma i jest zboczenie od niej. Obecnie zboczenie próbuje zająć miejsce normy. Nie ma zgody na to!
Super Nierobot
2019-09-13 20:02:17
Brawo Szczecin! Schowany za pseudonimem redaktor (a) bardzo slabo kopiuje i wkleja:( nic od siebie? Nie mozna? Aaaaaa!! Juz rozumiem
A-Z
2019-09-13 19:56:02
Bardzo dobry tekst.Zadziwia mnie ze ludziom trzeba to tlumaczyc:)

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA