niedziela, 20 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Przez parkowe alejki - w (po)ślizgu

Przez parkowe alejki - w (po)ślizgu

Przez parkowe alejki - w (po)ślizgu
Data publikacji: 2016-01-25 07:21
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:52
Wywietleń: 1749 109550
Powinny być sypane pieskiem, żwirem. Ale nie zawsze są utrzymywane w należyty sposób. O czym świadczą sygnały naszych Czytelników alarmujących o śliskich niebezpiecznych nawierzchniach parkowych alejek. A ZUK na to: „sypiemy".

W parku Żeromskiego widać, że zadbano przede wszystkim o te alejki, które prowadzą od ul. Matejki ku Wałom Chrobrego.

- Jakby urzędnikom robili bezpieczną drogę do pracy - komentuje p. Zbigniew, nasz Czytelnik. - Nie mam nic przeciwko, ale i ja chciałbym po parku spacerować bez ryzyka, że za chwilę w poślizgu złamię rękę czy nogę. Tymczasem strach  patrzeć, jak nawet młode kobiety upadają przy wózkach. Co dopiero ja - stary.

Czytelnicy skarżą się również na śliską nawierzchnię alejek w parku Briksa, na skwerze Badetki, a nawet na al. Fałata, która jest jedną z głównych tras spacerowych, prowadzących od parku Kasprowicza ku Arkonce.

- Gdy zadzwoniłem w tej sprawie do Zakładu Usług Komunalnych, który odpowiada także za zimowe utrzymanie terenów zielonych Szczecina, to łączono mnie kolejno do trzech inspektorek, bo okazuje się, że al. Fałata jest w pieczy nie jednej, lecz trzech urzędniczek - opowiada Wojciech Bryłka, nasz Czytelnik.

Codziennie wraz z psem przemierza alejki Parku Leśnego Arkońskiego. Natomiast co wtorek bierze udział w jeden ze sztandarowych szczecińskich imprez cyklicznych - w „Wieczornym bieganiu w Szczecinie". Z dziesiątkami innych pasjonatów aktywnego trybu życia pokonując trasę od „bartłomiejki" z półmetkiem przy starym wejściu na Arkonkę.

- Przynajmniej na taki bieg odpowiednie służby powinny przygotować trasę. Niestety - mówi p. Wojciech. - Gdy biegliśmy w stronę Arkonki, już w rejonie wiaduktu Łękno, koleżanka lekarka tak się poślizgnęła, że upadła i straciła przytomność. Potem się okazało, że doznała wstrząśnienia mózgu. Leży w domu, a ja postanowiłem interweniować w ZUK. Usłyszałem, że już raz kazali posypać, ale okazało się niewystarczająco, więc ponowili zlecenie. Ja dzisiaj biegłem znów tą trasą, a ślisko jest tak, jakby nic nie zostało zrobione. Nie mam pojęcia, jakim cudem tam ludzie jeszcze są w stanie spacerować.

Śliskie alejki to efekt kaprysów pogody, nie zaniedbań w ich zimowym utrzymaniu - słyszymy w ZUK, gdzie przekazaliśmy krytyczne sygnały naszych Czytelników.

- W tym sezonie wskazane miejsca były już posypywane kilkakrotnie - odpowiada Andrzej Kus, rzecznik ZUK. - Piaskiem oczywiście, ze względu na roślinność. Nawierzchnia topnieje, piasek jest wdeptywany głębiej, a potem nawierzchnia zamarza. I znów robi się ślisko. Jeszcze dzisiaj zostanie zlecone kolejne posypanie, więc jutro powinno być zrobione.

Oby tym razem skuteczniej niż zwykle. ©℗

A. NALEWAJKO

Fot. Robert STACHNIK

Komentarze

filipinka
"Przynajmniej na taki bieg odpowiednie służby powinny przygotować trasę." Bez przesady, w sytuacji gdy chodniki w mieście nie są odśnieżane, jeśli nie podlegają pod wspólnoty czy prywatnych właścicieli, to oczekiwanie, aby odśnieżane były pod biegaczy ścieżki w parkach czy w lasach jest nieporozumieniem. Może by tak dostosowywać się do warunków pogodowych. Jest śnieg to wyprowadzając psa zakładam śniegowce, biegacze może by się przerzucili chwilowo na biegówki, albo same kijki? A przygotowanie odpowiednio terenu na imprezy należy do organizatorów
2016-01-25 12:34:00
ckm
wole chodzić po śniegu niż po soli z piaskiem który zamienia się w błotko którego już nikt nie odgarnie.
2016-01-25 11:20:11
piesek
Zostawcie pieski w spokoju sypcie sobie czymś innym.
2016-01-25 10:15:13

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
22
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie