Piątek 28 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Przez Głębokie jazda inaczej [GALERIA]

Data publikacji: 2021-03-28 13:53
Ostatnia aktualizacja: 2021-03-28 13:53
Przez Głębokie jazda inaczej
Fot. Mirosław WINCONEK  

Od minionego piątku (26 marca) obowiązują kolejne zmiany w organizacji ruchu w rejonie przebudowywanego węzła Głębokie w Szczecinie. Dla samochodów urządzono tam tymczasowy pas jezdni odsunięty w stronę ul. Miodowej, który pozwala na ominięcie w większości kierunków, bo nie w każdym z dotychczasowych, zablokowanej centralnej jego części, gdzie drogowcy ze Strabagu rozpoczną budowę wyspy nowego ronda. 

Dla jadących z centrum na nowym wydzielonym odcinku jezdni al. Wojska Polskiego od strony pętli wytyczony został na żółto pas do jazdy na wprost i prowadzi on dalej w kierunku ulic Miodowej i Emila Zegadłowicza, a drugi pozwala kierowcom na zjazd w lewo w ul. Hieronima Kupczyka w pas już gotowej nowej nitki jezdni. Tą ostatnią kierowcy teraz dojeżdżają także w przeciwnym kierunku do al. Wojska Polskiego, ale mają możliwość wyjazdu z niej tylko w prawo iw kierunku centrum. Zablokowany z tego kierunku jest przejazd na wprost zarówno w ul. Miodową  i dalej do Osowa, jak i w lewo ul. Emila Zegadłowicza w relacji do Pilchowa. Zalecany w tamtych kierunkach objazd kieruje zmotoryzowanych aż do ronda Jana Olszewskiego.

Jednocześnie utrzymany jest nadal ruch wahadłowy sterowany sygnalizacja świetlną w ul. Hieronima Kupczyka, który przeniesiony został już na pas nowej jezdni od strony skarpy leśnej. Fragment starej drogi, biegnący łukiem wzdłuż ogrodzenia od strony kąpieliska Głębokie, został wyłączony z ruchu i czeka jako ostatni w ul. Hieronima Kupczyka na przebudowę. Trwają równocześnie prace w pasie pobocza przyległego do terenu kąpieliska od strony ul. Emila Zegadłowicza przy urządzaniu chodnika i drogi rowerowej. ©℗

(MIR)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

cyrk
2021-03-29 16:43:13
chyba miasto startuje w konkursie o największej ilości rond.
Rondo
2021-03-28 16:19:19
Miejmy nadzieję ze na pietwsxego maja rondo bedxie gotowe .

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA