Piątek 22 października 2021r. 
REKLAMA

Przetarg na rozbudowę Teatru Polskiego do powtórki

Data publikacji: 2019-12-11 14:40
Ostatnia aktualizacja: 2019-12-11 15:19
Przetarg na rozbudowę Teatru Polskiego do powtórki
 

Powtórzony zostanie przetarg na modernizację i rozbudowę nowej siedziby Teatru Polskiego w Szczecinie. Komisja powołana przez tę placówkę podjęła decyzję o unieważnieniu ostatniego przetargu, ponieważ oferty przekroczyły zabezpieczony na tę inwestycję budżet.

Jednocześnie zarząd województwa zdecydował o podtrzymaniu proponowanych zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej, tzn. zwiększeniu finansowania zgodnie z wcześniejszymi założeniami, w celu ogłoszenia i rozstrzygnięcia nowego przetargu. 

– Decyzja o unieważnieniu przetargu na tę inwestycję jest dla nas niezwykle trudna. Jednak głęboko wierzę, że szybkie ogłoszenie ponownego przetargu pozwoli na skuteczne wyłonienie wykonawcy w limitach finansowych prezentowanych na ostatnim posiedzeniu Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego – mówi marszałek Olgierd Geblewicz.

Przypomnijmy, że pod koniec listopada marszałek stwierdził, że rozbudowa i modernizacja Teatru Polskiego w Szczecinie powinna zostać rozdzielona na dwa odrębne zadania. Dzięki temu – jak podkreślił – można otrzymać z Unii Europejskiej więcej pieniędzy na tę opóźnioną inwestycję.

(kn)

Fot. Ryszard Pakieser

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ