czwartek, 21 czerwca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Przepadły palmy i sztuczna wyspa

Przepadły palmy i sztuczna wyspa

Przepadły palmy i sztuczna wyspa
Data publikacji: 2018-05-21 08:17
Ostatnia aktualizacja: 2018-05-23 13:21
Wywietleń: 2876 328657

Pomysł jednego z radnych miejskich, aby przy powstającym w Szczecinie aquaparku wybudować także wielki otwarty basen ze sztuczną wyspą i palmami nie ma szans powodzenia. Bo wymagałoby to m.in. zmiany projektu oraz zwiększenia kosztów całej inwestycji. A poza tym miasto przewidziało w tym miejscu kompleks handlowo-usługowy.

Na kwietniowej sesji Rady Miasta Szczecin radny PiS Robert Stankiewicz zaproponował, aby obok głównego budynku mającego powstać aquaparku powstał otwarty letni basen – laguna ze sztuczną wyspą oraz palmami.

– Dwufunkcyjny obiekt pełniłby rolę całorocznego rekreacyjnego parku wodnego połączonego z otwartym akwenem i przyległą do niego plażą. Woda znajdująca się w zewnętrznym zbiorniku byłaby lekko zasolona, z funkcją sztucznej fali, a plaża usypana z naturalnego piasku morskiego. Dodatkowo w sezonie letnim otoczenie zbiornika powinno zostać obsadzone tropikalną roślinnością w postaci np. palm w donicach, tak aby miejsce sprawiało wrażenie egzotycznej tropikalnej plaży – proponował Stankiewicz w interpelacji do prezydenta Szczecina.

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 21 maja 2018 r.

 (dar)

Komentarze

basen
Aquapark buduje sie w Szczecinie od 1989 roku - sukces - najwięcej się pisze przed wyborami samorządowymi
2018-05-21 19:02:57
ale...
...zawsze można palmy magistrackie wynieść pod "bartłomiejkę" i będzie ochochoooo i jeszcze trochę!!!
2018-05-21 14:42:54
miki
Radny Stankiewicz nie wskazuje jakie byłby koszty inwestycji i komu zabrać środki, aby to zrealizować. Idą wybory, więc szkodniki będą chciały zaistnieć. Szkoda, że radny nigdy nie zainteresował się dziurami w jezdni i krzywymi chodnikami. Wybrany został z Gumieniec i Pomorzan, choć tam ani nie mieszka, ani nie ma nic wspólnego z tymi osiedlami. Żenada
2018-05-21 14:31:08
mieszkaniec
w naszym mieście powstanie sadzawka z gorącą balią a wkoło będą kompleksy handlowo-usługowe i sale konferencyjne, a ja pytam gdzie ten aquapark??????????
2018-05-21 13:16:54
Miś
Co oni tam zażywają w tym magistracie? Może to seriale telewizyjne tak im szkodzą? Na jednej z wysp Borneo kiedyś wylądował awaryjnie samolot. Tubylcy byli zachwyceni i odtąd co roku składają kwiaty i ofiary przed "posągiem wielkiego ptaka" skleconym z liści palmowych, deszczułek i traw. Nawet trochę podobny. Można odnieść wrażenie, że szczecińscy radni pochodzą z tego samego plemienia. A przynajmniej wykształcenie mają na podobnym poziomie.
2018-05-21 11:56:07
j.
Szkoda. To bardzo dobry pomysł. Sztuczna fala to żadna filozofia, a otwartych kąpielisk nigdy za dużo. Póki co mamy malutką plażę na Głębokim, zapchaną po brzegi Arkonkę i Dziewoklicz. To za mało...
2018-05-21 10:39:19
ja
Widzę, że wszyscy znają się na skokach narciarskich, piłce nożnej i architekturze... Inna sprawa, że na tym etapie takie zmiany, to już całkiem inny projekt (zespoły które przegrały konkurs architektoniczny powinny zażądać wielomilionowych odszkodowań, to by się jeden z drugim radnym dwa razy następnym razem zastanowił)
2018-05-21 10:35:34
krzysztof
no i juz wiadomo postawią carrefoura na srodku kompleksu i zeby przejscie do sklepu bylo przez basen szczecin to dziwne miasto wiec wszystko mozliwe
2018-05-21 10:32:42
Miejsca już rozdane
Otóż to, kompleks handlowo-usługowy. I wszystko jasne ;)
2018-05-21 09:00:04
...
Ten Pan studiował architekturę krajobrazu?pomysłu bezradnych sa beznadziejne