Środa, 07 czerwca 2023 r. 
25 szczecin
REKLAMA

Przemysł zje turystykę? Mieszkańcy protestują

Data publikacji: 01 września 2016 r. 13:25
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:13
Przemysł zje turystykę? Mieszkańcy protestują
 

Stowarzyszenie „Prawobrzeże” powstało, gdy pojawiły się informacje o planach budowy terminala kontenerowego na warszowskiej plaży w Świnoujściu. Twórcy inicjatywy wystosowali list do mediów i mieszkańców regionu, w którym przekonują, że inwestycja przyniesie niewielkie zyski w stosunku do strat.

W liście członkowie stowarzyszenia podkreślają, że inwestycja ma być realizowana kosztem dwóch kilometrów plaż (decydenci mówili o zajęciu obszaru od jednego do ponad dwóch kilometrów warszowskiej plaży), a tysiąc dodatkowych tirów dziennie zablokuje dojazd nie tylko do Świnoujścia, ale całej wyspy Wolin.

– Mamy świadomość, iż Zachodniopomorskie zajmuje ważną rolę na mapie turystycznej Polski – podkreślają członkowie „Prawobrzeża” – W wielu miejscach naszego Wybrzeża morze zabiera po kawałku pięknych plaż. Miasta i gminy muszą ratować swoje plaże ogromnymi nakładami finansowymi. A nasi włodarze zamiast pielęgnować to dobro natury, ten piękny zakątek, chcą spowodować, żeby kolejne dwa kilometry plaży zniknęły z mapy polskich atrakcji turystycznych.

Przeciwnicy budowy terminalu kontenerowego podkreślają, że pod funkcjonujący już terminal LNG wycięto hektary lasu i zabrano ogromną plażę, a teraz szykują się kolejne wycinki drzew i ograniczanie przestrzeni publicznej.
 ©℗
Tekst i fot. Bartosz Turlejski

Więcej w czwartkowym „Kurierze Szczecińskim” i e-wydaniu z 1 września 2016 r.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

mag
2016-09-03 18:50:01
Nie dla kontenerów na tej plaży!!!To jest cudne miejsce,nie można tego zniszczyć.Włodarze powinni stawiać na turystykę,chronić skrawki natury.Jest to przerażające,że wszystko zamienia się w beton,wycinają lasy...galopująca konsumpcja! Jak tu żyć?!?
do babajaga
2016-09-01 23:18:47
chinczycy ktorzy wlasnie nas zalewaja towarami w kontenerach powiedzieliby: "milczacego glupca mozna uznac za medrca". ty swoim wpisem straciles ta szanse
cala polska
2016-09-01 20:13:24
kiedys myslalem ze takie akcje to prowokacje obcych nieprzychylnych nam sluzb. obecnie jestem pewien ze polacy sami z siebie to idioci
BabaJaga
2016-09-01 20:02:09
Dlatego chcą wybudować terminal, bo przewóz kontenerów idzie do lamusa, to niech Polacy sie na to nabiorą - teraz przychodzi era transportu koleją z Chin przez Rosje i na zachód; tak samo jak niepotrzebny był terminal gazowy w Świnoujściu który zniszczy ekologie a bedzie mial za maly przeladunek ze wzgledu na male zanurzenie statkow
albo, albo
2016-09-01 14:36:49
Niestety, albo rozwijamy gospodarkę, albo się zwijamy i zostajemy skansenem, wymarzonym przez starych Niemców.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA