środa, 23 października 2019.
Strona główna > Wiadomości > Przełamali własne ograniczenia. Pierwsze takie zawody w Policach

Przełamali własne ograniczenia. Pierwsze takie zawody w Policach

Przełamali własne ograniczenia. Pierwsze takie zawody w Policach
Data publikacji: 2019-09-22 12:30
Ostatnia aktualizacja: 2019-09-22 18:00
Wywietleń: 604 416742

Kilkadziesiąt osób niepełnosprawnych wystartowało w niedzielę (22 września) w I Polickim Mityngu Lekkoatletycznym dla Osób Niepełnosprawnych. Swoich sił spróbowały w różnych konkurencjach: sprincie, slalomie, skoku w dal, na torze przeszkód, w rzucie piłeczką... Każdy zdobył medal.

Dla najlepszych były puchary. Ale tak naprawdę zwyciężył każdy, kto wystartował. Niektórzy musieli przełamywać własne ograniczenia fizyczne. I osiągali w tym sukces. Dopingowała ich m.in. Jolanta Majka, wielokrotna reprezentantka Polski i medalistka międzynarodowych imprez sportowych oraz paraolimpiad. Jest wychowanką SOSW nr 1 w Policach - jednego z głównych organizatora niedzielnej imprezy. Z tej placówki pochodziła też zdecydowana większość zawodników.

- Od czegoś trzeba zacząć - mówi Jolanta Majka. - Taka impreza to doskonała okazja dla tych młodych osób do sprawdzenia swoich sił, pokazania się... Może ktoś zauważy potencjał, zachęci do treningów, pokieruje. Tak, jak mnie kiedyś ktoś zauważył, właśnie w tym ośrodku w Policach. Zaczęłam od pływania, dzisiaj wiosłuję. Startuję na wielu międzynarodowych imprezach, zwiedzam świat, osiągam sukcesy.

- Tutaj nasi podopieczni rywalizują z osobami, które mają takie same lub podobne możliwości - mówi Jolanta Toboła, wychowawca w SOSW nr 1 w Policach. - Mają szansę na sukces sportowy, a to bardzo ważne.

- Wiele z tych osób jest po raz pierwszy na zawodach sportowych, niektórzy są po raz pierwszy w życiu na prawdziwym stadionie, mają profesjonalnego sędziego, sprzęt profesjonalny - dodawał Kamil Bieniek, organizator zawodów. - Poczują taki prawdziwy klimat imprezy sportowej. Nagrody i medale też są ważne, ale na drugim planie.

Głównymi organizatorami imprezy są: Fundacja Policka Akademia Sportu i Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Policach. A współorganizatorem - Fundacja Aktywnej Rehabilitacji. Wsparcia udzielili: powiat policki i gmina Police, a także lokalne firmy: Koł-Bud, Megalux, Trans-Net. Zawody odbyły się na stadionie OSiR przy ul. Piaskowej w Policach.

Tekst i fot. Agnieszka Spirydowicz

Przełamali własne ograniczenia. Pierwsze takie zawody w Policach Przełamali własne ograniczenia. Pierwsze takie zawody w Policach Przełamali własne ograniczenia. Pierwsze takie zawody w Policach

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Krokusowa Rewolucja na Wałach Chrobrego

Nekrologi

Sonda

Gdzie w Szczecinie powinien stanąć pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie