piątek, 05 czerwca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Przełamali własne ograniczenia. Pierwsze takie zawody w Policach

Przełamali własne ograniczenia. Pierwsze takie zawody w Policach

Przełamali własne ograniczenia. Pierwsze takie zawody w Policach
Data publikacji: 2019-09-22 12:30
Ostatnia aktualizacja: 2019-09-22 18:00
Wywietleń: 795 416742

Kilkadziesiąt osób niepełnosprawnych wystartowało w niedzielę (22 września) w I Polickim Mityngu Lekkoatletycznym dla Osób Niepełnosprawnych. Swoich sił spróbowały w różnych konkurencjach: sprincie, slalomie, skoku w dal, na torze przeszkód, w rzucie piłeczką... Każdy zdobył medal.

Dla najlepszych były puchary. Ale tak naprawdę zwyciężył każdy, kto wystartował. Niektórzy musieli przełamywać własne ograniczenia fizyczne. I osiągali w tym sukces. Dopingowała ich m.in. Jolanta Majka, wielokrotna reprezentantka Polski i medalistka międzynarodowych imprez sportowych oraz paraolimpiad. Jest wychowanką SOSW nr 1 w Policach - jednego z głównych organizatora niedzielnej imprezy. Z tej placówki pochodziła też zdecydowana większość zawodników.

- Od czegoś trzeba zacząć - mówi Jolanta Majka. - Taka impreza to doskonała okazja dla tych młodych osób do sprawdzenia swoich sił, pokazania się... Może ktoś zauważy potencjał, zachęci do treningów, pokieruje. Tak, jak mnie kiedyś ktoś zauważył, właśnie w tym ośrodku w Policach. Zaczęłam od pływania, dzisiaj wiosłuję. Startuję na wielu międzynarodowych imprezach, zwiedzam świat, osiągam sukcesy.

- Tutaj nasi podopieczni rywalizują z osobami, które mają takie same lub podobne możliwości - mówi Jolanta Toboła, wychowawca w SOSW nr 1 w Policach. - Mają szansę na sukces sportowy, a to bardzo ważne.

- Wiele z tych osób jest po raz pierwszy na zawodach sportowych, niektórzy są po raz pierwszy w życiu na prawdziwym stadionie, mają profesjonalnego sędziego, sprzęt profesjonalny - dodawał Kamil Bieniek, organizator zawodów. - Poczują taki prawdziwy klimat imprezy sportowej. Nagrody i medale też są ważne, ale na drugim planie.

Głównymi organizatorami imprezy są: Fundacja Policka Akademia Sportu i Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Policach. A współorganizatorem - Fundacja Aktywnej Rehabilitacji. Wsparcia udzielili: powiat policki i gmina Police, a także lokalne firmy: Koł-Bud, Megalux, Trans-Net. Zawody odbyły się na stadionie OSiR przy ul. Piaskowej w Policach.

Tekst i fot. Agnieszka Spirydowicz

Przełamali własne ograniczenia. Pierwsze takie zawody w Policach Przełamali własne ograniczenia. Pierwsze takie zawody w Policach Przełamali własne ograniczenia. Pierwsze takie zawody w Policach

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Krótki rejs po porcie

Nekrologi

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy zagłosujesz w wyborach prezydenckich 28 czerwca 2020 roku?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie