Środa, 21 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Przełamali własne ograniczenia. Pierwsze takie zawody w Policach

Data publikacji: 22 września 2019 r. 12:30
Ostatnia aktualizacja: 22 września 2019 r. 18:00
Przełamali własne ograniczenia. Pierwsze takie zawody w Policach
 

Kilkadziesiąt osób niepełnosprawnych wystartowało w niedzielę (22 września) w I Polickim Mityngu Lekkoatletycznym dla Osób Niepełnosprawnych. Swoich sił spróbowały w różnych konkurencjach: sprincie, slalomie, skoku w dal, na torze przeszkód, w rzucie piłeczką... Każdy zdobył medal.

Dla najlepszych były puchary. Ale tak naprawdę zwyciężył każdy, kto wystartował. Niektórzy musieli przełamywać własne ograniczenia fizyczne. I osiągali w tym sukces. Dopingowała ich m.in. Jolanta Majka, wielokrotna reprezentantka Polski i medalistka międzynarodowych imprez sportowych oraz paraolimpiad. Jest wychowanką SOSW nr 1 w Policach - jednego z głównych organizatora niedzielnej imprezy. Z tej placówki pochodziła też zdecydowana większość zawodników.

- Od czegoś trzeba zacząć - mówi Jolanta Majka. - Taka impreza to doskonała okazja dla tych młodych osób do sprawdzenia swoich sił, pokazania się... Może ktoś zauważy potencjał, zachęci do treningów, pokieruje. Tak, jak mnie kiedyś ktoś zauważył, właśnie w tym ośrodku w Policach. Zaczęłam od pływania, dzisiaj wiosłuję. Startuję na wielu międzynarodowych imprezach, zwiedzam świat, osiągam sukcesy.

- Tutaj nasi podopieczni rywalizują z osobami, które mają takie same lub podobne możliwości - mówi Jolanta Toboła, wychowawca w SOSW nr 1 w Policach. - Mają szansę na sukces sportowy, a to bardzo ważne.

- Wiele z tych osób jest po raz pierwszy na zawodach sportowych, niektórzy są po raz pierwszy w życiu na prawdziwym stadionie, mają profesjonalnego sędziego, sprzęt profesjonalny - dodawał Kamil Bieniek, organizator zawodów. - Poczują taki prawdziwy klimat imprezy sportowej. Nagrody i medale też są ważne, ale na drugim planie.

Głównymi organizatorami imprezy są: Fundacja Policka Akademia Sportu i Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Policach. A współorganizatorem - Fundacja Aktywnej Rehabilitacji. Wsparcia udzielili: powiat policki i gmina Police, a także lokalne firmy: Koł-Bud, Megalux, Trans-Net. Zawody odbyły się na stadionie OSiR przy ul. Piaskowej w Policach.

Tekst i fot. Agnieszka Spirydowicz

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA