czwartek, 28 maja 2020.
Strona główna > Wiadomości > Przed szczecińskim magistratem stawiają choinkę

Przed szczecińskim magistratem stawiają choinkę

Przed szczecińskim magistratem stawiają choinkę
Data publikacji: 2019-12-02 18:29
Ostatnia aktualizacja: 2019-12-04 12:43
Wywietleń: 689 430967

Montaż drzewka bożonarodzeniowego rozpoczął się w poniedziałek na placu Armii Krajowej w Szczecinie. Choinka przez najbliższe tygodnie będzie zdobić magistrat. Instalacja konstrukcji ma potrwać dwa dni, a w środę drzewko będzie przystrajane.

Choinka ma ponad 12 metrów wysokości, a u podstawy niemal 5 m średnicy. Znajdzie się na niej ponad 10 tysięcy świetlnych ozdób. Czubek bożonarodzeniowego drzewka zwieńczy podświetlana gwiazda. Rozświetli plac przed magistratem 6 grudnia br. (piątek) o godz. 16.

Drugie bożonarodzeniowe drzewko zostanie ustawione przed filią Urzędu Miasta przy ul. Rydla. Choinka o wysokości niemal 6 metrów zostanie udekorowana białym wężem świetlnym oraz granatowymi bombkami i gwiazdami. Rozbłyśnie na niej niemal 3,5 tysiąca światełek.

(kn)

Fot. Dariusz GORAJSKI

Przed szczecińskim magistratem stawiają choinkę

Komentarze

Komitet Obrony Klimatu
Nie rozumiemy tego sarkazmu ;) bo przecież wystarczy po prostu ŻYWE DRZEWA ubierać i stroić jak choinki.Czy to przekracza wyobraźnię magistratu? Tak dorodne drzewo ściąć i zabić?Nie będzie już produkowało tlenu nie będzie pochłaniało CO2. Niby wychodzili do uczestników Strajku Klimatycznego który odbył się w tym miejscu ale nic nie zrozumieli z jego przesłania. Ratujmy drzewa, ratujmy świat wokół nas. Nie niszczmy tylko dbajmy o to co możemy zachować. Komu przeszkadza żywa choinka? I jeszcze jedno, nie męczmy zwierząt w żywych szopkach.Niech nie stoją za długo na mrozie.Dobrostan zwierząt to też ważny priorytet.
2019-12-03 22:39:17
do poniższych lewaków i prawaków
- teraz będą mógł o szefie tego budynku mówić "urwał się z choinki".
2019-12-03 15:21:45
@Komitet Obrony Klimatu
Zgadzam się w pełni z tobą. Znacznie lepszym pomysłem było by ustawienie ogromnej plastikowej (jak futro) choinki. 100% ekologii! @k....k12 przypomnij sobie, co to sarkazm :)
2019-12-03 08:27:38
k....k12
komitet obrony klimatu zakończ reprodukcję swoich genów na sobie samym, nie przybędą kolejni wydzielacze dwutlenku węgla. To drzewko jest symbolem polskiej tożsamości, tradycji, światełkiem w tunelu umęczonych ludzi i tego im zabraniasz, ale lewactwu zapewne nie odmawiasz prawa do aborcji. Czyli drzewko z lasu jest ważniejsze od człowieka, bo jest to człowiek, choćby w świetle prawa spadkowego. A czy widziałeś może, jak rujnuje się środowisko budując wiatraki, jakie kratery powstają, ile betonu się w nie wlewa. Ile drzew się wycina, aby na wzgórza, które zdarzyło mi się widzieć odwiedzając rodzinę dowieść i zamontować to żelastwo. Nawet okolicznym mieszkańcom na trasie przejazdu sprzętu budowlanego przycinano drzewa z ich własnych posesji. bredzisz zwyczajnie
2019-12-02 23:16:54
Komitet Obrony Klimatu
Oto w miejscu gdzie był Strajk Klimatyczny stawia się ścięte umarłe drzewo które mogło produkować tlen i wchłaniać CO2. Te drzewa będą cierpieć i umierać a ludzie nie będą zgorszeni bo będą wpatrzeni w światełka kolorowe dane jak paciorki i perkaliki tubylcom. Nie dosyć że drzewa zamordowane to jeszcze dodatkowy ślad węglowy z tych światełek. Opamiętajcie się!
2019-12-02 22:13:57
Zaniepokojony
Czy to aby nie urazi muzułmanów przyjeżdżających do naszego miasta? Może powinniśmy się wykazać większą empatią?
2019-12-02 19:52:13

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Spacerowy protest na Uznamie

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy jesteś za zniesieniem obowiązku noszenia maseczek?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie