niedziela, 08 grudnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Przed szczecińskim magistratem stawiają choinkę

Przed szczecińskim magistratem stawiają choinkę

Przed szczecińskim magistratem stawiają choinkę
Data publikacji: 2019-12-02 18:29
Ostatnia aktualizacja: 2019-12-04 12:43
Wywietleń: 478 430967

Montaż drzewka bożonarodzeniowego rozpoczął się w poniedziałek na placu Armii Krajowej w Szczecinie. Choinka przez najbliższe tygodnie będzie zdobić magistrat. Instalacja konstrukcji ma potrwać dwa dni, a w środę drzewko będzie przystrajane.

Choinka ma ponad 12 metrów wysokości, a u podstawy niemal 5 m średnicy. Znajdzie się na niej ponad 10 tysięcy świetlnych ozdób. Czubek bożonarodzeniowego drzewka zwieńczy podświetlana gwiazda. Rozświetli plac przed magistratem 6 grudnia br. (piątek) o godz. 16.

Drugie bożonarodzeniowe drzewko zostanie ustawione przed filią Urzędu Miasta przy ul. Rydla. Choinka o wysokości niemal 6 metrów zostanie udekorowana białym wężem świetlnym oraz granatowymi bombkami i gwiazdami. Rozbłyśnie na niej niemal 3,5 tysiąca światełek.

(kn)

Fot. Dariusz GORAJSKI

Przed szczecińskim magistratem stawiają choinkę

Komentarze

Komitet Obrony Klimatu
Nie rozumiemy tego sarkazmu ;) bo przecież wystarczy po prostu ŻYWE DRZEWA ubierać i stroić jak choinki.Czy to przekracza wyobraźnię magistratu? Tak dorodne drzewo ściąć i zabić?Nie będzie już produkowało tlenu nie będzie pochłaniało CO2. Niby wychodzili do uczestników Strajku Klimatycznego który odbył się w tym miejscu ale nic nie zrozumieli z jego przesłania. Ratujmy drzewa, ratujmy świat wokół nas. Nie niszczmy tylko dbajmy o to co możemy zachować. Komu przeszkadza żywa choinka? I jeszcze jedno, nie męczmy zwierząt w żywych szopkach.Niech nie stoją za długo na mrozie.Dobrostan zwierząt to też ważny priorytet.
2019-12-03 22:39:17
do poniższych lewaków i prawaków
- teraz będą mógł o szefie tego budynku mówić "urwał się z choinki".
2019-12-03 15:21:45
@Komitet Obrony Klimatu
Zgadzam się w pełni z tobą. Znacznie lepszym pomysłem było by ustawienie ogromnej plastikowej (jak futro) choinki. 100% ekologii! @k....k12 przypomnij sobie, co to sarkazm :)
2019-12-03 08:27:38
k....k12
komitet obrony klimatu zakończ reprodukcję swoich genów na sobie samym, nie przybędą kolejni wydzielacze dwutlenku węgla. To drzewko jest symbolem polskiej tożsamości, tradycji, światełkiem w tunelu umęczonych ludzi i tego im zabraniasz, ale lewactwu zapewne nie odmawiasz prawa do aborcji. Czyli drzewko z lasu jest ważniejsze od człowieka, bo jest to człowiek, choćby w świetle prawa spadkowego. A czy widziałeś może, jak rujnuje się środowisko budując wiatraki, jakie kratery powstają, ile betonu się w nie wlewa. Ile drzew się wycina, aby na wzgórza, które zdarzyło mi się widzieć odwiedzając rodzinę dowieść i zamontować to żelastwo. Nawet okolicznym mieszkańcom na trasie przejazdu sprzętu budowlanego przycinano drzewa z ich własnych posesji. bredzisz zwyczajnie
2019-12-02 23:16:54
Komitet Obrony Klimatu
Oto w miejscu gdzie był Strajk Klimatyczny stawia się ścięte umarłe drzewo które mogło produkować tlen i wchłaniać CO2. Te drzewa będą cierpieć i umierać a ludzie nie będą zgorszeni bo będą wpatrzeni w światełka kolorowe dane jak paciorki i perkaliki tubylcom. Nie dosyć że drzewa zamordowane to jeszcze dodatkowy ślad węglowy z tych światełek. Opamiętajcie się!
2019-12-02 22:13:57
Zaniepokojony
Czy to aby nie urazi muzułmanów przyjeżdżających do naszego miasta? Może powinniśmy się wykazać większą empatią?
2019-12-02 19:52:13

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wielka Parada Mikołajów

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy obowiązek tworzenia korytarza życia i jazdy na suwak zwiększą bezpieczeństwo na drogach?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie