Piątek, 01 marca 2024 r. 
REKLAMA

Przed nami Dni Morza

Data publikacji: 18 maja 2016 r. 16:51
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:54
Przed nami Dni Morza
 

Dziesiątego czerwca w Szczecinie rozpoczną się kolejne Dni Morza. Do naszego miasta przypłynie kilkadziesiąt żaglowców i jachtów a także jednostki Marynarki Wojennej. W programie także szereg innych atrakcji - m.in. koncert grupy Alphaville.

- Nasze miasto znowu zmieni się w żeglarską stolicę, na pewno Polski, a może i Europy - opowiadał na konferencji prasowej poświęconej Dniom Morza wiceprezydent Krzysztof Soska. - Wały Chrobrego będą zapełnione jednostkami pływającymi. Na szczecinian będą czekać strefy, dziecięca, chilloutowa, która jest nowością, i tradycyjnie także szantowo-folkowa. Koncert zagra grupa Alphaville. A na żaglowcu czytać będziemy książki Moniki Szwai.

Przypłynie 31 jednostek. Organizatorzy wydarzenia szczególną uwagę zwracają na "Nao Victorię" z Hiszpanii.

- To replika pierwszej jednostki, która opłynęła świat - poinformowała Zofia Sadlowska z Centrum Żeglarskiego. - Ta replika także opłynęła glob. Będzie również okręt podwodny ORP "Kondor" z Gdyni.

Wszystkie statki będą witane na stacji pilotów zgodnie z morskim ceremoniałem i etykietą jachtową.

Będą dostępne dla mieszkańców i turystów od piątku dziesiątego czerwca (15-18) a w sobotę i w niedzielę w g. 10 - 18 (z wyjątkiem godzin, w których odbywają się rejsy i wydarzenia zamknięte na pokładach).

Na gości czekać będzie także most pontonowy przy Nabrzeżu Piastowskim. Spotkamy również rękodzielników, będziemy świadkami wypuszczenia gołębi z Łasztowni przed budynkiem Starej Rzeżni. Do tego: jarmark pod żaglami, Wesołe Miasteczko i Targi Piwne.

A oprócz Alphaville zagrają m.in. Dair, Bubliczki, Stonehenge, Stary Szmugler, CHANGO, Golden Life, Sklep z Ptasimi Piórami, Róże Europy, Big Day.

W niedzielę o g. 18 rozpocznie się koncert "Klasyka spotyka Detroit Techno".

Pełny program: dnimorza.szczecin.eu ©℗

(as)

Na zdj.: Wiceprezydent Krzysztof Soska opowiadał o Dniach Morza na Wałach Chrobrego.

Fot. R.STACHNIK

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

nie mogę sie doczekać
2016-05-23 12:06:02
Dni Morza, to fajna promocja miasta, ale i dużo ciekawych koncertów i co dla mnie fajne, jednostek do obejrzenia
Cos
2016-05-18 19:46:08
Festiwal Zubra 2016 Miroslawiec: Doda,Video,after party, fanatic, mig, kabaret jurki

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA