czwartek, 24 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Przed nami Dni Morza

Przed nami Dni Morza

Przed nami Dni Morza
Data publikacji: 2016-05-18 16:51
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 21:27
Wywietleń: 1478 134184

Dziesiątego czerwca w Szczecinie rozpoczną się kolejne Dni Morza. Do naszego miasta przypłynie kilkadziesiąt żaglowców i jachtów a także jednostki Marynarki Wojennej. W programie także szereg innych atrakcji - m.in. koncert grupy Alphaville.

- Nasze miasto znowu zmieni się w żeglarską stolicę, na pewno Polski, a może i Europy - opowiadał na konferencji prasowej poświęconej Dniom Morza wiceprezydent Krzysztof Soska. - Wały Chrobrego będą zapełnione jednostkami pływającymi. Na szczecinian będą czekać strefy, dziecięca, chilloutowa, która jest nowością, i tradycyjnie także szantowo-folkowa. Koncert zagra grupa Alphaville. A na żaglowcu czytać będziemy książki Moniki Szwai.

Przypłynie 31 jednostek. Organizatorzy wydarzenia szczególną uwagę zwracają na "Nao Victorię" z Hiszpanii.

- To replika pierwszej jednostki, która opłynęła świat - poinformowała Zofia Sadlowska z Centrum Żeglarskiego. - Ta replika także opłynęła glob. Będzie również okręt podwodny ORP "Kondor" z Gdyni.

Wszystkie statki będą witane na stacji pilotów zgodnie z morskim ceremoniałem i etykietą jachtową.

Będą dostępne dla mieszkańców i turystów od piątku dziesiątego czerwca (15-18) a w sobotę i w niedzielę w g. 10 - 18 (z wyjątkiem godzin, w których odbywają się rejsy i wydarzenia zamknięte na pokładach).

Na gości czekać będzie także most pontonowy przy Nabrzeżu Piastowskim. Spotkamy również rękodzielników, będziemy świadkami wypuszczenia gołębi z Łasztowni przed budynkiem Starej Rzeżni. Do tego: jarmark pod żaglami, Wesołe Miasteczko i Targi Piwne.

A oprócz Alphaville zagrają m.in. Dair, Bubliczki, Stonehenge, Stary Szmugler, CHANGO, Golden Life, Sklep z Ptasimi Piórami, Róże Europy, Big Day.

W niedzielę o g. 18 rozpocznie się koncert "Klasyka spotyka Detroit Techno".

Pełny program: dnimorza.szczecin.eu ©℗

(as)

Na zdj.: Wiceprezydent Krzysztof Soska opowiadał o Dniach Morza na Wałach Chrobrego.

Fot. R.STACHNIK

Komentarze

nie mogę sie doczekać
Dni Morza, to fajna promocja miasta, ale i dużo ciekawych koncertów i co dla mnie fajne, jednostek do obejrzenia
2016-05-23 12:06:02
Cos
Festiwal Zubra 2016 Miroslawiec: Doda,Video,after party, fanatic, mig, kabaret jurki
2016-05-18 19:46:08

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”