Poniedziałek, 25 września 2023 r. 
21 szczecin
REKLAMA

Przed nami Dni Kultury Francuskej

Data publikacji: 09 listopada 2016 r. 07:21
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:20
Przed nami Dni Kultury Francuskej
 

Czternastego listopada w Szczecinie rozpoczną się Dni Kultury Francuskiej. Tym razem hasło wiodące imprezy to "Kultura społecznej odpowiedzialności". Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Alliance Francaise w Szczecinie z siedzibą przy ul. Jagiellońskiej 33.

Zamiarem organizatorów jest przedstawienie szerokiej perspektywy kultury i języka we współczesnej rzeczywistości. Program został zaadresowany do szerokiej publiczności, ze szczególnym uwzględnieniem młodego pokolenia.

A co w programie? M.in. konferencje "Kulturowe fundamenty demokracji" oraz "Perspektywy frankofonii", wystawy "Rewolucja Francuska w ikonografii" oraz "Malarstwo Floriane Gors", gra miejska "Francuski Szczecin", pokaz filmu Małgorzaty Frymus "Wielka zielona ściana. Afrfyka Afryce", XIII edycja festiwalu teatru i piosenki francuskiej, z udziałem uczniów szczecińskich szkół gimnazjalnych i licealnych, dzień kultury francuskiej w Centrum Kultury Euroregionu "Stara rzeźnia", z różnorodnym programem dla dzieci i dorosłych.

Impreza potrwa do 21 listopada.

(as)

Podpis: Elementem poprzednich edycji Dni Kultury Francuskiej były lekcje języka francuskiego.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Jakób
2016-11-09 11:39:45
Przy okazji nauczymy ich jeść widelcem?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA