niedziela, 22 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Protestują na Majowym

Protestują na Majowym

Protestują na Majowym
Data publikacji: 2017-02-01 07:06
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:16
Wywietleń: 832 209534

W szczecińskim Gimnazjum nr 7 odbywa się protest m.in. nauczycieli za utworzeniem w tym miejscu liceum. Na budynku zawieszono transparenty, m.in.: „Liceum na Majowym!”, „Miał być dialog, jest monolog”, „Dobra szkoła naszą wartością”, a w każdym oknie wisi kartka z napisem: „protest”.

Dyrekcja chce utworzenia w tym miejscu klas licealnych matematycznych i informatycznych z możliwością uzyskania europejskiego certyfikatu. Liceum właśnie znalazło się wśród trzech wariantów zmian, w związku z reformą oświaty, w budynku przy ul. Nałkowskiej. Ale ani radni, ani urzędnicy nie są za tym, by tworzyć kolejne liceum w mieście. Dlaczego? W tych obecnie funkcjonujących jest wystarczająco miejsc, a już po wakacjach częściowo pustkami będą świeciły budynki tych ogólniaków, w których obecnie są też gimnazja. Według magistratu, powstanie nowego liceum może spowodować dramatyczną sytuację z naborem w innych placówkach na prawobrzeżu, choćby w III LO. Stąd protestu społeczności Gimnazjum nr 7 nie popierają dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych z prawobrzeżnej strony Szczecina.

Zwolennicy utworzenia liceum przy ul. Nałkowskiej zebrali kilka tysięcy podpisów za takim rozwiązaniem i przekazali je wiceprezydentowi Krzysztofowi Sosce na jednym z niedawnych posiedzeń komisji ds. edukacji Rady Miasta. Wtedy też przedstawili swój pomysł promowania hasła: „Moda na prawobrzeże”. Akcja ta miałaby zatrzymać tu młodzież, która teraz w większości wybiera szkoły w centrum Szczecina.

Część mieszkańców prawobrzeża opowiada się za innym wariantem zaproponowanym przez magistrat – włączenia budynku Gimnazjum nr 7 do SP 37. Drugie rozwiązanie pozwalałoby, według urzędników, na to, by w SP 37 dzieci nie musiały się uczyć na dwie zmiany, a także na utworzenie w budynku grup przedszkolnych i żłobkowych. ©℗

(MON)

Fot. Robert STACHNIK

Komentarze

Marian
Kiedys byla w tym miejscu SP22 i chodzily wszystkie dzieciaki z okolicy. Potem przeniesli wszystkie dzieci do SP 37 na os slonecznym. Moim zdaniem powinna reaktywowac sie szkola podstawowa. Szkola jest idealnie przysztosowana do tego. Wiele osob znam co konczyly ta szkole jako sp22 i maja fajne wspomnienia. Co do szkol prywatnych to nie wszystkich stac a i poziom tez nie jest zawsze dobry
2017-02-01 22:12:06
G7 na mediatekę
Mieszkańcy Majowego chcieli mediateki to budynek będzie jak znalazł! I nie będzie trzeba budować mediateki od nowa! TAK dla Mediateki w budynku G7!
2017-02-01 13:27:03
re: ilceum majowe
bez obrazy, i nie pogięło mnie, dojeżdżam prawie codziennie do Dąbia i wiem jak autobusy kursują między ok.słonecznego, a Dąbiem. Najpierw trzeba dojechać jednym autobusem aby dostać się do autobusu 77 na Dąbie. Nie zawsze układa się że przeskakujemy z autobusu do autobusu i niekiedy trzeba stać na przystanku i czekać ok.30 minut potem dojazd. A do centrum dojeżdżam w ok.20 minut i to dowolnym autobusem czy tramwajem. No i wybór szkoły jest a nie skazanie na jedną szkołę. Nie wiem czemu tak zawzięcie nie chcesz liceum ale to już twoja sprawa podejrzewam że właśnie jesteś pracownikiem lub uczniem jednej z tych szkół co wymieniłam. Nie interesuje mnie to, ja patrzę na dobro moich dzieci i wszystkich innych które znam i znam zdanie nas rodziców na ten temat. My wszyscy jesteśmy mieszkańcami okolic słonecznego i takie stanowisko trzymamy.
2017-02-01 12:59:47
re: ilceum majowe
Pogięło Cię? Od kiedy do Dąbia dojazd zajmuje więcej niż do Centrum? I właśnie bądźmy realistami, po co młodzieży kolejny słaby ogólniak. I na ile klas, po jednej z każdego rocznika? Dlaczego uważasz, że nie spełnianie czyichś mrzonek, to dyskryminacja. Nauczyciele, przestańcie grać na emocjach dzieci i rodziców. Skoro dzieci ubywa, to niestety posad dla Was także będzie ubywać. Może trzeba pomyśleć o prokreacji?
2017-02-01 12:23:41
liceum majowe
A może ja nie chcę posyłać dziecka do szkoły prywatnej, może nie każdego stać na taką szkołę. Bądźmy realistami czy nasze dzieci muszą dojeżdżać do centrum do szkoły (liceum) na taką ilość mieszkańców prawobrzeża nie mamy żadnego wyboru szkoły zostają nam tylko 3 wybory ( "rolniczak", CKS ( sportowa)i liceum 3 w Dąbiu gdzie również trzeba dojeżdżać i to nie raz dłużej niż do centrum). Żaden wybór przynajmniej dla mnie i moich dzieci. Osobiście znam liceum nr 3 (nie mam nic do niej) ale nie chcę tam posyłać swoich pociech i one same też nie chcą się tam uczyć, dojazd też nie ciekawy. Jedyny wybór na dziś to centrum. Nie rozumiem o co jest walka my rodzice naszych pociech chcemy liceum w okolicach słonecznego nie chcę również szkoły sportowej nie każde dziecko może uprawiać sport a z tego co wiem jest tam go bardzo dużo no i jakie dalsze perspektywy dla naszych dzieci....czy Radni nie widzą tego problemu u nas na prawobrzeżu, czy my z prawobrzeża jesteśmy "gorsi", dlaczego traktuje się nas po "macoszemu".O co taki konflikt, my rodzice chcemy liceum na majowym i nic więcej.
2017-02-01 10:25:03
sp
Ale przecież już pewna pani radna, z tamtych okolic, dobitnie wypowiedziała się w tym temacie. Jest przecież tyle szkół w okolicy, chociażby prywatne.
2017-02-01 07:11:27

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
24
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Józef Miszczuk
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy