poniedziałek, 21 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Proszenie się o tragedię

Proszenie się o tragedię

Proszenie się o tragedię
Data publikacji: 2017-02-02 06:31
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 21:55
Wywietleń: 932 210590

Na naszej ulicy może stać się coś dramatycznego - zaalarmowały "Kurier Szczeciński" mieszkanki ul. Studziennej w Szczecinie. Zaniepokoiła je niezabezpieczona studzienka kanalizacyjna. Z relacji kobiet wynika, że wpadł do niej pies, a mężczyzna, który go stamtąd wyciągnął, trafił do szpitala.

Działo się to w ubiegłym tygodniu.

- Do środka wpadł mój pies - opowiadała Monika Zalewska; przyszła do naszej redakcji z koleżankami, które także były świadkami tego zdarzenia - Wyciągał go stamtąd narzeczony. Udało mu się to zrobić, ale sam poczuł się żle z powodu oparów, podtruł się, musiał pojechać do szpitala. Ta studzienka stanowi zagrożenie już od dłuższego czasu. Następnm razem wpadnie tam człowiek. Pozostawienie studzienki w takim stanie to proszenie się o jakąś tragedię. Nie rozumiem, dlaczego nikt nic z tym nie robi.

Odezwaliśmy się w tej sprawie do Zakładu Wodociągów i Kanalizacji. Piotr Dykiert, rzecznik prasowy ZWiK, poinformował, że studzienka pozostawała odkryta, ponieważ jacyś złodzieje ukradli klapę -  jednocześnie zapewnił, że służby już ją zabezpieczyły.

- Zalali studzienkę betonem - komentuje Monika Zalewska. - Obawiam się, że beton wylany przy takiej temperaturze będzie pękał. Mam nadzieję, że to tylko prowizorka, która ma przetrzymać do wiosny.©℗

(as)

Tak wyglądała studzienka przy ul. Studziennej w ubiegłym tygodniu.

fot. Czytelniczka

Komentarze

Lilianna ze Studziennej
*służbom* pani sąsiadko. To, że pani czegoś nie widziała, nie oznacza, że tak nie było. Sedno jest takie, że przez zaniedbanie służb zajmujących się tym terenem zdarzył się wypadek a sąsiedzka czujność w tym momencie była jak najbardziej przytomna. Prawidłowa postawa obywatelska - pomoc. Czy chodzi o dziecko, psa czy też o zgnuśniałą sąsiadkę. A komentarz, żeby przestać parkować to nie będzie przesuwania klapy (choć nie ma mowy aby to było powodem) jest naprawdę brawurowym przykładem ignorancji, żeby nie powiedzieć głupoty. Chwała bohaterskim sąsiadom, wstyd za tych co nie widzą i nie słyszą kiedy trzeba za to zawsze służą uwagą z głębi pustki. Pozdro.
2017-02-03 20:12:00
Do sasiadka
Wystarczy żeby pies był duży i odpowiednio ciazki a właściciel nie będzie w stanie utrzymać smyczy.
2017-02-03 19:11:32
do sąsiadka
A czy Pani auto było by w stanie przesunąć 100kilogramowy wlaz z betonu a tym bardziej na niego wjechać,głupi a zarazem nie potrzebny komentarz z Pani strony...
2017-02-03 15:18:06
sąsiadka
Pani Aniu jeżeli widziała Pani "betonowa klapę leżąca na okrągło obok" mam nadzieje, że zgłaszała to Pani każdorazowo odpowiednim służbą (???) czy przechodziła Pani obojętnie ?
2017-02-03 11:16:29
sąsiadka
Spaceruję tam dość często także z psem, tyle że mój pies chodzi na smyczy....i nie widziałam by ten beton był odsunięty. Nie parkujcie tam samochodami to problem przesuwających betonów sam się rozwiąże !
2017-02-03 11:09:36
Do LOL
jaką sasiedzka czujność? Jacy koledzy z bramy? Nie którzy nie'powinni miec prawa glosu
2017-02-02 11:49:08
LOL
Na wino to może Ci brakowało że od 3lat było jej brak jeśli jest wlaz kwadratowy to kwadratowy i żeliwny,a nie kurwa okrągły betonowy i 100kilogramowy,a gdyby wpadł tam człowiek to nikt by o tym nie wiedział,co za ludzie,pies psem też ma swoje życie i kocha bardziej niż niejeden człowiek...
2017-02-02 10:16:03
Do lol
Nie musiał nikt widzieć jak kradna klape "na wino" to po pierwsze poza tym jasno jest napisane ze zwik nie zostawił tego bez "zapiezpieczenia" bo " coś " tam położyli. Tak żenujące komentarze osoby pozbawionej odrobiny empatii są na prawdę zbędne. Artykul mysle mial na celu "ostrzezenie" innych i zachecenia do dzialania jesli widzi sie np. taka studzienke oraz pokazanie niedopilnowania sprawy ze strony zwiku a nie krytykowanie postawy sasiedzkiej bo w momencie ratowania pieska to sąsiedzi okazali ogromną solidarność i pomoc czego nie można powiedziedziec nawet o służbach porządkowych.
2017-02-02 09:46:10
Ania
W obrębie metra od tej studzienki znajdują się 3 inne i kazda ma klape jak należy. A ta była kwadratowa z kompletnie nie pasującym okraglym betonowym "czyms"co miało zabezpieczać dziurę min przed tym aby nikt tam nie wpadł. zasłanianie się Pana ze ZWiK że kradli to jakaś paranoja. może kiedys ukradli ale to wypada zrobić chociażby taka jak teraz. Panowie którzy przyjeżdżali "coś robić" W tej studzience notorycznie nie zaciagali tego betonowego badziewia Pewnie dla tego że to cholerstwo sporo wazylo i Nie dało się tego hakiem na swoje miejsce zaciągnąć. A swoją droga studzienka była odkryta bo ukradki klape?co za bzdura! Przecież na zdjęciu widać że "betonowe coś" wyraźnie leży OBOK. Na litość boska! Ta betonowa klapa jest od wielu wielu miesięcy. I nie pamiętam kiedy była na swoim miejscu. A to na okrągło widziałam ja leżąca z boku. Tak jak na zdjęciu.
2017-02-02 08:19:55
nie dopilnowanie ZWiK
To jakas paranoja jakby tam dziecko wpadlo nie przezylo by
2017-02-02 08:08:22
LOL
A gdzie była sąsiedzka czujność, jak koledzy z bramy sprzedawali poprzednią klapę na wino? Trzeba było wtedy pomyśleć, że może piesek wpaść...
2017-02-02 08:07:36
Ania
Owszem złodzieje kradli klape... Dawno Dawno temu... Od wielu miesięcy była zabezpieczona tym "betonowym okraglym czymś" kompletnie nie pasujący do kwadratowej studzienki. Na dodatek notorycznie była nie zakrywana. Prawdopodobnie dla tego że Panom którzy przyjeżdżali coś "W niej" robić nie chciało się zasunac jej na swoje miejsce ponieważ była bardzo ciężka. A jak tragedia się stała to W 1 dzień pracownicy ZWiK W miare możliwości to "prowizorycznie" zabezpieczyli. Mało tego dookoła tej felernej studzienki znajdują się 3 inne i mają normalne klapy takie jak powinny być. I nikt ich od lat nie ukradł... Także dla chcacego nic trudnego.
2017-02-02 08:03:36
Monika
Odnosnie studzienki bardzo możliwe że ktoś ukradł klapę ale stało się to kilka lat temu!!! A zostawiaona betonowa klapa niepasujaca kompletnie do tej studzienki jest często uchylona albo leży calkowicie obok studzienki.
2017-02-02 07:58:18
To jest GŁĘBOKA troska o Szczecin naszych miejskich ojców.
.
2017-02-02 06:57:21

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
10
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy