poniedziałek, 25 marca 2019.
Strona główna > Wiadomości > Prom nie popłynie z powodu urlopu kapitana

Prom nie popłynie z powodu urlopu kapitana

Prom nie popłynie z powodu urlopu kapitana
Data publikacji: 2018-05-20 20:42
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:39
Wywietleń: 3106 328200

Od poniedziałku nie będzie połączenia promowego przez Odrę z Gozdowic do Niemiec. Prom „Bez granic” unieruchomiony będzie do 31 maja br. Powodem są problemy kadrowe. Brakuje kapitana i mechanika. Armator, w tym przypadku gmina Mieszkowice, jak na razie zatrudnia tylko jedną zmianę. Mimo trwającego od wielu tygodni naboru nie udało się podpisać umów z obsadą drugiej zmiany. Sytuacja jest o tyle trudna, że już od kilku dni trwa remont mostu w Osinowie Dolnym. Tam też przejazd jest utrudniony.

- Mamy ogromne problemy ze skompletowaniem drugiej załogi - powiedział Andrzej Salwa, burmistrz Mieszkowic. - Daliśmy ogłoszenia, że potrzebujemy kapitana i mechanika, ale jak na razie bez skutku. Jeżeli ktoś się zainteresuje, to zaraz okazuje się, że liczy on na wyższe wynagrodzenie. Kandydaci widząc naszą trudną sytuację próbują ją wykorzystać stawiając nas pod ścianą. Jesteśmy w stanie zaoferować zarobki w granicach 2,5–3 tys. złotych w systemie dwuzmianowym; dwa tygodnie pracy, a potem dwa tygodnie przerwy. Oferujemy też darmowe zakwaterowanie w naszym terminalu.

Bezpośrednim powodem zawieszenia połączenia promowego jest urlop kapitana, który - jak przyznał burmistrz - już wcześniej wykupił dziesięciodniową wycieczkę. Gmina nie mogła wpłynąć na zmianę tej decyzji, mogła ją jedynie zaakceptować, mimo braku zastępstwa czy drugiej zmiany.

Sprawa braków kadrowych przedstawia się jednak jeszcze gorzej: dowodzący promem kapitan jest już bowiem na emeryturze. W każdej chwili mógłby więc skorzystać ze swoich uprawnień i zrezygnować z pracy. Oznaczałoby to zamkniecie połączenia promowego.

- Kiedyś zamykaliśmy połączenie głównie z powodu niskiego stanu wody albo awarii. Dziś musimy to zrobić z powodu braków kadrowych - żali się Andrzej Salwa.

Tymczasem od 14 maja br. w związku z remontem mostu na Odrze w Osinowie Dolnym wprowadzono ruch wahadłowy. Od 5 lipca natomiast utrudnienia obowiązywać będą na niemieckim odcinku drogi z Osinowa Dolnego w stronę Hohenwutzen i Schwedt. Ruch wahadłowy obowiązywać tam będzie przez dwa tygodnie. W tym czasie przeprawa w Osinowie Dolnym będzie zamknięta. ©℗

(r.c.)

Fot. Marek Czasnojć

Komentarze

Tomcio
Niedługo tak samo będzie w PZM...
2018-05-21 11:29:13
Pytanie i do Urzedu Zatrudnienia...
A bezrobotnych Kapitanow Zeglugi PO-przecznej jak i Mechanikow... nie ma juz w Urzedzie zarejestrowanych ?? No to mo(r)ze warto "wystrzelic potezniejsza Salwe" o potrzebie zatrudnienia... by Ludzie ja w koncu zauwazyli ! Lub zwrocic sie do Zwiaku Emerytow z zapytaniem o Emerytowanego Kapitana na te wolne dni... czy zmiane !!
2018-05-21 11:16:58
heh
No za te pieniądze to się dziwię, że nawet na jedną zmianę macie ludzi. Wstyd!
2018-05-21 07:44:00
rejs
A może to statek z "Rejsu"? ;)
2018-05-21 06:30:44
Pensja
2300 brutto. Wszystko jasne
2018-05-21 06:15:41
HogoFogo
"Jesteśmy w stanie zaoferować zarobki w granicach 2,5–3 tys. złotych w systemie dwuzmianowym". Za te pieniądze nie znajdą nawet rykszarza. Ha, ha, ha!
2018-05-20 22:20:53

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
6
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Marzanna utopiona
Parowozem do Polic
Wystawa Makiet Kolejowych
Poprzedni Następny

Nekrologi

Sonda

Jak często masz problem ze znalezieniem miejsca do parkowania w Szczecinie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy