wtorek, 10 grudnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Prom „Copernicus” u stóp Wałów Chrobrego

Prom „Copernicus” u stóp Wałów Chrobrego [FILM]

Prom „Copernicus” u stóp Wałów Chrobrego
Data publikacji: 2018-07-25 12:25
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:16
Wywietleń: 4290 340082

Należący do armatora Euroafrica Shipping Lines prom „Copernicus” zacumował w środę (25 lipca) – na jeden dzień – przy nabrzeżu u stóp Wałów Chrobrego w Szczecinie. Mająca 150 m długości jednostka przeszła modernizację i będzie pływać w barwach Unity Line (operatora promowego z grupy Polskiej Żeglugi Morskiej), tak jak pozostałe promy Euroafriki.

Przypomnijmy, że „Copernicus” (poprzednia nazwa – „Puglia”) został kupiony przez firmę Euroafrica Shipping Lines pod koniec ub. roku. Statek zbudowano w 1995 roku, czyli podobnie jak prom „Polonia”, który wciąż jest uważany za jeden z najbardziej nowoczesnych na Bałtyku. Jako „Puglia” pływał ostatnio na linii między włoskimi portami Piombino i Olbia (na Sardynii). Operatorem promu był Moby, a właścicielem – Tirrenia di Navigazione.

Film: Łukasz Mozolewski

W pracach modernizacyjnych uczestniczyły takie firmy, jak JPP, Spawrem i Unimebel oraz Stocznia Szczecińska i Morska Stocznia Remontowa „Gryfia”.

Statek ma m.in. dobudowaną część hotelową.

– Parametry pasażersko–ładunkowe promu „Copernicus” po jego przebudowie są takie jak na siostrzanym statku „Galileusz”, który jest w serwisie Unity Line, czyli 126 miejsc pasażerskich (głównie dla kierowców ciężarówek), 51 kabin – informuje Katarzyna Antoń, kierownik działu marketingu w Unity Line. – Pojemność ładunkowa wynosi około 90 ciężarówek, ale jest też możliwość ustawienia nawet ponad 100 jednostek frachtowych.

Na promie przebudowana została rampa rufowa, musiała bowiem być przystosowana do wymogów terminalu promowego w Świnoujściu. Dołożono również ster strumieniowy.

(ek)

Fot. Dariusz Gorajski

Prom „Copernicus” u stóp Wałów Chrobrego Prom „Copernicus” u stóp Wałów Chrobrego Prom „Copernicus” u stóp Wałów Chrobrego

Komentarze

Stoczniowiec
Tam nic nie działa Tam działał PIS I tam nic nie będzie Wspomnicie moje słowa ....
2018-07-26 22:50:35
Guru
A jak nakładki na car decku? Klasyfikator widział?
2018-07-26 22:19:51
Mokrzycki
Ok. Popatrzeli, pooglądali. Teraz prom wraca na stocznię na kolejną część przewalonego finansowo i terminowo remontu. Co nie Marek?
2018-07-26 10:21:00
Do... PZB
Czyli: pozal sie BOZE... z takimi "politycznymi expertami" ??
2018-07-25 23:58:22
PŻB
A... może tym informacjom jakie tutaj czytamy w opiniach... Powinni się dowiedzieć Panowie Nitras, Marchewka... ? Hmm...?
2018-07-25 21:00:02
gość
Nic specjalnego. Mały ciapek w porównaniu do Viking Line!! Z czym do ludu!
2018-07-25 20:29:41
Copernicus
Kolego "Ściema" masz 110% racji i za pewne wiarygodnych informacji. Pan "gaciowy" uprawia pijar propagandę... teraz jego celem jest łyknięcie Gryfii... Ale o tym może zapomnieć , mam info od związkowców że zaczynają bojkot i wychodzą na zewnątrz przeciwko "gaciowemu" i pomysłowi dojnej zmiany.
2018-07-25 19:47:59
Ściema
Nie ma "Stoczni Szczecińskiej" jest twór który powstał propagandowo dla rządzących PiS. Jest tzw "gaciowy" pan Andrzej który regularnie podnosi haracz spółkom za dzierżawę terenów... dla, nieuświadomionych zaufajcie mi i mojemu przekazowi...
2018-07-25 19:35:08
Gili
Fakt na terenie stoczni działa wiele małych firm i bardzo dobrze, ale sama STOCZNIA podpisała kontrakt powtarzam kontrakt a nie list intencyjny na budowę rzecznych coasterów. Sporo o tym media pisały.
2018-07-25 17:06:12
stoczniowiec
Oraz spolka PERFEKT-SERVICE
2018-07-25 16:47:16
Obieżyświat
Uni-Mebel.
2018-07-25 16:10:35
ściema
Nie, Stocznia Szczecińska jako firma z jednolitym zarządem i pracownikami nie istnieje - jest to nowa nazwa na były Szczeciński Park Przemysłowy na terenie które działa wiele NIEZALEŻNYCH MAŁYCH firm (i jest to teren byłej stoczni porta, czy tam nowa). Nazwa "Stocznia Szczecińska" jest czysto propagandowym pomysłem miłościwie nam rządzących...
2018-07-25 16:01:04
gość
Do działalności to jej jeszcze daleko.
2018-07-25 15:43:51
prom
Czyli Stocznia Szczecińska działa.
2018-07-25 13:07:42