Czwartek 27 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Prokuratura potwierdza: Osoby zaatakowane w kinie nie były przypadkowe dla sprawcy

Data publikacji: 2018-12-27 13:17
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:28
Prokuratura potwierdza: Osoby zaatakowane w kinie nie były przypadkowe dla sprawcy
 

Osoby zaatakowane w kinie nie były przypadkowe dla sprawcy – poinformowała w czwartek rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. Trwa śledztwo w tej sprawie. W niedzielę mężczyzna zaatakował nożem dwóch trzydziestolatków. Jeden z nich zmarł. Nieoficjalnie powodem miała być zazdrość.

– Osoby zaatakowane w kinie nie były osobami przypadkowymi dla sprawcy, natomiast o motywach tego działania i dalszych szczegółach w tej chwili prokuratura nie informuje – powiedziała w czwartek dziennikarzom rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Joanna Biranowska-Sochalska.

Dwóch mężczyzn w wieku około 30 lat zostało zaatakowanych w niedzielę w kinie w jednym ze szczecińskich centrów handlowych. Jak podała policja, atak nastąpił przy użyciu "niebezpiecznego narzędzia". Zgłoszenie o dwóch rannych mężczyznach w centrum handlowym pogotowie otrzymało w niedzielę po godz. 17. Obaj mieli rany cięte. Pierwszy z mężczyzn – na szyi, klatce piersiowej i ramionach. Został przewieziony do szpitala i był świadomy. Drugi z mężczyzn był w stanie krytycznym. W poniedziałek poinformowano, że zmarł po przewiezieniu na blok operacyjny.

Policja tuż po ataku zatrzymała 26-latka. W poniedziałek usłyszał zarzut dotyczący popełnienia zbrodni zabójstwa oraz usiłowania zabójstwa, został aresztowany na trzy miesiące. Jak powiedziała prok. Biranowska-Sochalska, prokuratura nie informuje też o tym, czy aresztowany przyznał się do winy.

– W tej sprawie trwa gromadzenie materiału dowodowego, dowody są intensywnie zbierane. Między innymi z uwagi na charakter zdarzenia niezbędne będzie uzyskanie opinii biegłych z zakresu medycyny sądowej, a także patomorfologii – powiedziała rzeczniczka.

Mężczyźnie grozi kara dożywotniego więzienia.

Według nieoficjalnych informacji, podawanych przez lokalne media, powodem ataku była zazdrość 26-latka. Mężczyzna miał być byłym partnerem jednego z zaatakowanych.

Jak poinformowała w czwartek PAP rzeczniczka szpitala przy ul. Unii Lubelskiej, do którego trafił drugi z rannych mężczyzn, jest on "w dobrym stanie".

(pap)

Fot. Robert Stachnik (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

gość
2018-12-28 01:44:34
Czemu nikt nie napisze otwarcie, że wszyscy panowie byli orientacji homoseksualnej, albo że byli ze środowiska LGBT? Niech społeczeństwo widzi, że te osoby nie są tylko nieszkodliwymi "kochającymi inaczej", ale że są tak samo zdolne do zbrodni, jak wszystkie inne, czego jakoś nie chcą dostrzec aktywiści LGBT.
LL
2018-12-27 21:56:27
Co na tym świecie się wyprawia.Już nawet pedały się wyżynają.
Przykre
2018-12-27 19:35:47
Na pewnym szczecińskim dodatku do pewnej gazety ktoś zapytał się czemu można komentować artykuł o nożowniku z Trzcińska a nie można było o nożowniku z Galaxy. W odpowiedzi od forumowiczów dostał odpowiedź, że było za dużo hejtu i komentarze były ale je skasowano. Otóż drodzy państwo faktycznie komentarze i hejt był ale na katolików, że tak po pijaku spędzają święta. Kiedy wyszedł na jaw fakt o orientacji napastnika usunięto te wpisy i zablokowano dodawanie nowych. Co się dzieje że ludzie którzy mienią się tak tolerancyjnymi i postępowymi są tak podli i zakłamani w stosunku do tych nie bójmy się powiedzieć normalnych? I dlaczego nie umieją ponieść konsekwencji swojego chamstwa z przyłbicą, jedynie muszą być chronieni przez naczelną gazety i dalej manipulują faktami?
gregor102
2018-12-27 15:25:37
...ciekawe, czy ze względu na poprawność polityczną, która dotyczy też dewiantów, dostanie tylko "zawiasy".. i to na góra 3 lata...?
;/
2018-12-27 14:03:07
Obrzydzenie to mało powiedziane.
on już przestał mnie kochać!
2018-12-27 13:21:42
Dlatego dostał "kosą".

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA