Wtorek 06 grudnia 2022r. 
REKLAMA

Produkowali papierosy, teraz czeka ich proces

Data publikacji: 2018-03-14 17:31
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:05
Produkowali papierosy, teraz czeka ich proces
 

Jest gotowy akt oskarżenia przeciwko członkom zorganizowanej grupy przestępczej, która m.in. zajmowała się produkcją papierosów. Ich proces odbędzie się w Sądzie Okręgowym w Zielonej Górze.

W sumie Centralne Biuro Śledcze zatrzymało osiemnastu członków grupy - w jej skład wchodziło: jedenastu Polaków (w tym dwaj przywódcy, Norbert W. i Krzysztof Ł.), pięciu Bułgarów i dwóch Ukraińców. W trakcie działań operacyjnych policjanci zlikwidowali dwie nielegalne wytwórnie papierosów wyposażone w profesjonalne linie produkcyjne. Przy okazji przejęli 25 ton surowca i komponenty do produkcji papierosów - wszystko warte 2,5 mln zł.

Grupa funkcjonowała na terenie trzech województw: dolnośląskiego, lubuskiego i zachodniopomorskiego, a także w Niemczech. Skarb państwa stracił na jej działalności 75 mln zł.

Przesłany właśnie do sądu w Zielonej Górze akt oskarżenia jest jednym z wątków większego śledztwa prowadzonego przez Wydział Zamiejscowy Prokuratury Krajowej w Szczecinie. Dotyczy ono działalności aż czterech grup przestępczych w Zachodniopomorskiem. Jedną z nich prowadzili byli członkowie legendarnej już grupy Marka M. ps. „Oczko" działającej w naszym województwie w latach 90. XX w. Aresztowano już np. Sylwestra O. ps. „Sylwek" i Marka D. ps. „Duduś".

(lw)

Na zdjęciu: Zajęty przez CBŚP i Krajową Administrację Skarbową surowiec.

 Fot. KAS

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

doradca
2018-03-15 11:20:55
do Mieszko Jeszcze powinieneś rzucić chlanie i ćpanie.
Mieszko
2018-03-15 00:00:57
Papierosy niestety sprzyjają rozwojowi raka wielu narządów m.in płuc, gardła albo jąder. Najlepiej jak najszybciej rzucić palenie. Ja to zrobiłem już 2 lata temu i nie żałuję, lepsze zdrowie, żonka nie narzeka i więcej pieniędzy w portfelu.
zgred
2018-03-14 20:10:39
Podobno produkowane nielegalnie papierosy były jakościowo lepsze od tych z akcyzą, z tego powodu łatwo je było namierzyć na rynku.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA