sobota, 19 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Proces za fałszywy testament?

Proces za fałszywy testament?

Proces za fałszywy testament?
Data publikacji: 2016-01-25 22:48
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:52
Wywietleń: 1349 110598

Paweł S. oskarżony o posługiwanie się sfałszowanym testamentem prawdopodobnie będzie mieć normalny proces a ewentualną karę więzienia odsiedzi w zakładzie karnym. Poniedziałkowa próba samoukarania bowiem się nie powiodła. Weto postawiła jedna z pokrzywdzonych - siostra oskarżonego.

Przypomnijmy, że Paweł S. złożył wniosek, w którym proponuje, by sąd skazał go na 4 lata i 3 miesiące więzienia w zawieszeniu na 7 lat próby, grzywnę w wysokości 40 tys. zł i naprawienie szkody, tzn. zwrot pokrzywdzonym (bratu i siostrze) ponad 1,4 mln zł, które zdobył - ich kosztem - posługując się sfałszowanym testamentem. Dodatkowo jego pełnomocnik zgodził się na zapis, w którym oskarżony zobowiązuje się oddać rodzeństwu należności w ciągu najwyżej jednego roku.

Wyrok nie został jednak w poniedziałek ogłoszony. Zgodnie z nowymi przepisami, wniosek o nadzwyczajne poddanie się karze bez przeprowadzania procesu muszą zaakceptować wszyscy pokrzywdzeni. Brat oskarżonego nie sprzeciwia się propozycji Pawła S. Siostra nie zgadza się na polubowne zakończenie procesu - ma wątpliwości, czy biegli prawidłowo obliczyli wartość szkody.©℗

(lw)

Więcej we wtorkowym "Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu

Fot. arch.

 

Komentarze

Sroka,
Ponoc nie ma nic gorszego jak "s..c" we wlasne gniazdo...! Nawet ptaki, majace bardzo maly ptasi mozg - tego nie robia !!
2016-01-26 00:10:53

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie