niedziela, 20 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Prezydent obiecał rybakom (galeria)

Prezydent obiecał rybakom (galeria)

Prezydent obiecał rybakom (galeria)
Data publikacji: 2015-10-06 20:13
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:42
Wywietleń: 2904 26470

- Przyjmuję te postulaty i będą o nich rozmawiał z właściwymi ministrami, bo Polska potrzebuje zmiany jakościowej - powiedział we wtorek (6 bm.) w Porcie Darłowo Andrzej Duda, prezydent RP. Środowisko rybaków łodziowych zlożyło na ręce głowy państwa petycję w obronie swych interesów z powodu widma bankructwa.

Początkowo wizyta Andrzeja Dudy wyglądała na kurtuazyjną, bo prezydenta RP witały przedszkolaki z biało-czerwonymi flagami w drodze na statek szkoleniowy Zespołu Szkół Morskich "Franek Zubrzycki II" na Nabrzeżu Słupskim. Obecni byli też burmistrz Darłowa Arkadiusz Klimowicz i starosta sławieński Wojciech Wiśniowski.

Jednak po powrocie z pokładu głos zabrali: Grzegorz Hałubek, prezes Związku Rybaków Polskich, i Daniel Manuszewski, rybak z nadmorskiego Jarosławca (powiat sławieński). Zwrócili się o pomoc i interwencję w sprawie - jak twierdzą - źle prowadzonej polityki unijnej wobec środowiska rybaków łodziowych. Masowa upadłość, wyjazdy za pracą za granicę, inwestycje w infrastrukturę morską stojące odłogiem - taką wizję prezentowali prezydentowi w swojej petycji. Żądają też spotkania z dowództwem poligonu w tej części wybrzeża Bałtyku.

- Nie możemy wykonywać działalności gospodarczej z powodu zamykania strefy na morzu - powiedział Daniel Matuszewski. - To powoduje bankructwa rybaków, bo nikt się tą sprawą nie chce zająć, a relacje między środowiskiem rybaków i wojskiem są bardzo napięte.

Andrzej Duda petycje przyjął. Zapowiada rozmowy z ekspertami, jak powinna przebiegać racjonalna gospodarka morska połączona z ochroną środowiska Bałtyku i uwzględnieniem interesów rybaków łodziowych w celu zrównoważonego rozwoju rybołówstwa morskiego. Także w sferze sprawiedliwego podziału funduszy europejskich i w obronie polskiej racji stanu na forum unijnym.

- Z jednej strony słyszę, że rybacy są ograniczani w możliwościach połowowych, a z drugiej strony następuje grabież Bałtyku na skalę przemysłową poprzez odłowy paszowe, choć niszczą narybek dorsza, który stanowi podstawowy przedmiot połowów polskich rybaków - stwierdził prezydent RP. ©℗

Cały artykuł w środowym "Kurierze Szczecińskim"

Tekst i fot. (m)

Na zdjęciu: - Proszę pana, my tracimy nasz zawód, bo zasilamy rzesze bezrobotnych z powodu ograniczeń nakładanych przez wojsko na poligonie - usłyszał prezydent Andrzej Duda w rozmowach twarzą w twarz z rybkami łodziowymi. W tle cumujący statek szkoleniowy "Franek Zubrzycki II".

Prezydent obiecał rybakom (galeria) Prezydent obiecał rybakom (galeria) Prezydent obiecał rybakom (galeria) Prezydent obiecał rybakom (galeria) Prezydent obiecał rybakom (galeria) Prezydent obiecał rybakom (galeria) Prezydent obiecał rybakom (galeria) Prezydent obiecał rybakom (galeria) Prezydent obiecał rybakom (galeria)

Komentarze

@
A jaki jest efekt Komoro-obiecywanek lub Donaldo- obiecywanek ? A co z Kopaczo-obiecankami ?? I co było PO wyborach ??? Po 8 lat przy korycie i z jakim efektem końcowym ? Z jakim zadłużeniem kraju trzeba się zderzyć ? Pokażcie mi któregokolwiek z POprzedniej władzy który by się nie przechadzał jak Święty Mikołaj. Przynajmniej jednego !
2015-10-07 07:57:50
Edmund
Jeszcze kilkanaście dni Dudo-obiecywanek dla naiwniaków a po wyborach.....No chyba że wygra PIS to wtedy nie bedzie na kogo zgonić niewprowadzanie w życie tych obiecywanek.
2015-10-07 06:19:33
@@@
Pan Prezydent cały czas jak Święty Mikołaj :))
2015-10-07 06:02:24
TZ.
To jest jeszcze gdzieś statek, który nosi nazwisko komunistycznego działacza, skazanego w II RP za działalność antypaństwową?
2015-10-07 06:01:46
Makrela,
To bedzie zapewne tak: UE swoje, Nato / Wojsko swoje i Prezydent swoje...Wojewoda swoje, Burmistrz swoje i na koniec Rybacy swoje...czyli tam gdzie Kucharek szesc, tam nie bedzie za wiele co zjesc ??
2015-10-06 21:11:21

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie