sobota, 25 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Prezydent Krzystek pozywa Zachodniopomorską Kurator Oświaty

Prezydent Krzystek pozywa Zachodniopomorską Kurator Oświaty

Prezydent Krzystek pozywa Zachodniopomorską Kurator Oświaty
Data publikacji: 2019-12-06 16:02
Ostatnia aktualizacja: 2019-12-08 14:31
Wywietleń: 2814 431831

Prezydent Szczecina Piotr Krzystek złożył w piątek w sądzie prywatny akt oskarżenia przeciwko Magdalenie Zarębskiej-Kuleszy, Zachodniopomorskiej Kurator Oświaty w związku z jej ubiegłotygodniową wypowiedzią z konferencji prasowej dotyczącej finansowania oświaty. Kurator publicznie zarzuciła wtedy prezydentowi Szczecina kłamstwo. 

Przypomnijmy, że na koniec konferencji, po pytaniu dziennikarza dotyczącego argumentów Piotra Krzystka, kurator odpowiedziała: - Kłamie, przepraszam używam bardzo ostrego słowa, ale właśnie dlatego spotykamy się z państwem i chcemy to wyprostować - mówiła Magdalena Zarębska-Kulesza.

- Uważam, że są pewne granice wypowiedzi wysokich urzędników państwowych. Zarzucanie kłamstwa - wbrew danym oraz faktom - wpisuje się w agresywną retorykę prowadzaną przez niektórych funkcjonariuszy publicznych. W ten sposób próbuje się przeinaczać fakty i niestety taki przekaz dociera do części opinii publicznej. Nie mogę i nie chcę zgodzić się na takie prezentowanie rzeczywistości – swoją decyzje o pójściu do sądu wyjaśnia Piotr Krzystek.

Pozew został złożony w V Wydziale Karnym Sądu Rejonowego Szczecin-Centrum.

"Prezydentowi Szczecina nie zależy na wymierzeniu kary samej w sobie. Najważniejszą rzeczą jest potwierdzenie przez sąd, że wypowiedź Zachodniopomorskiej Kurator Oświaty jest nieprawdziwa. Jeśli do tego dojdzie, prezydent Piotr Krzystek będzie oczekiwał publicznych przeprosin oraz wpłaty określonej kwoty na organizację zajmującą się niepełnosprawnymi dziećmi" - w komunikacie na ten temat napisał Łukasz Kolasa, rzecznik prasowy prezydenta Szczecina

Wylicza on, że zgodnie z projektem budżetu na 2020 r., wydatki bieżące na oświatę pochłoną ponad 800 mln złotych. "Tymczasem dochody wyniosą niecałe 550 mln złotych. Oznacza to, że dopłata miasta wyniesie około 250 mln złotych. Tendencja wzrostu wydatków rośnie dynamicznie od kilku lat i mimo wzrostu subwencji oświatowej, nie pozwala ona choćby na pokrycie pensji nauczycieli" - ocenia rzecznik.

(ip)

Fot. Mirosław Winconek

Komentarze

0
No i wybraliśmy Prezydenta z jajmi. Trzymam kciuki pani prezydencie. Te bez mózgowe pisuary myślą że aby rozdawać kasę wystarczy drukarka w NBP . Mam nadzieję, że sędziowie mają dzieci, wnuki oraz kredyt na mieszkanie, będą z naszego miasta i będą sprawiedliwi.
2019-12-08 14:23:16
JANOSIK
PIOTREK dobrze ci tak po co zatrudniasz "ten wredny rodzaj". Postaw na chlopow w swoim Urzedzie a odmlodzisz Magistrat i nerwy bedziesz mial spokojne.
2019-12-07 22:34:39
liberum veto w Szczecinie
Piotr Skarga: "pierwej wiecznej ojczyzny nabywać niż doczesnej (...) jeśli zginie doczesna, przy wiecznej się ostoim" - i o to tu chodzi... To dziwne, Pan Krzystek był poparty przez PiS w wyborach i pisze do prokuratury na polityka PiS - gdzie tu gra zaspołowa? Co to za jednoczenie narodowe? Ano "wszystko wolno" czyli liberum veto i przygotowywanie dalszej kariery politycznej tego Pana, kosztem swoich sojuszników... Tak jak przed rozbiorami bałagan spowodowany ustanowieniem Kościoła Katolickiego wyżej niż monarchy i i nadmierna wolność rozwalała wewnętrznie kraj i cofała organizację państwa do czasów plemiennych, gdzie sąsiedzi budowali bardzo sprawne państwo.
2019-12-07 21:00:22
kamila
Kiedy będzie lepiej?Uczniowie wymagają troski i dobrego nauczania
2019-12-07 12:02:36
jprdl
Kolejny pokrzywdzony bidulek. Dać mu jakiś plac albo ulicę. Albo chociaż skwer na którym srają psy.
2019-12-07 10:26:24
@Szpinakowy Pałac
Za oświatę wziął się PiS i ją totalnie zdemolował. Teraz koszty swojego nieudacznictwa przerzuca na samorządy.
2019-12-07 09:37:32
Capilano
A ile wynosi zadłużenie Szczecina i ile trzeba płacić od niego odsetek? Na pewno by wystarczyło nie tylko na oświatę, szpitale, lodowiska jak to na pl.Orła Białego. Złemu gospodarzowi ciągle będzie za mało.
2019-12-07 03:01:16
Leszek56
Brawo. P. Prezydencie. Nie odpuszczać klamliwym ludziom ich partii i ideologi. Niech jeszcze wypowie się o. Jacyna. Ona też ma zawsze coś do powiedzenia - negatywnego. Jestem ciekaw do której partii przejdzie jak PiS będzie upadac .PiS obiecuje podwyżki i je daje tylko nie swoimi rękami. Tylko samorządu i pracodawców. Czas z tym skończyć. Nie długo to szpitale padną bo pieniędzy nie dają a podwyżki uchwalaja. Prezydencie ze wszystkim do sądu. Z podwyżką dla nauczycieli i dla szpitali też.
2019-12-06 23:03:05
ekolog
No to teraz każe nam gówno zawozić do ekoportu i płacić za utylizację.
2019-12-06 23:02:47
Szpinakowy Pałac
Lepiej wzieliby się za oświatę zamiast po sądach się włóczyć.I miastem trzeba lepiej zarządzać
2019-12-06 21:56:54
bezzzz
no cóż krzystek jak chłystek, wizja stshetchina rozbraja. nie wspomnę o projekcie floating bagno????
2019-12-06 21:42:52
hipnotyzer
drugi Kaszpirowski... a wystarczyłoby być dobrym gospodarzem i nie marnować pieniędzy na poronione/zepsute inwestycje
2019-12-06 21:07:09
Słyszeliście?
Szopki Srolskiego nie będzie w TVP. Przykładać PiS-owi nie uchodzi
2019-12-06 19:19:24
Marek
Kastowy sąd wiadomo jaki wyda wyrok.
2019-12-06 19:06:10
Tom
To jest po prostu hipokryzja najwyższego rozmiaru,sam słyszałem jak popierał nauczycieli aby strajkowali(wyższe pensje,i to o ile!!!)Wcześniej,i teraz krzyczy,że nie ma kasy.
2019-12-06 18:52:53
Odliczający czas ...PIS-ego upadku
A gdzie info o Guzikiewiczu który tuli ogon i odszczekuje wszystko w/s Grodzkiego??, gdzie dyżurny "Klara, Antoni" i tym podobne Trolle PIS "teść pasierba po_PO_" gdzie jesteście ?? Jak szczury się pochowaliście?? Bohaterowie "dojnej zmiany" i "republiki Banasiowej"...
2019-12-06 18:31:20
za własne pozywa
czy miejskie pieniądze, czyli również moje?
2019-12-06 18:30:40
Ale jak to?
Nie przełamią się opłatkiem na spotkaniu u księdza arcybiskupa?
2019-12-06 18:29:16
Ciemny Lud się nie połapie.
Brawo Prezydencie Krzystek. Nie można odpuszczać tym krzywoustym PiSowcom. PiSowcy potrafią tylko kłamać, bo liczą że Ciemny Lud się nie połapie w tym nawale kłamstw PiSowskich.
2019-12-06 18:24:50
Doradca Krzystka
Załatw sobie sędziego z listy Zaradkiewicza.
2019-12-06 18:17:46
Wyborca
Guzikiewicz też dzisiaj musiał "odszczekać" swoje fanaberie na temat Marszałka Senatu.Był przekonany że będzie miał partyjne"wsparcie" a okazało się że został wystawiony do wiatru i miał sam bronić przedstawionych fanaberii.A że te były jak wiadomo fałszywe i spreparowane na użytek politycznej młócki,nie był w stanie poprzeć ich dowodami.Miał do wyboru-; odszczekać lub Sąd.Posłusznie więc skulił ogon opuścił uszy i wklepał info ze słowem" przepraszam" ;-) Tu będzie podobnie bo niebawem przeczytamy,że źle ją Prezydent zrozumiał albo że było to wyjęte z kontekstu i nie dotyczyło Prezydenta.Oklepany modus-operandi w sytuacji kiedy "pali się pod nogami"
2019-12-06 17:23:49
Gość
Wart Pac pałaca ..
2019-12-06 16:49:24
jg729
I teraz wolny i niezawisły sąd wyda wyrok.Dla kogo? Nietrudno zgadnąć.
2019-12-06 16:30:55
Tadeusz
I kogo mamy za prezydenta?
2019-12-06 16:27:14
Niesamowite
I kogo mamy za kuratora?
2019-12-06 16:19:02
Moim zdaniem
Brawo