Czwartek 07 lipca 2022r. 
REKLAMA

Prezes SEC-u konsulem honorowym RFN

Data publikacji: 2019-06-29 10:01
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:44
Prezes SEC-u konsulem honorowym RFN
 

Mariusz Rafał Majkut został konsulem honorowym Republiki Federalnej Niemiec w Szczecinie. Oficjalna ceremonia odbyła się w w biurze Konsula Honorowego w biurowcu Lastadia.

Nowy Konsul Honorowy RFN jest prezesem Szczecińskiej Energetyki Cieplnej i równocześnie członkiem zarządu E.ON edis energia w Warszawie. Jest blisko związany z Niemcami, odbył tam część swoich studiów, a także przez wiele lat był zatrudniony w Niemczech w branży energetycznej.

Zadania Konsula Honorowego będą skupiać się na: wspieraniu współpracy gospodarczej pomiędzy Polską a Niemcami; pielęgnacji relacji kulturalnych; udzielaniu porad i wsparcia obywatelom niemieckim. Ponadto może on m.in. uwierzytelniać dokumenty oraz wystawiać zaświadczenia.

(isz)

Na zdjęciu od lewej: Parlamentarny Sekretarz Stanu na Pomorze Zachodnie Patrick Dahlemann, nowy Konsul Honorowy RFN Mariusz Majkut, Konsul Generalna Niemiec Cornelia Pieper, Prezydent Szczecina Piotr Krzystek. 

Fot. Marcin Delektowski  

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Tutejszy
2019-06-30 12:49:12
Nowy Konsul niemiecki w Szczecinie, który nawet mówi po Niemiecku i studiował w Niemczech to prawdziwy postęp. Bo naprawdę rozumie drugą stronę. Młoda generacja otworzy nowe perspektywy. Ale dziwi mnie bardzo, po co ten ten komunista Dahlemann z SPD wciska się w te zdjęcie. To jak by PZPR i SED razem zmartwychwstało. Trzeba stanowczo dekomunizować stosunki polsko-niemieckie. Niemieckie lewusy z SPD manipulują od lat szczecińskie społeczeństwo. Wcinają się w politykę polską i polską gospodarkę. Ten Dom Gospodarki to nic więcej, jak po prostu nieprzyjacielski Dom niemieckiej Propagandy i Antypolskości w Centrum Miasta Szczecin. Kto na takie coś pozwolił? Szczecin powinien zacząć się bronić przed skrajnymi manipulacjami niemieckich socialistów i innego lewactwa za Odry. Trzeba by sprawdzić oficjalny statut tego Domu Gospodarki i zabronić, albo stanowczo działać przeciw. Szczecin to polskie miasto, polska ziemia a nie kolonia niemiecka.
A w Opolu E.ON terroryzuje władze miasta
2019-06-29 20:11:27
by przejąc opolską energetykę cieplną, po przejęciu szczecińskiej energetyki dawałoby to szanse odsprzedania obu firm np Gazpromowi - podobnie stało się na Węgrzech - dlaczego powinno obchodzić to Szczecinian? a dlatego że Gazprom podniósł kilkukrotnie ceny ciepła dla odbiorców. I co zrobicie, będziecie siedzieć w zimnych mieszkaniach zimą? I komu zrobicie na złość? Kaczyńskiemu?
Brawo
2019-06-29 14:13:48
To bardzo dobra informacja,powodzenia aby Polsko-Niemiecka kooperacja wszystkim przyniosla pozytywy w codziennym dniu.
Co?
2019-06-29 11:53:09
W siedzibie firmy konsulat?
inż ,SOCHA.
2019-06-29 11:40:29
ale ma garby dobry wie gdzie kasa i mało problemów no powodzenia
BTM
2019-06-29 10:33:58
Ukryta opcja niemiecka atakuje.
obserwator
2019-06-29 10:30:24
Już od kilku lat apeluje na tym forum , aby konsulem honorowym mianować Panią Laurę Hołowacz z ATS INTERNATIONALE SPEDITION z siedibą w Starej Rzeżni za wybitne zasługi dla miasta szczególnie za wklad w renowację Lasztowni , odbudowę Bulwarów na Wałach Chrobrego , działalność biznesową , społeczną i kulturalną w tym wiele inicjatyw ekonomicznych zbliżających polskich i niemieckich przedsiębiorców. To wybitna osobą z wieloma inicjatywami i wielkim znaczeniu dla miasta , pozycji Szczecina w Polsce i w Europie.
ciekawy
2019-06-29 10:20:08
A poprzednik nie przeszedł się powitać? Widać, że Sochański manier nie posiada, ale przecież wiadomo z jakiej jest partii. Witt, Matecki i inni...

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA