piątek, 20 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Prezes Maciej Strączyński oficjalnie przedstawiony

Prezes Maciej Strączyński oficjalnie przedstawiony

Prezes Maciej Strączyński oficjalnie przedstawiony
Data publikacji: 2017-09-15 16:56
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:27
Wywietleń: 1218 292375

Proces członków gangu „Picka", gwałciciela i bezwzględnego zabójcy ze Świnoujścia czy „Selekcjonera" (mordercy bezdomnych), to tylko niektóre sprawy, które Maciej Strączyński prowadził jako sędzia Sądu Okręgowego w Szczecinie. Zwrócił na siebie uwagę również jako szef sędziowskiego stowarzyszenia „Iustitia". 11 września został powołany na prezesa SO. W piątek 15 września- oficjalnie przedstawiony.

Nowy prezes szczecińskiego Sądu Okręgowego zastąpił na stanowisku sędzię Halinę Zarzeczną, której kadencja upłynęła 3 czerwca - do czasu powołania kolejnego prezesa czasowo jego obowiązki pełniła wiceprezes sędzia Bogumiła Staniek (nadal pozostaje zastępcą). Maciej Strączyński jest pierwszym sędzią powołanym bezpośrednio przez ministra sprawiedliwości. Do tej pory minister jedynie proponował swoją kandydaturę Zgromadzeniu Przedstawicieli Sędziów, a ono wyrażało swoją opinię, jeśli była negatywna, mógł skierować sprawę do KRS.

Obecnie, z powodu zmiany przepisów, minister nie pyta już o opinię Zgromadzenia. Ogranicza się do przedstawienia wybranego przez siebie kandydata. W  piątek odbyło się to przedstawienie. W imieniu ministra dokonał tego Łukasz Piebiak - podsekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości. W Zgromadzeniu wzięli również udział, sędzia Maciej Żelazowski, prezes Sądu Apelacyjnego w Szczecinie, oraz sędzia Beata Górska, wiceprezes SA.

Strączyński jest karnistą. To jeden z najbardziej doświadczonych sędziów. Prowadził wiele głośnych procesów - w III wydziale karnym. Bezpośrednio przed nominacją pracował w V wydziale penitencjarnym Sądu Okręgowego w Szczecinie. Jak się dowiedzieliśmy, jako prezes sądu wciąż będzie sędzią orzekającym, tym razem w IV wydziale karnym odwoławczym.

Leszek Wójcik

Fot. SO Szczecin

Na zdjęciu: Łukasz Piebiak, podsekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości (klaszcze), przedstawił w piątek Zgromadzeniu Przedstawicieli Sędziów Sądu Okręgowego w Szczecinie nowego prezesa SO, sędziego Macieja Strączyńskiego (z mikrofonem w ręku). W środku Maciej Żelazowski, prezes Sądu Apelacyjnego w Szczecinie.

 

 

Komentarze

DYZIO MARZYCIEL
czy zrobia tak by procesy nie trwaly latami? by terminy rozpraw byly z tygodnia na tydzien? czy dalej sedziowe beda udawac ze maja za duzo pracy i nic nie mozna zrobic - W SADACH NIE STOSUJE SIE ZADNYCH ZASAD ZARZADZANIA CZASEM TYLKO SEDZIOWE DOSTAJA DUZE WYPLATY ZA UPOKARZANIE OBYWATELI SWOIM IGNOROWANIEM PODSADNYCH;
2017-09-16 07:47:38

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
23
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy