Czwartek 21 października 2021r. 
REKLAMA

Premier Mateusz Morawiecki z wizytą na lotnisku Szczecin-Goleniów

Data publikacji: 2019-10-07 16:05
Ostatnia aktualizacja: 2019-10-08 11:13
Premier Mateusz Morawiecki z wizytą na lotnisku Szczecin-Goleniów
 

Plany związane ze znaczną rozbudową portu lotniczego Szczecin-Goleniów potwierdził w poniedziałek (7 października) podczas konferencji prasowej, która odbyła się właśnie na lotnisku, premier RP Mateusz Morawiecki.

Premier pojawił się na regionalnym lotnisku w towarzystwie między innymi ministrów infrastruktury Andrzeja Adamczyka oraz gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marka Gróbarczyka. W trakcie krótkiego spotkania z dziennikarzami nie pojawiło się w zasadzie nic nowego, potwierdzono jedynie to, co wiadomo od kilku miesięcy. Bo już w lipcu zawarte zostało porozumienie pomiędzy Przedsiębiorstwem Państwowym Porty Lotnicze a Urzędem Marszałkowskim oraz gminami Szczecin i Goleniów, na mocy którego na rozbudowę lotniska przeznaczonych zostanie około 108,5 mln zł. Jedynym novum jest to, że pod koniec września złożono do Komisji Europejskiej wniosek notyfikacyjny dotyczący dofinansowania lotniskowej spółki, który de facto da zielone światło dla wszczęcia procedury przetargowej.

Premier Morawiecki podkreślał, że realizacja zaplanowanych prac zwiększy szanse gospodarcze całego regionu, a liczba obsługiwanych w Goleniowie pasażerów znacznie wzrośnie.

– Według naszych projekcji za kilkanaście lat może być to nawet 2 mln osób rocznie – mówił. – A o to nam właśnie chodzi, żeby zwiększyć i ruch turystyczny, i przede wszystkim szanse gospodarcze regionu, który do tej pory nie jest w wystarczającym stopniu zintegrowany z resztą kraju. Stąd port lotniczy Szczecin-Goleniów łączy się tak pięknie z Centralnym Portem Komunikacyjnym, z tak ważnymi arteriami komunikacyjnymi jak S3, S6, a w przyszłości S10 i S11, a z drugiej strony także z bezprecedensowym rozwojem dróg lokalnych i powiatowych. Na pewno jego rozbudowa przyczyni się także do wzrostu ruchu turystycznego, a kto wie, może w przyszłości będzie stąd można latać na przykład bezpośrednio do Stanów Zjednoczonych. Bardzo się cieszę, że udało się w tej sprawie porozumieć ludziom z różnych stron sceny politycznej.

Plan inwestycyjny dla goleniowskiego lotniska zakłada między innymi rozbudowę terminalu pasażerskiego, modernizację systemu nawigacyjnego i poszerzenie parkingów. Prace powinny ruszyć w przyszłym roku.

Tekst i fot. (lbp)

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

do @ kawek i innych PO_..w
2019-10-08 10:39:53
” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”.......Więcej Sławka N, Jachiry, byłych z PZPR i "cipomaryjek" i "trzynastego nawet w grudniu jest wiosna".....PO_Sofija była już u "Donka" PO wytyczne - za "komuny" się mówiło; pojechał do Moskwa po wskazówki, teraz kierunek dla PO...w jest odwrotny.....Nie z "pisdzielcami" mi po drodze, ale wolę "złodzieji, którzy przynajmniej się dzielą".
Pinokio
2019-10-08 06:53:53
Pan Mateuszek ma krotka pamiec pewno juz zapomnial jak prom mial budowac i tak bedzie z rozbudowa lotniska Propaganda Propaganda
XU
2019-10-08 05:40:34
troche za daleko to lotnisko od Szczecina - na sile sie inwestuje w Goleniow - a od tylu lat nie idzie, i nie wiadomo czy bedzie dochodowe - to blad lat 90tych, trzeba bylo wybudowac nowe lotnisko blizej Szczecina z mozliwoscia dojazdu z centrum w 15 minut szybkim SHUTLE-BUS. To za drogo z tym Goleniowem, ten pociąg na lotnisko - to za drogo - stacja kolejowa nie wykorzystana i tak dalej....Goleniow ma za malo mieszkancow i potem nastepne rzady by zwiekszyc zaludnienie i zapewnic dochodowosc przyjma 500.000 uchodzcow z Afganistanu, Pakistanu, Nigerii, Erytreii, Somalii...itp i wtedy bedzie odpowiednie zaludnienie by splacac te koszty przeinwestowania w Goleniow - zamiast tego mozna bylo poprawic komunikacje wewnatrz Szczecina by czas podrozy z jednego konca miasta skrocic, a na obrzezach wybudowac przemysl zamiast tej pokraki przemyslu jaka jest strefa przemyslowa w Goleniowie -
Dlaczego jest jak jest...
2019-10-07 21:23:08
Jak do tego doszło? Kaczyński przez kilkanaście lat (od 2005 roku) konsekwentnie prowadził kampanię nienawiści do politycznych konkurentów. Efekt? - Wyborcy PiS są na wojnie. Brak reakcji na nieetyczne postępowanie prezesa i jego przydupasów, świadczy, że wyborcy PiS wszystkich posiadających inne poglądy, traktują jak wrogów. Wojna zmienia aksjologię. Prowadzący wojnę wybaczają swoim żołnierzom czyny naganne. Kradzieże nazywają konfiskatami, albo zdobywaniem łupów i nowych przestrzeni. Mordercy okaleczający wrogów zostają bohaterami wojennymi. Podczas bitwy nie zmienia się dowódców. - Dlatego każdą zbrodnię wybaczą Ziobrze, Kamińskiemu, Kaczyńskiemu i Morawieckiemu. Atmosferę wojenną podgrzewa polski episkopat błogosławiący oddziały hejterów wyruszające do walki z imigrantami i LGBT. Polscy biskupi szczują. Naśladują postępowanie biskupów hiszpańskich przed wybuchem wojny domowej w 1936 roku. Historia niczego ich nie nauczyła.. Adam Jezierski
tak będzie po wyborach jeżeli nie ruszymy dudy i nie zagłosujemy przeciw PIS
2019-10-07 21:18:12
Dlatego trzeba zamkac usta wszystkim wolnym mediom czyli je repolonizowac. W praktyce to oznacza zlikwidowanie prywatnych mediow ,ktore sa krytyczne wobec PiS. Dyktatura Kaczynskiego nie znosi wolnych mediow bo zadaja klopotliwe pytania. Kaczynski przywyczajony jest do wywiadow w ktorych dziennikarze pytaja w pozycji kleczacej. Przyklady takich scenariuszy wydzielismy w wydaniu TVP. Holecka, Ziemiec czy Adamczyk nigdy nie odwaza sie zadac pytania z ktorym prezes mialby klopot. Taka wolnosc i taka sprawiedliwosc.
popijajać kawkę..
2019-10-07 21:14:55
Skarb państwa nie dokłada do inwestycji, ale Matołuszek na pewno przyjedzie na otwarcie i stwierdzi że tunel powstał dzięki pisowi, bo opozycja to wiadomo?
@PO_pijaj kawkę..
2019-10-07 20:54:31
Czasem lepiej jest milczeć i tylko wyglądać na idiotę, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. PS. Przetłumaczysz ten bełkot z twojego na nasz?
Bardzo się cieszę!
2019-10-07 20:30:00
Niestety ja w nadchodzących wyborach nie będę miał możliwości zagłosowania bo mnie nie chcą wypuścić te kodziarze z Broniewskiego, ale w następnych sądzę, że już będę mniej gnębiony przez totalnych lekarzy.
Bardzo się cieszę!
2019-10-07 20:04:16
Nareszcie mamy w Polsce rząd, który dba o wszystkich, a nie tylko o koleżków. Oby PiS rządził jak najdłużej!
senior
2019-10-07 19:38:24
jeden przypłyną promem drugi lodołamaczem
PO_pijaj kawkę..
2019-10-07 19:14:50
- dalej i czekaj na "białego konia", od służby zdrowia jest Arłukowicz i gdy zdobędziecie władzę wszystko się odmieni.....Budka obniży leki z 1000 zeta na 3zł 20 groszy..Jeśli biega o drożyznę to pan PO_j.b (słowa N...) obejrzał "njusa" z „Zakupy udowodniły jak w ostatnich czterech latach podrożały ceny żywności. Podstawowe produkty podrożały nawet 3-krotnie - na przykład kapusta, z ok. 2 zł do 6 zł za kilogram!" . Tak dla przy_PO_mnienia; ” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”,
Stocznia
2019-10-07 19:04:56
Po co tu ten kłamca?
popijajać kawkę..
2019-10-07 16:56:32
a tak mialo byc pieknieno tak na łapówki dla obywateli jest( 500+),ale reszta lezy,sluzba zdrowia,szkolnictwo,0km autostrad,ekologia,sadownictwo,inflacja,drożyzna , brak pieniedzy na dokonczenie robot drogowych.mieszkania +,mosty na naszych duzych rzekach+,windy w budynkach Do czwartego pietra , leki 75+ samochody elektryczne, promy morskie,autobusy do kazdej malej miejscowosci itd. itd .Moze ktos napisze co udalo sie zrealizowac
W planowani są "miszczami"- Energopol??
2019-10-07 16:46:38
Po wyborach : chcieliśmy dobrze , ale wyszło , jak zwykle ...Tylko kto tą propagandę nieudaczników jeszcze kupuje i na nich zagłosuje ...tych mi już teraz żżaalll.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ