poniedziałek, 01 czerwca 2020.
Strona główna > Wiadomości > PRD Nowogard dokończy roboty na A6

PRD Nowogard dokończy roboty na A6

PRD Nowogard  dokończy roboty na A6
Data publikacji: 2020-04-02 16:09
Ostatnia aktualizacja: 2020-04-03 09:41
Wywietleń: 2024 449823

Szczeciński Oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad podpisał umowę na dokończenie robót na autostradzie A6 Szczecin Dąbie – Rzęśnica. Za 2,98 mln złotych wykona je firma PRD Nowogard.

Poprzedni wykonawca inwestycji - firma Energopol Szczecin - zrealizował około 80 proc. zakresu prac, po czym je wstrzymał. Skutkowało to odstąpieniem z jego winy od umowy przez GDDKiA w październiku 2019 r. Dokończenie robót zostało podzielone na mniejsze przetargi. Do końca roku przedsięwzięcie ma być zakończone.

PRD Nowogard na uporanie się z całością prac ma 6 miesięcy, ale na wykonanie głównego zakresu robót - warstwy ścieralnej na jezdni w stronę Szczecina - 2 miesiące.

- Wykonawcy został już przekazany plac budowy, wprowadza zmiany organizacji ruchu i w najbliższych dniach rozpocznie pierwsze prace - mówi Mateusz Grzeszczuk, rzecznik prasowy Oddziału GDDKiA w Szczecinie.

W pierwszym etapie prac PRD Nowogard wykona przewiązkę między jezdniami w rejonie węzła Rzęśnica, która umożliwi przeniesienie ruchu na jezdnię w stronę Świnoujścia (obecnie ruch odbywa się jezdnią w stronę Szczecina). W tym czasie zostaną również wykonane zjazdy awaryjne na zamkniętej obecnie jezdni. W II połowie kwietnia ruch będzie się już odbywał jezdnią w stronę Świnoujścia, a na jezdni w stronę Szczecina będzie wykonywana brakująca warstwa ścieralna.W wakacje ruch na tym odcinku ma już się odbywać dwoma jezdniami po dwa pasy ruchu w każdą stronę.

A6

- Do publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej wysłaliśmy ogłoszenie o przetargu na dokończenie przejścia dla zwierząt na wschód od węzła Rzęśnica -  dodaje Mateusz Grzeszczuk. - Wcześniejszy wykonawca zrealizował większość prac konstrukcyjnych. Do wykonania zostały zasypki obiektu i roboty wykończeniowe. Ten przetarg obejmuję również wygrodzenie trasy na tym odcinku. Na realizację robót wykonawca będzie miał 5 miesięcy. Termin składania ofert został wyznaczony na 8 maja.

 (ip)

Fot. GDDKiA/Szczecin

 

PRD Nowogard  dokończy roboty na A6

Komentarze

@Scieralna
Mogłeś się zgłosić i zrobić to szybciej.
2020-04-02 19:51:40
@Scieralna
Popatrz na załączoną fotkę, to zobaczysz, że nie tylko chodzi o warstwę ścieralną. Pracy jest trochę więcej.
2020-04-02 18:52:39
Scieralna
Co to za firma co potrzebuje kilka miesięcy na położenie 8km warstwy ścieralnej z masy bitumicznej o grubości 40mm gdzie wykonawca drogi s8 układał jeden kilometr drogi dxiennie o podobnej szerokości drogi za pomocą niemieckiego rozściełacza asfaltu typu gigant szerokość robocza tej maszyny ok 10m.(plus 6 walców do ubijania) Czas wykonania warstwy ścieralnej 8km drogi dwa pasy jednej jezdni wyniósł tam 8 dni a dwie jezdnię 16 dni roboczych.
2020-04-02 17:05:18

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Krótki rejs po porcie

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy jesteś za zniesieniem obowiązku noszenia maseczek?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie