Niedziela 16 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Prawie 3,5 tys. wolnych miejsc w szkołach średnich regionu

Data publikacji: 2019-08-15 09:15
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-16 13:47
Prawie 3,5 tys. wolnych miejsc w szkołach średnich regionu
 

Prawie 3,5 tys. miejsc w szkołach średnich czeka na absolwentów podstawówek i gimnazjów na Pomorzu Zachodnim – wynika z informacji przekazanych przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie.

W województwie zachodniopomorskim po drugim etapie rekrutacji zostało 3489 wolnych miejsc w szkołach ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych. W szkołach ponadgimnazjalnych wolnych miejsc jest 1751, a w szkołach ponadpodstawowych 1738. Wykaz wolnych miejsc w szkołach na Pomorzu Zachodnim dostępny jest na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Szczecinie.

W tym roku na potrzeby rekrutacji w prowadzonych przez Szczecin liceach ogólnokształcących dla młodzieży, technikach i branżowych szkołach pierwszego stopnia przygotowanych zostało na rok szkolny 2019/2020 blisko 8 tys. miejsc w klasach pierwszych w szkołach publicznych.

- Tegoroczna rekrutacja była dużym wyzwaniem, ponieważ brali w niej udział zarówno absolwenci ośmioletnich szkół podstawowych, jak również absolwenci trzyletnich gimnazjów - powiedziała cytowana w komunikacie dyrektor wydziału oświaty szczecińskiego magistratu Lidia Rogaś. - Jednak dzięki wytężonej pracy wydziału oświaty, jak również dyrektorów placówek, udało się przygotować szczecińskie szkoły na przyjęcie tzw. podwójnego rocznika i zapewnić odpowiednią liczbę miejsc dla uczniów.

W rekrutacji uzupełniającej do szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych łącznie wzięło udział 323 kandydatów. 175 ubiegało się o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej, a 148 do szkoły ponadgimnazjalnej. Spośród nich 266 zostało zakwalifikowanych do przyjęcia do wskazanych przez siebie placówek.

Do ubiegłego piątku osoby, które były zainteresowane nauką w szczecińskich placówkach musiały potwierdzić wolę przyjęcia. Ostatecznie spośród zakwalifikowanych kandydatów na naukę w szczecińskich szkołach ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych zdecydowało się 211 uczniów, którzy wzięli udział w rekrutacji uzupełniającej.

Łącznie, podczas rekrutacji właściwej oraz rekrutacji uzupełniającej, do szczecińskich szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych zostało przyjętych 8383 uczniów (zarówno do placówek publicznych, jak i niepublicznych).

Szczecińskie szkoły w dalszym ciągu dysponują wolnymi miejscami dla osób, które nie zostały jeszcze zapisane do konkretnej placówki. Na tym etapie uczniowie, którzy chcieliby kontynuować naukę w szczecińskich placówkach, powinni indywidualnie zgłaszać się do dyrektorów poszczególnych techników oraz szkół branżowych pierwszego stopnia.

(pap)

Fot. Robert Wojciechowski

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Zako
2019-08-16 13:45:42
Cytat z Radia Szczecin: "Wolne miejsca w szczecińskich szkołach dostępne są m.in. w Centrum Mistrzostwa Sportowego, Zespole Szkół Samochodowych, Zespole Szkół Budowlanych czy w Centrum Edukacji Ogrodniczej." A szczecińskie kuratorium nie potrafi (lub nie chce) zapisać pliku z informacją o wolnych miejscach w formacie dostępnym dla wszystkich. Ale taki teraz mamy poziom oświaty.
Alicja
2019-08-16 08:48:59
Są w Szczecinie licea do których nie puściłabym swojego dziecka. Propaganda działa na całego. Nie ma miejsc w normalnych liceach, natomiast wolne miejsca w zawodówkach nie są żadną atrakcją, ponieważ nie zrobi się z przymusu fryzjera, hydraulika czy innego kuśnierza. To tak jakby z humanisty zrobić na siłę matematyka i odwrotnie. Wg PIS jest ok bo co innego mają gadać. Za komuny też była siła propagandy ale ci biją wszystkich na głowę z jej szerzeniem. Za parę lat zobaczycie jakie pokolenie wyjdzie po tych naukach po reformie szkolnictwa. PIS zabił nasze bardzo dobre szkolnictwo. Wystarczyło tylko podnieść jakość szkolnictwa, no ale po co, lepiej je rozwalić. Teraz najważniejsza w szkole jest religia - dwie godziny religii a jedna historii (brawo dobra zmiano), bo po co im ludzie wykształceni i samodzielnie myślący. Oni chcą aby społeczeństwo było ciemne bo takim świetnie się rządzi i pomiata. Na razie kupują głosy a potem niewykształconym ludziom wystarczy jak będą wciskać kit, bo i tak na nich pójdą i zagłosują.
Kwik kwik
2019-08-15 15:32:45
Muuuu ,ja chce do szkoly
teść pasierba do @ Magda
2019-08-15 14:30:29
- ja też miałem być takim przymusowym muzykiem....Życzę twoim dzieciom i wnukom żeby taki przymusowy muzyk zagrał na Twoich x-dziesiątych urodzinach.
Do @teść pasierba do @ Magda
2019-08-15 14:01:51
Życzę twoim dzieciom i wnukom żeby taki przymusowy hydraulik robił im kanalizę a technik naprawiał samochód. Nie tobie, bo widzę żeś już nie tylko stary ale też...
teść pasierba do @ Magda
2019-08-15 13:29:23
- w liceach jest brak, ale w zawodówkach nad to.... Kochana Madziu to jest wynik tzw. demokracji gdzie działa "niewidzialna ręka rynku"! Demokracja obecna potrzebuje fachowców z tych szkół, a Tobie się marzy "cieszenie się"... Szanowna Madziu te czasy od "cieszenia się" nie wrócą! Społeczność tak się organizuje iż potrzeba jej w tech chwili hydraulika lub technika....P.S. - w 1964 startowałem do dawnego TŁ (Dworcowa), z braku miejsc zaproponowano mi Twoje ulubione "liceum", czyli ja miałem uczyć się w Liceum Muzycznym (!!!!). Poszedłem do zawodówki (ZSŁ) i skończyłem później także TŁ (była możliwość przejścia).
A Ci z Lewej...
2019-08-15 12:01:04
Jak zwykle odwroca Kota ogonem... i Uparcie beda se tlumaczyc "PO-d gorke"... ze odwrotnie ??
krotko
2019-08-15 11:41:26
pamietacie jak rozni kodziarzei broniarze darli mordy ze bedzie koniec swiata.
Magda
2019-08-15 10:52:25
Olek i teśc, czytajcie dokładnie. Zostały miejsca w technikach i branżówkach, a nie liceach ogólnokształcących, które cueszą się największym zainteresowaniem. W liceach miejsc było o wiele za mało.
Olek
2019-08-15 10:03:03
Zatem POwcy, KODziarze, Komuniści, Pederaści i złodzieje przeproście Szczecinian za kłamstwa, które nam prezentowaliście! Apel ten nie odniesie skutku - zdaję sobie z tego sprawę - bo z natury jesteście oszustami.
teść pasierba
2019-08-15 09:59:55
- gdzie są te kwiczące "świnie+ i krowy+", czyt. strajkujące ciało pedagogiczne?.... Kwików i ryków było dostatecznie dużo od ludzi Sławka Broniarza w trosce o uczniów.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA