Czwartek, 22 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Prawie 120 milionów na utrzymanie drogi S6 Goleniów-Koszalin

Data publikacji: 24 grudnia 2019 r. 23:29
Ostatnia aktualizacja: 26 grudnia 2019 r. 14:32
Prawie 120 milionów na utrzymanie drogi S6 Goleniów-Koszalin
 

Za kompleksowe i całoroczne utrzymanie blisko 140 km, oddanej do ruchu w tym roku, drogi ekspresowa S6 od Goleniowa do Koszalina wraz z obwodnicą Nowogardu będzie odpowiedzialna firma Maldrobud. Dostanie za to maksymalnie 119,6 mln zł w ciągu czterech lat.

- Wykonawca przez najbliższe 4 lata i 8 miesięcy będzie zapewniał kompleksowe letnie i zimowe utrzymanie drogi ekspresowej - poinformował Mateusz Grzeszczuk, rzecznik prasowy GDDKiA. - Dotychczas droga S6 była objęta, zawartymi wcześniej, odrębnymi dla danego zakresu czynności umowami.

Trzy zadania na S6

S6 od Goleniowa do Koszalina została podzielona na trzy zadania kompleksowego utrzymania: Goleniów – Kiełpino, Kiełpino – Ustronie Morskie i Ustronie Morskie - koniec  obwodnicy Koszalina i Sianowa. Przetarg na wszystkie zadania wygrała firma Maldrobud z Myśliborza. Wykonawca będzie prowadził swoje działania w oparciu o trzy obwody utrzymania drogi ekspresowej: Wojcieszyn, Kołobrzeg i Dobre, które powstały wraz z budową drogi S6.

Zimą droga będzie utrzymywana w najwyższym obowiązującym na drogach krajowych, pierwszym standardzie utrzymania.

Kompleksowo bo efektywniej

W ramach umów na kompleksowe utrzymanie jeden wykonawca odpowiada za całość utrzymania drogi, zarówno latem, jak i zimą. Pracownicy GDDKiA kontrolują jakość i terminowość realizowanych przez wykonawcę prac. Obecnie umowami kompleksowymi na drogach krajowych w regionie objęte są drogi na terenie rejonu Lipiany oraz S3 Szczecin-Myślibórz. Celem podejścia kompleksowego do utrzymania dróg jest większa efektywność finansowa i lepsza jakość utrzymania dróg.

(ip)

Fot. GDKiA

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA