Piątek 27 stycznia 2023r. 
REKLAMA

Praga na pl. Orła Białego

Data publikacji: 2019-11-22 21:56
Ostatnia aktualizacja: 2019-11-25 13:44
Praga na pl. Orła Białego
 

Tego jeszcze w Szczecinie nie było! Już w ten weekend na pl. Orła Białego zawita czeska kuchnia, browary i tradycyjna muzyka. Za sprawą Szczecin Czech Fest górny taras Starego miasta ma się stać małą lokalną Pragą z - jak zapowiadają organizatorzy - niesamowitym klimatem i gorącą atmosferą klasycznej hospody.

Ma to być swoisty festiwal smaku, koloru i czeskiej tradycji. Dwudniowa (23-24 bm.) okazja do zabawy: z ciekawym programem, konkursami z nagrodami, pokazami tapsterów, żywymi maskotkami, strefą dziecięcych animacji, ściankami do zdjęć i morzem innych atrakcji. Jak przystało na kolejną odsłonę szczecińskiego „Nowego życia placu".

W sobotnio-niedzielnej odsłonie od godz. 11 będzie funkcjonowała przede wszystkim strefa gastronomiczna, czyli czeskie przysmaki, foodtrucki, browary i słodkości. To dla wszystkich, gdy równolegle na najmłodszych będzie czekała strefa animacji: gry, zabawy, kolorowanki. Natomiast co godzinę - od g. 13.30 - mają się odbywać kolejne wydania „czeskiego quizu", czyli dawka czeskiego humoru wplecionego w fantastyczne konkursy z nagrodami.

Natomiast od godz. 20 w sobotę (23 bm.), a od g. 19 w niedzielę (24 bm.) zaplanowano pokazy w wykonaniu profesjonalnych tapsterów. za sprawą których będzie każdy będzie mógł poznać sztukę warzenia piwa, jakimi metodami powinno się nalewać browar, a też nie zabraknie innych ciekawych historii: to nie tylko z żacholeckiego lasu, ale też niejednej rozśpiewanej hospody.

Oficjalne zakończenie Szczecin Czech Fest zaplanowano na godz. 20, w niedzielę (24 bm.). Choć klimat praskiej zabawy i czeskiego humoru z pewnością da się przenieść z pl. Orła Białego także do pobliskich przyjaznych lokali.

(an)

Praga na pl. Orła Białego? W cyklu wydarzeń „Nowego życia placu" - gdzie wszyscy są mile widziani - to da się zrobić!

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Quistorp.
2019-11-24 17:03:13
Jak tak dalej pójdzie to widzimy wszelkie oznaki najbliższej przyszłości, podobne do historii kościoła w Neunbrandenburgu. Imprezy wkroczą na teren do wnętrza katedry p.w. św. Jakuba. W Neunbrandenburgu Kościół zamieniono na Konzertkirche. Jaśniej dla Szczecinian. Hala koncertowa w kościele. I frekwencja pewna i dochody pewne, i pogoda nie jest przeciwnikiem radowania się na duchu.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA