niedziela, 15 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Pracują bez protestu

Pracują bez protestu

Pracują bez protestu
Data publikacji: 2017-05-02 15:04
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:22
Wywietleń: 593 248957

Na wtorek (2 maja) zapowiadano ogólnopolską akcją protestacyjną pracowników niektórych sieci handlowych. Ma polegać na przesadnie skrupulatnym i dokładnym wykonywaniu powierzonych obowiązków przez pracowników i przestrzeganiu obowiązujących w danym sklepie procedur. Od rana nie ma sygnałów, by klienci szczecińskich sklepów spotykali się z takimi sytuacjami.

Według zapowiedzi, w proteście przeciwko złym warunkom pracy i płacy miało wziąć udział kilkanaście tysięcy pracowników zatrudnionych w kilkuset dyskontach, hipermarketach i centrach dystrybucyjnych. Pomysł wyszedł z sieci Biedronka, dołączyć miały m.in.: Auchan, Tesco, Decathlon, Dino, Makro, Arel, centrum dystrybucyjne sieci Amazon we Wrocławiu. „Solidarność” wydrukowała 100 tys. ulotek i 50 tys. naklejek z informacjami o proteście.

- Nie zauważyłem, żeby obsługa sklepu pracowała inaczej - mówi pan Karol, mieszkaniec prawobrzeża, który we wtorek robił zakupy w Kauflandzie. - Nie spotkałem się tam również z żadną informacją na temat protestu.

Pan Czesław, który na zakupy wybrał się do Biedronki w Zdrojach, też został obsłużony tak, jak zwykle.

- Były spore kolejki do kas, ale klientów obsługiwano sprawnie - mówi.

(g)

Fot. Robert Stachnik

Komentarze

:)
@Klient : zawsze mozesz pomoc jako wolontariusz w pakowaniu towaru, np na zachodzie kasjerzy nie kasuja kolejnej osoby do momentu kiedy poprzednia nie spakuje wszystkiego, u nas tez tak powinno byc ale jak narazie nie jest a ze ktos nie ogarnia np tego ze najpierw laduje towar a na koniec płaci zamiast na odwrót to było by szybciej
2017-05-02 22:17:42
Klient
Znaczy dzień jak co dzień, czyli kliencie kupuj i czym prędzej z towarem z taśmy przy kasie spadaj.
2017-05-02 17:37:19
Jas
@J to protestuj ,po co pracujesz, chyba że żyjesz na koszt innych ,załóż własną firmę i sobie protestuj 24h kto ci broni.
2017-05-02 16:44:18
J
To bardzo smutne, bo liczyłam na paraliż - tylko w ten sposób da się coś ugrać... :-/ Niestety, po raz kolejny widzę, że w Polsce nikt nie potrafi porządnego protestu przeprowadzić i jest tak, jak jest, we wszelkich dziedzinach zawodowych... Jakoś w innych krajach przebiega to sprawniej, a my wciąż jak te barany :-/
2017-05-02 16:06:20
Jas
Kto ma czas na takie protesty, chyba tylko pseudo pracownicy -zwiazkowcy ,nikt normalny nie bedzie do nocy klientow obsługiwał, oragnijcie sie tam w kocnu i ujawnijcie swoje zarobki, ilu zwiazkowcow siedzi na kasie w markecie?!- ZERRRRRRRRRRRRRO ,za kilka tys miesiecznie to kazdy chetnie broni innych ciezkiej pracy.
2017-05-02 15:04:19

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy