Środa 27 października 2021r. 
REKLAMA

Prace przy hotelu ibis Styles idą do przodu [GALERIA]

Data publikacji: 2019-08-31 09:16
Ostatnia aktualizacja: 2019-09-03 09:24
Prace przy hotelu ibis Styles idą do przodu
 

Na placu budowy hotelu ibis Styles Szczecin Stare Miasto prace posuwają się do przodu i wkraczają w nowy etap. Jego otwarcie planowane jest pod koniec 2020 roku.

- Palowanie zostało w większości zrealizowane, aktualnie wykonywana jest płyta fundamentowa z izolacjami poziomymi i pionowymi - mówi Krzysztof Klik, project manager z Grupy Orbis/Accor. - Rozpoczęły się również prace zbrojarskie związane ze ścianami najniższej kondygnacji.

Prace ruszyły w styczniu br. Hotel na Podzamczu będzie czwartym obiektem w Szczecinie, który należy do Grupy Orbis. Znajdzie się w nim 161 pokoi, cztery sale konferencyjne – które będzie można połączyć w jedną, strefa fitness, parking podziemny oraz restauracja WineStone i WineBar.

Hotel zlokalizowany będzie od strony Nowego Rynku, ulicy Targ Rybny oraz części ul. Panieńskiej. W planach jest także budowa miejsc parkingowych, których na Podzamczu tak bardzo brakuje.

Fasada obiektu nawiązywać będzie do historycznej zabudowy w sąsiedztwie. Koncepcję architektoniczną przygotowali Ryszard Burbicki, Adam Zwoliński, Marcin Durys oraz Monika Sobczyk z Federacyjnego Biura Architektonicznego.

Motywem przewodnim hotelu będzie cyrk. Wnętrza zaprojektuje firma DETAL z Trójmiasta, która wygrała konkurs. Inwestycja realizowana jest zgodnie z zieloną certyfikacją BREEAM – wielokryteryjnym systemem oceny budynków pod względem ich oddziaływania na środowisko.

Wcześniej na podzamczu znajdował się hotel „Arkona” z 1970 roku. Posiadał 62 pokoje, w tym jeden dla niepełnosprawnych. Do dyspozycji gości była sala konferencyjna oraz restauracja. W 2007 roku hotel został zamknięty.

(KaNa)

Na zdjęciu: Palowanie zostało w większości zrealizowane, teraz wykonywana jest pływa fundamentowa.

Fot. Ryszard Pakieser

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

@Lwów
2019-09-01 08:32:34
Mogą reklamować polską sieć, tylko takiej nie ma i długo jeszcze nie będzie inwestować w naszym mieście.
Lwów
2019-08-31 18:12:34
Polskiej gazecie nie wypada za darmo reklamować francuskiej sieci hoteli.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ