poniedziałek, 16 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Pożytek z awarii Bike_S?

Pożytek z awarii Bike_S?

Pożytek z awarii Bike_S?
Data publikacji: 2017-03-17 15:03
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:17
Wywietleń: 286 225222

Pechowy start zaliczył w tym roku Szczeciński Rower Miejski. Przez blisko dwa tygodnie nie działała prawie połowa stacji Bike_S. Lecz może z awarii będzie jakiś pożytek i pozwoli ona przynajmniej w pewnej części wyjaśnić, czy naprawdę wypożyczalnia jednośladów jest winna spadku wpływów z biletów komunikacji miejskiej.

Szymon WASILEWSKI

Fot. Ryszard PAKIESER

CAŁY ARTYKUŁ W CYFROWYM WYDANIU "KURIERA SZCZECIŃSKIEGO" Z 17 MARCA 2017 ROKU: http://www.24kurier.pl/cyfrowy

Komentarze

POLAK
Z jednej strony miasto chce przekonać mieszkańców do zostawiania samochodów i poruszania się po mieście transportem miejskim z drugiej rozważa podwyżki biletów coś tu nie gra transport miejski z reguły jest dotowany przez miasta bilety i tak są drogie a jak będą jeszcze droższe to się przesiadam do samochodu
2017-03-19 16:23:34
pospieszny
Do ~Trochę faktów..~ "Komunikacją miejską na długich odcinkach jeździ się koszmarnie długo, bo zbiera ona pasażerów co kilkaset metrów..." Na tym polega komunikacja miejska. Jeżeli jest koszmarnie to wsiadaj w taksówkę - jeden pasażer, bez przystanków i szybko !!!
2017-03-18 10:48:49
Trochę faktów..
Może i lokalnie komunikacja miejska traci na tych krótkich połączeniach w jakimś małym stopniu, ale zyskuje za to na długich trasach. Komunikacją miejską na długich odcinkach jeździ się koszmarnie długo, bo zbiera ona pasażerów co kilkaset metrów zanim przejedzie np. z lewego brzegu na prawy. Dzięki rowerowi miejskiemu, szybciej można dojechaćdo pętli tramwajowej, czy przystanku, bez objeżdżania całego miasta albo ganiania na piechotę kilometr, dwa i czekanie na multum przesiadek. Połączenie roweru i tramwaju umożliwia zatem szybszy przejazd, niż tłuczenie się tylko samymi tramwajami i autobusami. Komunikacja miejska zyskuje na atrakcyjności. Trzeba tylko to umieć wykorzystać, a nie przekreślać rower miejski, co byłoby strzałem w stopę. Samochodem jeździ się lepiej, bo jest właśnie szybciej. Sama komunikacja miejska nigdy temu nie sprosta.
2017-03-18 00:08:14
Słuchacz
Już jeden niedoszły rowerzysta dzwonił do pewnego radia z pretensjami, że rower nie działa i musi bilety kasować. Kto wie coś w tym musi być :-)
2017-03-17 17:09:31

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
23
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy