czwartek, 02 kwietnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Poznawali miejsca, ludzi, ciekawe historie. Dzień z przewodnikiem

Poznawali miejsca, ludzi, ciekawe historie. Dzień z przewodnikiem [GALERIA]

Poznawali miejsca, ludzi, ciekawe historie. Dzień z przewodnikiem
Data publikacji: 2020-02-22 15:03
Ostatnia aktualizacja: 2020-02-23 16:09
Wywietleń: 721 444075

Wiatr i słabe opady deszczu nie zniechęciły mieszkańców Szczecina i turystów, którzy w sobotę o godz. 11 wyruszyli zwiedzać miasto w ramach VIII edycji Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego. Nie zabrakło niespodzianki. Alternatywny przewodnik Przemek Głowa przygotował dodatkowy spacer - śladami rodziny Lewińskich.

– Pierwszy raz bierzemy udział w tej imprezie i udało nam się zdobyć bilety na trasę „Śladami rodziny Stoewerów”. Pojedziemy autokarem do związanych z nią miejsc, a na końcu do Muzeum Techniki – mówi pani Halina.

Przypomnijmy, że bilety na limitowane trasy rozeszły się w godzinę. Dodatkowy spacer przygotował Przemek Głowa, który postanowił przybliżyć uczestnikom historię rzeźbiarzy Lewińskich. Oprowadził spacerowiczów po 13 Muzach, bulwarach oraz opowiadał m.in. o mozaice na elewacji Kosmosu i pomniku Adama Mickiewicza.

Spacerowicze pod opieką Przemka Głowy przeszli też obok pracowni Sławomira i Jakuba Lewińskich. Na koniec powędrowali do Muzeum Narodowego w Szczecinie, gdzie tylko do niedzieli można oglądać wystawę „Niesamowita słowiańszczyzna. Sławomir Lewiński. 1919-1999”.

W tym roku uczestnicy VIII Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego zobaczyli m.in. Browar Bosman, archiwum Straży Granicznej czy podziemia Urzędu Miasta. Niektórzy przeszli szlakiem filmów kręconych w Szczecinie, a jeszcze inni odkrywali wraz z Moniką Szymanik zabytkowe dziedzińce i podwórka.

Spacery zakończyły się tradycyjnie koncertem organowym w bazylice archikatedralnej pw. św. Jakuba.

(KaNa)

Fot. Dariusz Gorajski

Poznawali miejsca, ludzi, ciekawe historie. Dzień z przewodnikiem Poznawali miejsca, ludzi, ciekawe historie. Dzień z przewodnikiem Poznawali miejsca, ludzi, ciekawe historie. Dzień z przewodnikiem Poznawali miejsca, ludzi, ciekawe historie. Dzień z przewodnikiem Poznawali miejsca, ludzi, ciekawe historie. Dzień z przewodnikiem Poznawali miejsca, ludzi, ciekawe historie. Dzień z przewodnikiem Poznawali miejsca, ludzi, ciekawe historie. Dzień z przewodnikiem Poznawali miejsca, ludzi, ciekawe historie. Dzień z przewodnikiem Poznawali miejsca, ludzi, ciekawe historie. Dzień z przewodnikiem Poznawali miejsca, ludzi, ciekawe historie. Dzień z przewodnikiem Poznawali miejsca, ludzi, ciekawe historie. Dzień z przewodnikiem Poznawali miejsca, ludzi, ciekawe historie. Dzień z przewodnikiem Poznawali miejsca, ludzi, ciekawe historie. Dzień z przewodnikiem Poznawali miejsca, ludzi, ciekawe historie. Dzień z przewodnikiem Poznawali miejsca, ludzi, ciekawe historie. Dzień z przewodnikiem

Komentarze

Zaangażowana przewodniczka
To Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Pilotów i Przewodników oraz zaprzyjaźnieni szczecińscy przewodnicy przygotowali i zrealizowali 24 różne trasy zwiedzania miasta. Wielka szkoda,że autor artykułu wymienia akurat tego przewodnika ,który w te przygotowania nie był zaangażowany.
2020-02-22 20:10:17

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
4
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Kontrolują kierowców

Nekrologi

Gazetki promocyjne

Sonda

Czy wprowadzone przez rząd nowe zasady bezpieczeństwa skutecznie ograniczą rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa w Polsce?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie