Wtorek, 25 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Poznaliśmy laureatów konkursu „Aktywni dla Seniorów 2018” [GALERIA]

Data publikacji: 06 października 2018 r. 16:55
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:22
Poznaliśmy laureatów konkursu „Aktywni dla Seniorów 2018”
Fot. UMWZ  

Maria Mitek, prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Barlinku, powiat choszczeński oraz Fundacja Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej „Prawobrzeże” w Szczecinie - to laureaci tegorocznego konkursu „Aktywni dla Seniorów”. Zwycięzcy zostali nagrodzeni podczas sobotnich (6 października) Regionalnych Obchodów Dnia Seniora w Centrum Dydaktyczno-Badawczym Nanotechnologii ZUT w Szczecinie przez marszałka Olgierda Geblewicza.

– Od wielu lat na płaszczyźnie samorządu województwa próbujemy wykorzystać państwa energię do działania - zwracał się do seniorów marszałek. - Mam poczucie, że od trzech lat robimy to coraz lepiej i mądrzej. Chcemy, aby całe społeczeństwo, od tych najmłodszych do najstarszych, mogło korzystać z państwa pomysłów, doświadczeń i witalnej energii.

W kategorii Senior Roku nagrodę główną otrzymała Maria Mitek, prezes UTW w Barlinku, natomiast wyróżnione zostały: Józefa Skrzypek, prowadząca Klub Seniora „Dąb” i Krystyna Pietrzkiewicz, prezes UTW w Drawnie.

W kat. Samorząd Przyjazny Seniorom zwyciężył powiat choszczeński. Wyróżniono też Gminę Drawno.

W kat. Organizacja Przyjazna Seniorom laureatem nagrody głównej została Fundacja Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej „Prawobrzeże” w Szczecinie. Wyróżnienia otrzymali też: Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kołobrzegu, Oddział Zachodniopomorski Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych oraz Stowarzyszenie Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Szczecinie.

Z kolei nagroda specjalna powędrowała do Jerzego Dembskiego, przewodniczącego Regionalnej Rady ds. Seniorów.

Wydarzenie było też okazją do nadania srebrnych Odznak Honorowych Gryfa Zachodniopomorskiego. Otrzymali je: Janina Kołodzińska, Bogdan Fałek, Władysława Marszewska oraz Stanisław Gaborek.

„Aktywni dla Seniorów” to konkurs organizowany przez marszałka województwa zachodniopomorskiego. Jego celem jest upowszechnianie działalności seniorów w regionie i popularyzacja działań organizacji pozarządowych.

(KK)

Fot. UMWZ

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA