sobota, 06 czerwca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Poznaliśmy laureatów konkursu „Aktywni dla Seniorów 2018”

Poznaliśmy laureatów konkursu „Aktywni dla Seniorów 2018” [GALERIA]

Poznaliśmy laureatów konkursu „Aktywni dla Seniorów 2018”
Data publikacji: 2018-10-06 16:55
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:22
Wywietleń: 1193 354999

Maria Mitek, prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Barlinku, powiat choszczeński oraz Fundacja Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej „Prawobrzeże” w Szczecinie - to laureaci tegorocznego konkursu „Aktywni dla Seniorów”. Zwycięzcy zostali nagrodzeni podczas sobotnich (6 października) Regionalnych Obchodów Dnia Seniora w Centrum Dydaktyczno-Badawczym Nanotechnologii ZUT w Szczecinie przez marszałka Olgierda Geblewicza.

– Od wielu lat na płaszczyźnie samorządu województwa próbujemy wykorzystać państwa energię do działania - zwracał się do seniorów marszałek. - Mam poczucie, że od trzech lat robimy to coraz lepiej i mądrzej. Chcemy, aby całe społeczeństwo, od tych najmłodszych do najstarszych, mogło korzystać z państwa pomysłów, doświadczeń i witalnej energii.

W kategorii Senior Roku nagrodę główną otrzymała Maria Mitek, prezes UTW w Barlinku, natomiast wyróżnione zostały: Józefa Skrzypek, prowadząca Klub Seniora „Dąb” i Krystyna Pietrzkiewicz, prezes UTW w Drawnie.

W kat. Samorząd Przyjazny Seniorom zwyciężył powiat choszczeński. Wyróżniono też Gminę Drawno.

W kat. Organizacja Przyjazna Seniorom laureatem nagrody głównej została Fundacja Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej „Prawobrzeże” w Szczecinie. Wyróżnienia otrzymali też: Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kołobrzegu, Oddział Zachodniopomorski Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych oraz Stowarzyszenie Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Szczecinie.

Z kolei nagroda specjalna powędrowała do Jerzego Dembskiego, przewodniczącego Regionalnej Rady ds. Seniorów.

Wydarzenie było też okazją do nadania srebrnych Odznak Honorowych Gryfa Zachodniopomorskiego. Otrzymali je: Janina Kołodzińska, Bogdan Fałek, Władysława Marszewska oraz Stanisław Gaborek.

„Aktywni dla Seniorów” to konkurs organizowany przez marszałka województwa zachodniopomorskiego. Jego celem jest upowszechnianie działalności seniorów w regionie i popularyzacja działań organizacji pozarządowych.

(KK)

Fot. UMWZ

Poznaliśmy laureatów konkursu „Aktywni dla Seniorów 2018” Poznaliśmy laureatów konkursu „Aktywni dla Seniorów 2018” Poznaliśmy laureatów konkursu „Aktywni dla Seniorów 2018” Poznaliśmy laureatów konkursu „Aktywni dla Seniorów 2018” Poznaliśmy laureatów konkursu „Aktywni dla Seniorów 2018” Poznaliśmy laureatów konkursu „Aktywni dla Seniorów 2018”

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Krótki rejs po porcie

Nekrologi

Z dostawą do domu

Sonda

Czy zagłosujesz w wyborach prezydenckich 28 czerwca 2020 roku?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie