poniedziałek, 16 września 2019.
Strona główna > Wiadomości > Pożegnali żołnierzy. Udadzą się na Bliski Wschód

Pożegnali żołnierzy. Udadzą się na Bliski Wschód [GALERIA]

Pożegnali żołnierzy. Udadzą się na Bliski Wschód
Data publikacji: 2019-01-31 15:24
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:31
Wywietleń: 1007 373916

Uroczyści pożegnania żołnierzy VI zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego IRAK odbyła się w czwartek (31 stycznia) w koszarach 12 Brygady Zmechanizowanej w Szczecinie. Wojskowi udadzą się z misją stabilizacyjną na Bliski Wschód.

Udział w wydarzeniu wziął m.in. dowódcą VI zmiany PKW IRAK pułkownik Mariusz Janikowski.

W ostatnich miesiącach 12 Brygada Zmechanizowana zrealizowała intensywne szkolenie wykwalifikowanych specjalistów, którzy sformowali VI zmianę Polskiego Kontyngentu Wojskowego IRAK. Podczas misji żołnierze o wybranych specjalnościach z różnych jednostek wojskowych będą przede wszystkim doradzać i pomagać w szkoleniu irackiej armii. Kontyngent Wojskowy IRAK liczy blisko 350 osób.

Jak informuje por. Błażej Łukaszewski, oficer prasowy 12 Brygady Zmechanizowanej, "obecne zwiększanie się budowanego bezpieczeństwa i spokoju w Republice Iraku nie byłoby możliwe bez udziału sojuszniczych kontyngentów wojskowych, dlatego Wojsko Polskie również uczestniczy w pokojowym odtworzeniu stabilnego państwa irackiego".

(KK)

Na zdjęciu: Pożegnanie odbyło się w koszarach 12 Brygady Zmechanizowanej.

Fot. por. Błażej Łukaszewski

Pożegnali żołnierzy. Udadzą się na Bliski Wschód Pożegnali żołnierzy. Udadzą się na Bliski Wschód Pożegnali żołnierzy. Udadzą się na Bliski Wschód Pożegnali żołnierzy. Udadzą się na Bliski Wschód Pożegnali żołnierzy. Udadzą się na Bliski Wschód

Komentarze

woskowy dill
To cena sojuszu,cena pakietu w zamian za podobno "ochronę" USA.Misja "stabilizacyjna,szkoleniowa-brednie i bajki dla naiwnych.Kolejny kontyngent wojenny pod oklepanym wyświechtanym przykryciem "misja szkoleniowa" który walczy o interesy innych.Oczywiście pojechali ochotnicy na własne życzenie,ale co to zmienia-? Rosyjska ruletka.
2019-02-01 11:55:15
do poniższego
- dlatego ponieważ "Polska to papuga narodów"!....Polacy powinni brać przykaład od "dawnych nazistów" - ci tak długo przeciągali z blokowaniem Nord Strem 2 u "króla Europy" (EU), aż musieli stwiedzić przed tygodniem iż już jest za późno na zatrzymanie inwestycji. Za dwa lata Polska i inne dawne "domoludy" kupią "ruski" gaz od Niemców, oczywiście drożej.
2019-02-01 09:21:50
@gh
Nie wiem o czym piszesz... co ma NATO będące paktem obronnym w Europie do Iraku, Iranu i Syrii, Lech Kaczyński obiecał na zamkniętym spotkaniu w Izraelu ze polscy żołnierze będą umierać za Izrael bo taka jest racja stanu Polski i nie ma znaczenia kto wygra wybory bo nic się nie zmieni w tej kwestii. Dokładnie to będą robić polscy żołnierze - pojadą umierać za bezpieczeństwo Izraela. Poza tym na czym miałaby polegać wartość dodana szkolenia w warunkach bojowych polegających na represjonowaniu ludności okupowanych terenów - planujemy jakąś wojnę w Europie w której to polskie wojsko miałoby być wojskiem okupacyjnym? Każdy może poszukać na youtube wypowiedzi Lecha Kaczyńskiego i wyrobić sobie własne zdanie - zachęcam.
2019-02-01 00:31:47
do @ Ciekawski
"A kto zniszczył stabilne państwo irackie? Kto do tego szczuł?" Nie pytaj jeśli nie chcesz od szóstej rano w pierdlu siedzieć!
2019-01-31 23:55:06
Ciekawski
A kto zniszczył stabilne państwo irackie? Kto do tego szczuł?
2019-01-31 20:02:01
Paragraf
Pytanie jest proste: czyich interesów będą bronili w Iraku polscy żołnierze?
2019-01-31 19:03:27
gh
@Polacy będa umierać za Izrael. Coś Ci się stało w głowę? Polacy jeżdżą na różne misje "od zawsze". Zaangażowanie w Iraku to nie pomysł obecnych władz - bycie w NATO rodzi obowiązki. A poza tym lepiej by armia zdobywała doświadczenie bojowe poza granicami Polski niż w Polsce.
2019-01-31 17:48:23
Polacy będa umierać za Izrael.
Dziękujemy ci PiS.
2019-01-31 16:06:37